Kış Dönemi Balayı Önerileri

Evliliğini kış aylarında gerçekleştiren çiftler için kış dönemini kapsayan balayı önerileri listesinde en gözde yerleri sıraladık.

İnsanoğlunun yaşamında tatması gereken en güzel duygulardan birisi evlilik heyecanıdır. Düğünden önce belirlenen programların başında gelen balayı, bir çok çiftin üzerinde durduğu önemli konulardan birisidir. İmzalar atılır, düğün yapılır ve yorgunluğunu atmak için daha önceden elden geçirilmiş olan balayı önerileri arasında tercih yapılır.

Düğününüz yaz aylarına geliyorsa yurt içi alternatifleri az çok bellidir. Fakat kış aylarına denk geliyorsa balayı programının üzerinden birkaç kez geçip doğru karar vermek gerekir. İşte sizin için hazırladığımız kış dönemi balayı önerileri listemiz:

1-Bursa – Uludağ

uludag

Yeşil Bursa olarak nam salan ve tarih kokan bu nadide şehrimiz, kış aylarında bembeyaz örtüye bürününce kayak sezonunu açıyor. Artık klişeleşmiş tatil seçenekleri arasında yer etmiş olsa da daha önce kayak merkezine gitmediyseniz Uludağ’ı listenize ekleyebilirsiniz.

2- Erzurum – Palandöken

palandoken-kayak-merkezi

Öneri listemizde yine kayak tesislerinin yoğun olduğu diğer bir ilimiz olan Erzurum ile devam edelim. Dünyanın en uzun ikinci, Türkiye’nin ise en uzun kayak pistine sahip olan Palandöken, 2011 yılında üstlenmiş olduğu Üniversiteler Arası Kış Olimpiyat organizasyonuyla ciddi yatırım alıp kış sporları üzerine Türkiye’de benzeri olmayan tesislere kavuştu. Sevdiğinizle kış sporlarının her çeşidi ile burada tanışıp benzersiz deneyimler yaşayabilirsiniz. Ayrıca yöresel enfes yiyecekler ve buram buram tarih kokan şehir merkezinde gezilecek birçok mekanda sizleri bekliyor olacaktır.

3- Abant Gölü

abant

Yaz-kış apayrı doğa güzelliğiyle kendine hayran bırakan Abant Gölü, kış döneminde balayı önerileri arayanların tercih listesinde değerlendirmesi gereken alternatiflerden birisi olarak öne çıkıyor. Eşsiz göl manzarası ile Türkiye sınırları içerisinde en romantik ortamı sunan yerlerin başında gelen Abant Gölü, Bolu merkezden 34 km uzaklıkta yer alıyor. Buraya gitmişken yöreye has peynir, tereyağı, tarhana, erişte, keçiboynuzu pekmezi, andız pekmezi, börülce gibi yiyecekleri gölün yakınında yer alan köy pazarından temin edebilirsiniz.

4- Antalya

Antalya-Kis-Tatili

Yaz aylarında yerli ve yabancı turist akımına uğrayan Antalya, deniz turizminin göz bebeği illerimiz arasında yer alıyor. Kışın yurdun çoğu bölgesi karla mücadele ederken Antalya’da tatil yapan turistlerin denize girerken çekilen görüntülerine hemen hemen her kış döneminde şahit olmuşuzdur. Bu yüzden balayı önerileri listesine bu şehrimizi de ekleyebilirsiniz. Üstelik kış ayı olduğu için yaza göre çok daha uygun fiyatlarla balayı konaklaması yapabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!