Kına Gecesi Mekanına Karar Vermeden önce Bilmeniz Gerekenler

Küçük bir kız çocuğuyken sizi heyecanlandıran ne varsa; hepsi çok yakında başınıza geliyor. Düşünsenize annenizin gelinliğine bakarken nasıl da mutlu olurdunuz. Kadınsı bir duygu olarak kına gecelerindeki seremonide ise yıllar boyu gözünüz doldu. Şurada birkaç ay sonrasında o gelin siz olacaksınız. Kına gecesinde yakılan o mumlarsa bu kez sizin etrafınızda dönecek. Kına gecesi demişken bekarlık hayatınıza son vermeye hazır mısınız? O çok özel kutlama ritüeli kına gecesi için mekanınız hazır mı mesela? Değilse hemen telaş yapmayın. Size rehber olacak harika bir rehber hazırladık çünkü. Kına gecesi için mekan seçerken nelere dikkat edilir dedik ve işinizi kolaylaştırmak adına yol gösteren önerileri sıraladık.

Davetli Sayısını Kesinleştirin! – Kına Gecesi Mekanı

Düğün tarihiniz belirlendiyse mekan araştırmalarına da başlanmış demektir. Düğün mekanı için geniş bir seçki varken karar vermeniz daha kolay. Ancak kına geceleri için çoğu zaman küçük gruplar ağırlandığından daha küçük mekanlara ihtiyaç oluyor. Bu yüzden öncelikle kına gecenize davet edeceklerinizin listesini çıkarmanız gerekiyor. Küçük bir arkadaş grubuyla eğlencenin dibine vuracağınız gece kulüplerini tercih edebilirsiniz. Ancak işin içine aile ferler ve yakınlar girdiyse daha geniş bir mekan seçeneği bulmanız gerekebilir. Bu konuda ise eğlenceli davetlere de ev sahipliği restoranlar yardımınıza koşabilir.

Mekan Kirasına Neler Dahil? – Kına Gecesi Mekanı

Kına gecesi için mekan seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri de alternatiflerin kira bedeline neleri dahil ettiğini öğrenmek. Özellikle kına gecesi için farklı konseptler oluşturan pek çok gece kulübü; kına tahtı, hosteslik servisleri, dansöz ve DJ’lik hizmetleri gibi pek çok seçenekle size özel bir konsept oluşturabiliyor. Bu tarz durumlarda ise ayrı ayrı alınan hizmetlere oranla çok daha ekonomik bir kına gecesi ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle kına geceniz için mekan seçimi yaparken bu hizmetlerden yararlanabileceğiniz mekanları tercih etmeye özen gösterin.

Geleneksel Bir Gece mi, Bekarlığa Veda mı? – Kına Gecesi Mekanı

Kına gecesi mekanınızı seçmeden önce belirlemeniz gereken en önemli şeylerden biri de nasıl bir konseptle bekarlığa veda edeceğinize karar vermek! Geleneksel bir kına gecesi için birbirinden özel hizmetler sunan iddialı pek çok mekan bulabilirsiniz örneğin. Hatta birçoğunda tıpkı Osmanlı günlerinde olduğu gibi şerbet ikramıyla başlayan, cariye şovlarıyla devam eden hizmetler olabiliyor. Ben çılgınlar gibi eğlenmeliyim diyenleri ise gece kulüpleri ağırlıyor diyebiliriz. Bu yüzden kına gecesi mekanını seçmeden önce konsepte uygun olabilecek seçenekleri değerlendirmenizde fayda var.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!