Kına Gecesi Müzikleri Top 5

Türküler söylenir, ağıtlar okunur, gelinin en sevdiği pop şarkılarından derlemelerle; gelin ve yakınları eğlenir. Düğün öncesi kına yakmak; çok eski yıllardan günümüze gelmiş geleneksel bir adet olmasına rağmen, modern zamana çok iyi uyum sağlamıştır. Kınalar yakılır, anılar paylaşılır gelin için en az düğün kadar duygusal manası vardır. Ama tabi düğün organizasyonu gibi kına da emek ister. Düğüne nazaran daha küçük bir organizasyon olduğu için yer bulmak çok sıkıntılı olmaz. Özenle seçilmiş kına kıyafeti ve kına yakılırken giyilecek olan bindallı içinde gelin prensesler gibi olur. Ve beklenen gün geldiğinde kına yakılmadan önce durgun ve hüzünlü parçalar, kınanın yakılmasıyla yerini eğlenceli şarkılara bırakır. Peki bu şarkıları neye göre seçmeliyiz derseniz, sizlere seçimlerinizde yardımcı olacak kına gecesi müzikleri hazırladık.

Önce duygusal şarkılarla gelin annesi bolca ağlatılır. Gözü gibi baktığı kızını gelin eden anne haliyle bolca ağlayacaktır. Kına yakılana kadar duygusal parçaların ardı arkası kesilmez. Amaç aslında ne gelini ne annesini üzmektir. Negatif duygular gözyaşlarıyla atılır gider. Gelin ve annesi için fazlasıyla derin ve duygusal anlar tüm davetlilerinde gözlerini dolduracaktır.

Ve Kınaların olmazsa olmaz türküsü ” yüksek yüksek tepelere ” çalınmamış kına var mıdır bilinmez. Ama onsuz kına eksik kalır. Özellikle kına yakılırken çalınan türkü duygusallığı doruk noktasına vardırır. Rivayete göre yakılan kına, evliliğinde mutlu ve huzurlu olmasını sağlamak için yakılır.

Tüm negatif duygular gidince sıra gelir eğlenmeye, gelinin arkadaşları o gece gelinin eğlenmesi için her şeyi yapmaya hazırdır. Gelinin arkadaşlarından oluşan kızlar bir bir gelirler piste ve eğlence başlar. En sevdikleri ve bir ağızdan söyleyecekleri şarkılar özellikle seçilir.

Sonrasında artık oturmak yok, ayak topukları çatlayana kadar tüm davetliler oynar. Düğün hazırlıklarının tüm stresi kınada atılır. Hatta gecenin ilerleyen saatlerinde tüm ayakkabılar ayaklardan çıkabilir.

Gecenin sonunda damat gelir. Çok iyi olmasa da harmandalı oynamayı bilmelidir. Gelinin ailesi, yakınları ve arkadaşları için aslında ona nasıl iyi bakacağının mizanseni gibidir.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!