Kır Düğünleri ve Olmazsa Olmazları

Sizler de ‘kır düğünü tek hayalim’ diyorsanız bu yazıyı okumaya hemen başlayabilirsiniz. Yaz düğünlerinin vazgeçilmez konseptlerinden olan kır düğünlerinin olmazsa olmazlarını sizlere aktarmaya çalışacağız.

‘Dünyada yardan tatlı var mı ola?’ dediniz ve evlenmeye karar verdiniz. Eee aceleniz de yok, ‘Biz baharı, yazı bekleriz’ de dediyseniz kır düğünü yapmaya karar vermişsiniz demektir. Son zamanlarda kır düğünleri hayal edilen düğünler olmaktan çıkıp, tercih edilen düğünler arasına girdi. Yağmursuz, çamursuz günlerde yeşille beyazın muhteşem buluşması pembe hayallerinizi süslemeye başladıysa söyleyeceklerimize kulak verin; çünkü siz bir kır düğününün gelini ve damadı olmaya adaysınız.

Evlilik, çiftlerin birbirlerine söz verdiği en anlamlı gündür. Sözlerinize doğanın renklerini de şahit gösterecekseniz ilk olarak gelinliği ve damatlığı bu ambiyansa uygun seçmelisiniz. Kır düğününde gelinliğinizi özgürce hareket edebileceğiniz kumaşlardan seçmelisiniz; ancak şıklığı ve zarafeti de evde unutmamalısınız… Kumaş konusunda çiçek desenli Fransız dantelleri şahane! İki parçalı gelinliklerde üst kısmın sade, etek kısımlarının ise işlemeli olmasına dikkat etmelisiniz.

kir_dugunu_gelinlik2

Yaz gelini olacağım diyorsanız çiçek aksesuarlarına bolca yer vermelisiniz. Saçınıza ve duvağınıza kondurulmuş çiçekler, kır düğünü konseptine oldukça uygun düşecektir. Saçlarınızı (gelinlik modeline göre değişir) dağınık topuz yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Son zamanlarda balıksırtı örgü modeliyle bütünleştirilmiş ve papatyalardan taçla süslenmiş saç modelleri oldukça revaçta. Kır düğünlerinde uzun duvak tercihi sizin hareket alanınızı kısıtlayacaktır. Kısa duvaklar hem sizin rahat etmeniz hem de ortama daha uygun olması nedeniyle daha doğru bir tercih olacaktır.

Ayakkabı tercihini ise daha çok küçük topuklulardan yana kullanmalısınız. Yüksek topuklu ayakkabılar giyinip, çimenlerin üzerinde gelinlikle yuvarlanma riskini herhalde göze almazsınız? Bütün gece boyunca ayakta kalacağınızı ve yorulacağınızı da düşünerek ayakkabı seçimini yapmanızı tavsiye ederiz.

kir-dugunu-fiyatlarini-merak-ediyorsaniz-sizi-boyle-alalim-duguncom_8304311-8858_1800x945

Gelin çiçeği konusuna gelecek olursak, kır düğünü olur da gelinin elinde rengarenk çiçek buketi olmaz mı? Yaz günü evleniyorsanız bunun değerini bilip, doğanın mucizevi renklerinden faydalanmalısınız, emin olun ki güzelliğinize güzellik katacaktır… Papatyalar, beyaz güller, lisyantus gibi çiçeklerden oluşan gelin buketlerine ne dersiniz? Yaban gülleri de elinize yakışır hani.

Gelelim damat beye… Kır düğünlerinde damatlar smokin giymeye devam etse de son zamanlarda beyaz smokinler göze çarpmaya başladı. Unutmadan damat bey, yakanıza, gelin hanımın çiçeğinden bir tane iliştirmeyi ihmal etmeyin.

Düğünün yapılacağı mekanın özellikleri bütçeye göre değişim gösterir ama boğaz manzaralı bir mekan için kesenin ağzını açmalısınız. Düğünün yapılacağı yerin şehre uzaklığı da önemli. Şehrin dışında mekanlar seçerken davetlilerin hepsinin arabası olamayacağını ve ulaşımın onları için probleme dönüşeceğini unutmamalısınız. Mekanda, sandalyeler ve masalar kır düğünü konseptini tamamlamalı. Çiçekler, masaları süslemeli ve etrafa beyaz hakim olmalı.

Davetiyelerinde ise kesinlikle yaldızlı, şatafatlı aksesuarlar kullanmayın. Daha çok renkli ve doğanın elemanlarından birini barındıran davetiyeleri tercih edin. Davetlilerin de kıyafetlerini ve ayakkabılarını doğru seçmeleri için davetiyelerde kır düğünü olduğunu belirtmeniz de fayda var.

Pastanız ise kır düğününe uyacak şekilde yapılmalıdır. Fresh tatlar kır düğünlerinin vazgeçilmezi olmaya aday gibi görünüyor. Pasta ve nikah şekerleri arasındaki uyumu da unutmayın ki bu düğüne kusur bulmaya kalkanlar delirsin!

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!