Kına Gecesi Şarkıları 2

Kına gecesinde gelini ağlatmak için söylenen şarkıların yanı sıra gelinle birlikte genç kızları piste çıkaracak eğlenceli şarkılar da yer alıyor.

ib_api_p_691901

Kına gecesi gelin tarafı için oldukça önemli bir gecedir. Gelin duygusal şarkılarla ağlatılır, kınalar yakılır, kız tarafı bir güzel ağlar. Artık kız evden gidiyordur ve kendisine yeni bir yuva kuracaktır. Bunun verdiği hüzünle ve üzüntüyle başlar gece.

Şimdi Dans Zamanı

Fakat tabii ki tüm gece bu şekilde geçmez. Bunlar olduktan sonra işin eğlenceli kısmına geçilir ve herkes dans etmek için kalkar. Eller havada, eğlenceli bir şekilde dans edilir. Siz hayatınızın belki de en önemli döneminde bu kadar telaş içindeyken, bir de çalınacak şarkıları bulmak için zaman harcamayın dedik ve kurtlarınızı döktürecek, en eğlenceli kına gecesi şarkıları 2 listesi yaptık.

Nostalji Rüzgarı

Kına gecelerinde her yaştan kadının bulunduğunu göz önüne alacak olursak, eski-yeni birçok şarkı çalınabilir. Hatta eski şarkıların çalınması daha da iyi olur, böylece herkes o şarkıdan bir şeyler hatırlar ve farkında olmadan şarkıya eşlik etmeye, hatta kalkıp dans etmeye başlar. Bu eğlenceli kına gecesi şarkılarında dans ederken belki de birçok kadın gençliğine ya da çocukluğuna dönecek. Haydi hep birlikte bu şarkıları gözden geçirelim.

1- Yeşim Salkım – Kına Gecesi

Birinci önerimiz Yeşim Salkım’dan geliyor. Açılış şarkısı olarak oldukça yerinde bir şarkı olacağını düşünüyoruz. Birkaç dakika önce oldukça duygusal anlar yaşamış olan insanların neşesini yerine getirecek kadar hareketli bir şarkı. Şarkıda da söylendiği gibi ”Hadi kızlar kalkın göbek atmaya, oynamanın geldi vakti saati.”

2- Mezdeke – Ya El Yelil

Son zamanlarda Arapça şarkılar kına geceleri başta olmak üzere düğünlerde de oldukça revaçta. Fakat bu şarkıların tabii ki kına geceleri için daha uygun olduğunu düşünüyoruz. Bu bol kıvırtmalı, bol eğlenceli olan şarkıyı da kesinlikle listenizde bulundurmanız gerektiğini düşünüyoruz. Bu arada şarkıyı listenin sonlarına değil de bizim yaptığımız gibi başlarında çalmanızı tavsiye ediyoruz, zira gecenin sonlarına doğru zaten yorulmuş olan kadınlar bu şarkıda dans edeceğim diye bayılma noktasına gelebilir!

3- Nil Karaibrahimgil – Bütün Kızlar Toplandık

Nil Karaibrahimgil’i zaten en başından beri eğlenceli şarkılarıyla tanıdık ve sevdik. O kıpır kıpırlığı olsun, enerjisi olsun bütün hislerini izlerken ve dinlerken bize de aksettiriyor. Bütün Kızlar Toplandık şarkısı da bu geceniz için oldukça uygun bir tercih olacaktır. Bu şarkı eşliğinde bütün genç kızlar piste kurtları dökmeye gidecek, dans etmeyi sevmeyen ve yerinden hiç kalkmış olmayanlar bile söyle bir sallanmaya başlayacak, şarkıya eşlik edeceklerdir.

4- Abe Kaynana Naptın Bize

Kına gecelerinde kesinlikle Trakya bölgemizin muhteşem şarkılarını es geçmememiz gerekir. Bu yöremize ait şarkıların başında bizce ”Abe Kaynana Naptın Bize” geliyor. Murat Boz’un Kardeşim Benim adlı filmde bu şarkıyı söylemesi şarkının popülaritesini daha da arttırdı. Sözlere dikkat edildiği zaman damat tarafının karşı tarafa ithaf ettiği bir şarkı olarak görünse de kına gecesinde kurtları dökmek için birebir bir şarkı olduğunu düşünüyoruz.

6- Aşkın Nur Yengi – Ay İnanmıyorum

Yine bol kıvırtmalı, bol darbukalı bir şarkı daha. Birbirine peşi sıra gelen bu kadar eğlenceli şarkı kına gecesinde dans eden kadınları yorabilir ama, bu durum aynı zamanda da gelinin hayatında belki de bir kere yaşanacak bir şey. O yüzden kıvırabildiğiniz kadar kıvırın!

7- Ebru Gündeş – Karagözlü Çingenem

Eskilerden gidiyoruz demiştik… Ebru Gündeş’in eski ama şüphesiz en eğlenceli şarkılarından biri olan Karagözlü Çingenem ilk çıktığı günden beri bu tür gecelerin vazgeçilmez şarkılarından biri olmuştur. Dans edesi olmayanların bile yavaş yavaş piste doğru gideceğine eminiz.

8- Sefarad – Osman Aga

İlk çıktığı andan itibaren Türkiye’nin en çok dinlenen şarkıları arasında giren Osman Aga’nın popülaritesi de yıllardan beri hiç azalmadı. Yine böyle gecelerde en çok çalınan parçalardan biri olan bu şarkının, kına geceleri için çok eğlenceli bir tercih olacağından eminiz.

9- Ankaralı Coşkun – Ankara’nın Bağları

Sadece düğünler veya kına geceleri değil, eğlenceli bir topluluğun bulunduğu hemen her yerde son yıllarda çalınan şarkıların en başında muhakkak Ankara’nın Bağları geliyor. Her yerde tekrar tekrar duymamıza rağmen kimse bu şarkıdan bıkmış gibi görünmüyor, daha şarkının başını duyduğumuz anda içimizden kalkıp dans etmek geliyor.

10- Ferman Toprak – Hayatı Tesbih Yapmışım

Hayatı Tesbih Yapmışım da aynı Ankara’nın Bağları gibi birkaç yıldır her yerde çalınmasına rağmen kimse bu şarkıdan bıkmış gibi görünmüyor. Listenin üst sıralarında yer alan hızlı şarkılardan sonra, böyle orta tempolu eğlenceli şarkılar dans etmekten yorulmaya başlayan kadınlara iyi gelecektir.

11- Kubat – Misket

Yine düğünlerde ve kınalarda en çok çalınan şarkılardan biri daha. Kubat’ın yorumuyla daha da güzelleşen bu şarkı listenin olmazsa olmazı!

13- Reyhan Karaca – Sevdik Sevdalandık

Hep 90’lardan gidiyoruz belki ama, kına gecesi atmosferi için böyle nostaljik şarkıların daha iyi olacağını düşünüyoruz. Sevdik Sevdalandık da dans eden kadınları eğlendirecek, hep birlikte eşlik etmelerini sağlayacak şarkılardan biri.

14- Emel Müftüoğlu – Hovarda

Emel Müftüoğlu’nun belki de en bilinen şarkısıdır Hovarda, onu geniş kitlelere tanıtan ilk şarkısıdır. Geceyi bitirmek için en uygun şarkı olacağını düşünüyoruz Hovarda’nın. Şarkı ilk çıktığı zamanlarda belki genç, belki de çocuk olan gecedeki kadınlar nakarat bölümü geldiğinde hep birlikte şarkıya eşlik ederek dans edecekler!

Bizim için gecedeki herkesi yerinden kaldırıp dans ettirecek, en eğlenceli kına gecesi şarkıları listemiz bu şekilde. Evliliğe bir adım daha yaklaşan ama aynı zamanda ailesinden ayrıldığı için buruk olan gelin adaylarına moral vermek için gecenin hüzünle geçen ilk başlarından sonra bu şarkıların çalınmasını öneriyoruz. Bu durumda gelin adayı en azından bir süreliğine hüznünü unutacak ve eğlencenin tadını çıkaracaktır. Listenin tamamında veya içlerinden en çok sevdiğiniz şarkılarda kına geceniz boyunca yerinize oturmadan dans edeceğinize eminiz.

Ayrıca, görüş ve önerileriniz de bizim için çok önemli. Bu listeyi nasıl bulduğunuzu, kına geceleri için favoriniz olan başka eğlenceli şarkıları ve eğer yakınlarda kına geceniz olduysa hangi şarkılarda dans ettiğinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!