Kına Gecesi Malzemeleri Nereden Alınır

Maddi ve manevi anlamda uzun ve yorucu bir süreç olan evlilik hazırlıklarının bir parçası olan kına hazırlıkları büyük bir heyecan ve zevkle yapılır. Özenle en güzel malzemeler seçilir, her detay en ince ayrıntısına kadar düşünülerek tamamlanır ve her şeyin kusursuz olması istenir. Bu süreç boyunca ailelerin gireceği maddi sıkıntıyı azaltacak ve daha hesaplı bir şekilde güzel bir kına gecesi hazırlamanıza yardımcı olacak mekanlardan alışveriş yapmanız gerekir.

Çok pahalı eşyalar almak ve kendinizi sıkıntıya sokmak yerine birbirine uyumlu malzemeleri kapalı çarşıdan, tuhafiyecilerden ve küçük esnaf mağazalarından alarak zevkinize göre tasarlayabilirsiniz. Örnek verecek olursak kına gecesinde gelenlere dağıtacağınız kınaları koyacağınız sepeti normal bir hasır sepet olarak alabilir ve onu daha sonra kendi zevkinize göre süsleyebilirsiniz. Kınaları süslenmemiş şekilde alarak dilediğiniz süslemeyi kendiniz yapabilir ve kendi emeğinizi de katarak hayalinizdeki şekilde çok daha uygun maliyete ortaya çıkarabilirsiniz.

Kına gecenizin benzersiz olmasını istiyorsanız gelenlere şeker ya da çerez dağıtmak gerine süslü küçük aynalar ya da ev süsü dağıtabilirsiniz. Bu eşyalar daha kalıcı olacak ve insanlar sizi daha farklı hatırlayacaktır. Aynı zamanda internetten sipariş vereceğiniz küçük bileklikler ya da tüllü saç taçlarını misafirlerinize dağıtabilir ve kına gecenizde herkesin uyum içinde olmasını sağlayabilirsiniz.

Kına tepsisini çeyiz mağazalarından alabileceğiniz gibi şık bir tepsi alarak onu kendiniz de süsleyebilirsiniz. Çeyiz mağazalarında küçük detaylar ile uğraşmaya vakti olmayanlar ve tüm eşyalarını hazır almak isteyen gelin adayları için hazırlanmış her türlü kına gecesi malzemesi yer alıyor.

Kına gecesine gelmesi için sevdiklerinize davetiye dağıtmayı planlıyorsanız küçük notlarla ve eğlenceli tasarımları içinde barındıran uygun fiyatlı davetiyeleri bastırabilirsiniz. Kına gecesinin olmazsa olmazlarından olan mumları milyonculardan dahi bulabilirsiniz. Ayrıca kırmızı renk tüllerle süslenmiş kına gecesi aksesuarların ve dağıtılacak hediyelerin tasarladığınız konsepte uygun olmasına dikkat etmelisiniz.

kina-gecesi

Günümüzde yaygınlaşan internet sitelerinden de dilediğiniz ürünü görerek satın alabilirsiniz. Her evlilik aşamasında yardımcınız olması için açılan sitelerde ihtiyacınız olabilecek her şeyi bir arada bulabilirsiniz.

Geçmişten günümüze kadar gelmiş kına gecesi eğlencelerinde kınanızı koymak için kullanacağınız bir gümüşlük alabilir ve daha şık, geleneksel hava oluşturabilirsiniz. Kına tepsisi ile kınayı koyacağınız gümüşlüğün uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Bunları set olarak da alabileceğiniz gibi zevkinize göre ayrı ayrı da alabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!