Kına Gecesi Organizasyonu Önerileri

Kına gecesi, gelin olmaya hazırlanan hanım kızımız için bir çeşit bekarlığa veda partisidir. Yakın zamanda gelinlik giyecek kızımızın tarzını yansıtmalı ve uzun yıllar unutulmamalıdır…

Kına gecesi, evlenen insanların yaşamında kuşkusuz çok ciddi önem taşır. Yaşamlarında yeni bir başlangıç yapan insanlar için düğünden, evlilikten önceki en özel gecedir ve haklı olarak genç kızlarımız kusursuz olmasını ister. Üstelik kına geceleri kız kıza yapılan bir eğlencedir. Bir tür bekarlığa veda gecesidir ve düğün öncesi evlenecek olan kişi, geride bir yaşam bıraktığının farkında olarak, bu geceyi tüm sevdikleri ile geçirmek ister, ki bu da en doğal hakkıdır.

İşte bu yüzden kına gecesi organizasyonu gerek kına gecesinin baş rolünde olan gelin adayı için gerekse de yakınları için çok özel olmalıdır. Ağlamalı, gülmeli, şarkılar söylemeli, kendine özel bir gün inşa etmelidir hanım kızımız. Öyle bir gece olmalıdır ki, sonsuza kadar unutulmasın. Öyle bir gece olmalıdır ki, torunlara gönül rahatlığı ile anlatılsın. Anlatırken o günlere dönülsün. Özlemle, keyifle anılsın…

Tüm bunlar düşünüldüğünde de kız evini alır bir telaş. Çünkü en az düğün kadar önemlidir kına gecesi. Nerede yapılacak? Kaç kişi katılacak? Ne giyilecek? Bunlar gibi birçok soru çıkar karşımıza. Aslında bu konuda yapılabilecek iki durum var. İlki bunu bir profesyonel ekibe bırakmak,  yani bu konuda çalışan firmalar ile halletmek. İkincisi ise kentinizde böyle şirket yoksa veya ekonomik koşullarınız buna izin vermiyorsa, kendiniz yapmanız.

Yukarıda verilen linkte bir kına organizasyon şirketi mevcut. Siz buna gereksinim duymadan yapmak isterseniz, o geceyi sıradanlıktan uzaklaştırmak için yaratıcılığınızı kullanıp sınırlarınızı zorlayabilirsiniz. Neler yapılabilir? Gelin birlikte düşünelim: Öncelikle tabii ki kına gecesi için bindallı gelin adayımızın olmazsa olmazı. Aşkın ve tutkunun rengi olduğu için kırmızı olması elzem. Kıyafet kısmını hallettikten sonra sıra kına gecesinin yapılacağı yere gelir. Burada da dilerseniz evinizde yapabilir veya kafe, restoran gibi yerleri tercih edebilirsiniz. Karar size kalmış. “Çok özel olsun” derseniz, sıra dışı bir mekanı tercih edebilirsiniz. Örneğin, tekne kiralayabilirsiniz. Salaş bir balıkçı evi, olmadı görkemli bir konakta kına yapabilirsiniz. Eh, buna da karar verdiniz. O gece için alınacak yiyecek, içecek, çerezleri var sırada, ama bu işin en kolay kısmı. Keza bu gece için seçilecek müzikler de belli. Fakat gelin adayının sevdiği müzikler de çalsa hiç fena olmaz, onu da unutmamak lazım. Özel orkestra, davul zurna ekibi de gecenin canlı müzik alternatifleri olabilir. Siz içinizden geçen şarkıları söyleyebilirsiniz. Gelecek kişiler size kalmış artık. İsterseniz çok yakınlarınızı çağırın, isterseniz tüm arkadaşlarınızı.

Kına gecesinin olmazsa olmazı kına sepeti de tamam olunca, organizasyon tamam. Tabii ki gecenin anısı için özel kına gecesi kartları ve hediyeleri de hazırlayıp, gelen sevdiklerinize sunup onlara jest yapabilirsiniz. Ne yaparsanız yapın, kına gecesi organizasyonunuzun sizden izler taşımasına önem verin. Siz koksun o gece ve ne siz unutun, ne de gelenler. Kına geceleri de böyle olmalı mı zaten, değil mi?

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!