Kına Gecesi Oyunları İle Evlilik Kurumuna Sağlam Bir Temel Hazırlayabilirsiniz

Toplumsal düzendeki evlilik kurumunun sağlamlığı için, inanın, kına gecesinin önemi büyüktür. Birçok aile farkında değil ama gelin ve damat ailelerinin toplum karşısına beraber çıktığı ilk toplanma olan kına geceleri, davetlilerin yeni evlilere ve evliliklerine vereceği puanlamadır. Kına gecesi oyunları sadece müstakbel gelin ve aileler için değil, davetlilerin memnuniyet derecesi açısından da çok önemlidir.

Kına Gecesi Oyunları

‘Düğün’ denen, insanın ömrünün çıkış noktasından önceki durağına ulaşmaya kalan son adım; “kına gecesi”dir. Kına gecesi cırtlak sesle söylenen şarkılar, teyzeler ve ağlayan gelin üçgeninden daha fazla bir anlam içermektedir. Dolayısıyla radyoda yerel müzikler olmalıdır. Hoş geldin faslı bitene kadar en beğenilen müzikleri sizler için hazırladık:

Bu özel geceye asıl anlamını davetliler katar. Gelin ve damat ailelerinin davetlilerin üzerinde bırakacağı samimi etki, evliliğin toplum içindeki kabullenişini de kolaylaştıracaktır. Müziğin sesini açmakta fayda var:

 

Kına Gecesi Müzikleriyle Davetlileri Etkileyin

Düğünden sonra hayatınıza kaynana girecek. Bu yüzden hayatınızın en önemli adımını atmadan, gelin adayı olarak son özgür gecenizi yaşayacaksınız. Anneden, babadan, kardeşten ayrılacak, apayrı bir hayat kuracaksınız. Yazarken bile hüzünleniyor insan. Evet, kına vakti geldi, müziğin ritmi değişti:

 

Bayat laftır ama doğrudur; “herkesi memnun edemezsiniz”. İşte kına gecesi herkesi memnun edeceğiniz gecedir.

Kına yakıldı, misafirler de payına düşeni aldı. Gelin kına gecesinin odağındadır ve onun isteğine göre kına gecesi organizasyonu yapılmalıdır. Yeni bir hayatın başlayacağının farkında olan müstakbel gelin, ailesinin yanından ayrılacak olmanın da farkına vardığı anda gözyaşlarıyla tepki verir. İşin ilginci, davetliler, gözyaşlarının çokluğunu bir samimiyet göstergesi olarak kabul eder. Gelinin gözyaşları dinmişse, misafirler çevresini sarar ve tebriklerini (tamamen duygusal) geline sarılarak, kulağına fısıldayarak iletir. Gelinin kırmızı duvağı açılır ve davetliler gelinin karşısında, onunla birlikte dans etmeye başlarlar. Müziğin ritmi muhakkak artırılır:

Son yıllarda sosyal medyanın yaygınlaşması, kına gecesi organizasyonlarının öneminin birkaç kat daha artmasına neden olmuştur. Kınaya gelemeyenler, sosyal medyada paylaşılan görüntüleri izleyerek düğün sahibi aileler üzerinde değerlendirmelerde bulunacaktır. Bu sayede yakın veya uzak, bütün akraba ve tanıdıklarınız kına gecesinden haberdar olacaktır. Kına gecesi esnasında yakalanan memnuniyet ve samimiyet derecesi, sosyal medya takipçilerinin de sempatilerini kazanmaya yarayabilecektir. Bu memnuniyet derecesini artırmanın en iyi yolu da, kına gecesi oyunlarıdır.

Kına Gecesi Oyunlarında Geleneksel-Modern Seçimi

Kına gecesi oyunlarının içeriği yöreden yöreye farklılık göstermektedir. Tarih içinde çok değişik şekillerde gelenekselleşen bu oyunlar kimi yörelerde fiziksel temasa, kimi yörelerde yenilen yemeğin çeşitliliğine ve kimi yörelerde ise giyim-kuşam özelliklerine dayanmaktadır. Yerel müzikler, geleneksel kıyafetler ama ille de dans…

Modern kına gecesi oyunlar ise davetlilerin gönüllü olarak baskın olduğu, gelinden çok kendilerinin eğlendiği oyunlar olarak göze çarpmaktadır. Dikkat ederseniz, son yıllarda metropol hayatında düzenlenen evliliğe veda partileri, geleneksel kına gecesinin farklı isimle düzenleniş biçimini gözler önüne sermektedir… Bu geceleri içeriğindeki oyunlara katılan davetlilerin rahatlığı öne çıkıyor.

Kısaca geleneksel olan kına gecesi oyunları daha fazla bir samimiyeti içerirken, modern olanlar ise daha güzel ve eğlenceli bir görünüm sunmaktadır.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!