Kına Gecesi için Oyun Havaları

Hüznün ve mutluluğun birbirine karıştığı bir gecedir kına geceleri… Önce gelini ağlatma seremonisiyle başlar, gecenin sonuna doğru eğlenmenin dozu biraz kaçırılır. Çünkü gelini ağlatmak da oynatmak da adettendir. Bu yüzden gelin de en yakın kız arkadaşlar da günler öncesinden bir müzik listesi oluşturmaya başlar. Listenin başına ise  en hareketli kına gecesi müzikleri otururken ardından gelini ağlatan parçalar seçilir. Peki ya oyun havaları? Onlar bu listenin neresindeler? Hareketli müziklerden oluşan bir liste çoğu zaman kına gecesi için yeterli olmuyor. Kına gecesi atmosferini yaşatacak oyun havalarının eksikliği hep duyuluyor. Bu yüzden hazırladığınız hareketli kına gecesi müzikleri listesine bir de oyun havalarını eklemeniz gerekiyor.

kapakkapakkapak

Rumeli Rüzgarları Estirin! — Kına Gecesi için Oyun Havaları

Kına gecesinin olmazsa olmazı oyun havalarının vazgeçilmezi de Rumeli havaları. Mesela kına gecenizde oyun havası olarak ‘Osman Ağa’ çalmadıysa listenizde küçük bir eksik var demektir. Eğlenceli sözleriyle ve hareketli ritimleriyle Rumeli müzik kültüründe kına geceniz için onlarca oyun havası bulabilirsiniz.

Roman Havası da Olsun! — Kına Gecesi için Oyun Havaları

Kına gecesi için oyun havaları listenize Roman havalarını da mutlaka ekleyin. 9/8’lik kıvrak bir ritimle neredeyse tüm arkadaşlarınızı pistte görmeniz an meselesi! Arka arkaya birkaç roman oyun havasını kına geceniz için miksletebilirsiniz. Araya biraz daha ağır 9/4’lük bir Roman müziğini de işin uzmanlarının kıvrak dansları için eklemeyi unutmayın.

Kına Geceleri İçin Modern Oyun Havaları da Var! — Kına Gecesi için Oyun Havaları

Oyun Havaları denildiğinde aklınızda oluşan o çok eski demode şarkıları bir kenara bırakın. Özellikle kına gecesinden çok bekarlığa veda tadında bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız modern oyun havaları yardımınıza koşabilir. Mesela Candan Erçetin ve Seferad’ın hazırladığı pek çok eski oyun havasını listenize ekleyebilirsiniz. Ya da o zamanı geçmiş oyun havalarının çok ünlü DJ’ler tarafından hazırlanmış remiksleri de hayat kurtarabilir.

Orta Doğu Ezgilerini Misafir Etmeye Ne Dersiniz? — Kına Gecesi için Oyun Havaları

Kına gecelerinin olmazsa olmaz oyun havalarından biri de oryantal müzikler. Belki tüm davetlilerin katılabileceği bir oyun havası olmasa da bu işi çok iyi kıvıran arkadaşlarınızın olduğuna eminiz. Bu yüzden kıvrak ritimli birkaç müziği de kına gecenizin oyun havaları arasına mutlaka ekleyin.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!