Kına Gecesi Malzemeleri Nelerdir

Geleneklerimiz arasında en özellerinden biri olan kına gecesi hemen hemen her genç kızın hayallerini süslemekte, günümüz eğlence anlayışına gün geçtikte uygun hale gelmektedir. Düğün koşturmasının arasında size en çok eğlenceyi vaat eden, kız arkadaşlarınız ve akrabalarınızla tüm düğün stresini atabileceğiniz en özel etkinlik kına gecenizdir, unutmayın bu sizin bekarlığa veda partiniz!.

Peki, ilk olarak hem kaliteli hem de eğlenceli bir kına gecesi için nelere ihtiyacınız var? İşte kolaylıkla temin edebileceğiniz 6 kına gecesi ürünü

1.Bindallı & Kaftan

Kına gecelerinin vazgeçilmezi, binbir el emeğiyle işlenmiş yıllarca hep annelerinizin, ablalarınızın giydiği bindallı artık sizin partinizin başrolü olacak. Şimdi sıra sizin kına gecenizde bu geleneksel gece için isterseniz kendi zevkinizi günümüze uyarlayabilir isterseniz de yadigar bindallıların klasik modellerini seçebilirsiniz. Renkli seçenekleri ve kına gecenize katacağı asaletiyle unutulmaz bir görüntü yakalayacaksınız!

2. Kına Gecesi Tepsisi / Sepeti

Geline kına yakmak ve dağıtmak için kullanılan tepsi son zamanlarda o kadar farklı modellere büründü ki adeta kına gecelerinde yeni bir akım yaratıyor. Kına gecenizdeki görsel şovunuza yeni bir heyecan katmak ve insanları şaşırtmak için minik bir taht kullanabilir hatta terrium tarzı fanus bile yapabilirsiniz. Kına geceniz kendi farklılığınızı konuşturmak için büyük bir seçenek!

3. Kına El Gülü

Madem kına gecesi yapıyorsunuz ve tüm aile kadınları orada olacak eksiksiz tüm gelenekleri yerine getirmenizi tavsiye ederiz. Küçük detaylar sizi insanların gözünde kusursuz bir yere taşıyabilir, daha önce karşılaşılmamış bir kına gecesi deneyiminizi dostlarınıza yaşatabilirsiniz.

Kına el gülü, kına yakıldıktan sonra dağılmaması için elinize koyulan Osmanlı zamanlarından beri kına gecelerinde kullanılan şık ve gösterişli bir ürün. Bu ufak detayla kına gecenizde kendinizi şımartın.

qRGzOD

4. Kına Kesesi / Çerez Kesesi

Osmanlı bohemini taşıyan veya modern günümüze uygun bir kına gecesi düzenlemiş olabilirsiniz. Her iki tarz kına gecesinde de dilediğiniz anlayışa uygun kına keseleri bulabilir mizahınızı katabilir hatta arkadaşlarınızın fotoğraflarını bile bunun için kullanabilirsiniz! Ne kadar yaratıcı olduğunuzu göstermeniz için iyi bir fırsat. El yapımı keseler doğallığınızı simgelerken, içine koyacağınız çerezlerle bir geleneği daha gerçekleştirebilirsiniz. Bekarlığa veda partiniz olan kına gecenizde, kına kesenizin içine farklı sürprizler koymak konusunda ne düşünürsünüz ?

5. Kına Tacı (Nedime Tacı)

Yıllardır hayalini kurduğunuz veya belki de ummadığınız anda karşınıza çıkan evliliğin telaşında sürüklenirken size destek olan melekleriniz olduğunu unutmamalısınız! Kına geceniz için kendi kıyafetlerinizi, aksesuarlarınızı ayarlarken tabi ki onları da düşünmelisiniz. Prensesler gibi olacağınız kına gecenizde tacınız en çok yakışacak şeylerden biri! İsterseniz kına gecenizi gösterişli taşlar kullanarak şenlendirebilir, isterseniz doğallığınızı konuşturarak papatyalar kullanabilirsiniz.

Tabii, Aşk-ı Memnu Nihal’in kına gecesini unutmadık! Babası Adnan Bey’in kraliçesi duvak benzeri bir kına tacı kullanmıştı, değerlendirmeye değer!

6. Kına Örtüsü

Gözyaşlarınızın bile yer alacağı kına gecenizde yüzünüzü örtmek için kullandığınız şey kına örtüsü. Kısacası güzelliğinizi ağlarken bile korumanız için düşünülmüş bir parça! Genelde kırmızı dantelli, el yapımı olarak satılan kına örtüsü kına gecelerinde bir vazgeçilmez.

Hem ağlayıp hem gülüp üstüne göbek atmanız istenen bir başka gece daha bulamazsınız! Bindallı giymeniz, yüksek yüksek tepelere şarkısıyla içeriye girmeniz, kırmızı kına örtünüz, en sevdiğiniz arkadaşlarınızın kınanızı karması, türküler ve daha birçoğu kına gecenize damga vuracak.

Siz mutlu olduğunuzda herkesin mutlu olacağı o özel gün olan kına gecenizden mahrum kalmayın, tadını çıkarın hem ağlayın hem gülün!

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!