Kır Düğünü Yapacak Olanlara Öneriler

Düğün gününüze yaklaştıkça hayallerinizin gerçekleşeceği güne de yaklaşmış oluyorsunuz. Belki de yıllardır kafanızda kurduğunuz; gelinliğinizden ayakkabınıza, mekandan nikah şekerine kadar o düğünü yaşamak istiyorsunuz. Sizin hayallerinizi süsleyen “o” düğün, kış ya da sonbaharda olmamalıydı; yaz ya da ilkbahar düğün için en iyi zamandı! Yemyeşil bir alanda, çıplak ayak dans edip, tiril tiril uçuşan gelinliğinizin rahatlığı ile dans etmek, mevsim çiçeklerinden yapılan tacınız ile kendinizi masal diyarında hissetmek  sizi uçuran düşüncelerdi.

qubbe_bahce_slider-2

İşte size hayallarinizi gerçekleştirmeniz için sunacağımız, kır düğünü hayal edenler için öneriler. Kır düğünü için; gelinliğinizden ayakkabıya, nikah şekerinden düğün arabasına ve pastaya kadar sunduğumuz seçenekler! Bizim de desteğimiz ile kararlı bir yol izleyerek, düğün gününüze kusursuz bir hazırlık yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, yazımızı okuyarak, size sunduğumuz önerileri dikkate almak.

Nikah Şekeri – Kır Düğünü Yapacak Olanlara Öneriler

Doğanın uyandığı bir mevsimde evliliğe adım atmak sizin için de yeni bir uyanış olmakta. Böylesine özel bir zamanlama ile hazırlanmış düğünde davetlilerinize unutulmaz anlar bırakmak gerekir. Düğün günü, fotoğraflar, kahkahalar bir yana; nikah şekerleri ile fark yaratarak bu günü oldukça özel kılabilirsiniz. Bu mevsimi düşünerek uygun olan nikah şekerlerine karar vermeniz daha çabuk olacaktır. Mandal üzerine el boyaması olan bir nikah şekeri oldukça ilginç bir tercih. Davetlileriniz evde ister çamaşır asar, isterse de sizin fotoğraflarınızı perdelerinin bir yerlerine iliştirebilir. Kaktüs çiçeği de nikah şekeri için oldukça hoş bir diğer seçenek. Onu sulamak, büyütmek ve gelişmesine tanıklık etmek bir köşeye atılan nikah şekerinden çok daha iyi! Uğur getirdiğine inanılan at nalı da bir diğer tercih olabilir.

Düğün Arabası – Kır Düğünü Yapacak Olanlara Öneriler

Kır düğünü yapacak olanlara önerilerimizde düğün arabasına yer vermezsek olmaz.  Bu mevsime en iyi gidecek modeller şüphesiz klasik araba modelleridir. Tercihiniz üstü açık ya da kapalı olsun, gösterişsiz ama kendi içinde ahenkli görünen araç süsleri çok daha şık görünecektir. Kır düğünün kendi içinde bir doğallığının ve yalınlığının olması onu gösterişten uzak kılar. Dolayısıyla araba süslerken bu hususları da düşünmekte fayda var. Kır çiçeklerinden ya da mevsim çiçeklerinden tercih edilen bir araç süsü oldukça hoş görünecektir. Çiçek buketini aracın tek bir yerinde toplayabilir, çelenk gibi asabilir ya da arabanın çeşitli yerlerinden çiçekleri sarkıtabilirsiniz. Çiçekleriniz ile en uyumlu kumaşlar; ipek ve saten olacaktır. Bunları seçerken, aracın rengi ile çiçeklerin renginin uyumunu sakın unutmayın!

kasaba-4

Gelinlik – Kır Düğünü Yapacak Olanlara Öneriler

Düğün konseptine karar verdiyseniz eğer mekandan dahi önce bakılan en önemli şey gelinliktir. Diktirilecek mi, hazır mı alınacak bir türlü karar veremez; mağaza mağaza dolaşır aradığınız gelinliği bulmaya çalışırsınız. Kır düğünü için gelinlik seçmeden önce dikkat etmeniz gereken şeyler;  içinde kendinizi  rahat hissedebileceğiniz sizi kasmayan modeller olacaktır. Tiril tiril dökümlü modeller, kır düğünü için doğru bir tercih. Bele sıkıca oturan ya da kuyruklu modelleri asla tercih etmemelisiniz. Kır düğünü için sırt dekolteli gelinlik size romantik bir hava katabilir. Renk olarak kırık beyazı tercih edebilirsiniz.

b_has_bahcede_5

Ayakkabı – Kır Düğünü Yapacak Olanlara Öneriler

Kır düğünü yapacak olanlara önerilerimizde, belki de sizin aydınlanmanızı sağlayacağımız önemli bir konuya değinmiş olacağız. O da kır düğünlerinde tercih edilen ayakkabılar. Kır düğününde çimlerin üzerinde olmanız o kadar da rahat hareket etmeyeceğiniz anlamına gelir. Topuklu bir ayakkabı ile başlangıç yaptıktan sonra spor ayakkabı ya da babet tarzı modelleri yanınızda yedek bulundurmanız bütün gün dans ederken sizi de rahat ettirir. Bütün bir gün topuklulardan rahatsız bir şekilde hareket edip, canınızın yanmasına izin vermeyin. Spor ayakkabılarınızı ya da babetlerinizi ayaklarınıza geçirin ve dilediğiniz kadar dans edin!

dugun_yapalim_66148baf

Pasta – Kır Düğünü Yapacak Olanlara Öneriler

Pasta konusunda kararsız kalmanıza gerek yok; kır düğünü için doğadan ilham alarak karar vermeniz çok kolay olacak. Kuşlar, mevsim çiçekleri, renkler ve kumaşlar ile bütünlüğü bozmadan harika bir pasta hazırlanabilir. Romantik bir düğün olacağı için dantellerden vazgeçmeyin ve pastanızda krem renklerine ağırlık vererek, dantel etkisi yaratan modeller yaratın. Kuş figürünün olduğu bir pasta kır düğününe yakışan bir diğer konsept olacaktır. Mevsim çiçeklerinden esinlenerek hazırlanan pasta ise düğününüze renk katacaktır!

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!