Kış Düğünleri için Düğün Müzikleri Önerileri

Kış düğünleri için düğün müzikleri için biraz daha ince düşünmeniz gerekiyor.Düğün müzik listesi oluştururken dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunuyor. Mevsime ve temaya uygun müziklerle dolu bir müzik listesine ihtiyacınız olacak. Sevdiğiniz ve beğendiğiniz tarzları mutlaka listeye ekleyeceksiniz ama konukları da düşünmeniz gerekiyor. Herkesin eğleneceği bir kış düğünü müzik listesi oluşturmak için düğün temasına uygun müzikler seçmeniz gerekiyor.

Kış düğün müziği için en önemli önerimiz; yemek sırasında klasiklerden ve yumuşak melodili şarkılardan vazgeçmemeniz. Örneğin Türkiye’nin önemli kadın sanatçılarının aşk ve umut dolu şarkılarını kış düğünü müzik listenize rahatlıkla ekleyebilirsiniz. Candan Erçetin, Nazan Öncel, Sertap Erener vb. isimler listenize renk katacaktır. Aynı zamanda biraz daha alternatif ve daha derin bir liste istiyorsanız Birsen Tezer, Ceylan Ertem ve Jehan Barbur gibi kadın sanatçıları da listeye ekleyebilirsiniz. Yemek sırasında 70’lerin unutulmaz isimlerinden eserleri de listeye ekleyebilirsiniz. Böylece kış düğünü müzik listeniz, hem nostaljik hem de keyifli, aşk dolu bir açılış yapacaktır.

Nazan Öncel – Dillere Düşeceğiz

Kış düğünlerine latin ve yumuşak ezgiler çok yakışıyor. Bu nedenle müzik listenize Buena Vista Social Club, Calexico ve Clientele gibi grupların şarkılarından ekleyebilirsiniz. Kış düğünleri için en güzel melodiler bu gruplarda karşınıza çıkacaktır.

Calecico – All in a Days Work

Buena Vista Social Club – Chan Chan

Sıra eğlenceye gelince hareketli, çarpıcı ve içleri ısıtacak şarkıları müzik listenize eklemeniz gerekiyor. Gereken yöresel şarkıların yanında hep beraber dans edebilmek ve eğlenebilmek için kış sezonunda sizi dans ettirecek isimlere bakmanız gerekiyor. Goldroom, Daft Punk, Mickey gibi isimler herkesi yerinden kaldırabilecek güçte şarkılara sahip. Dansa ve eğlenceye geçişi mutlaka Pharell Williams’ın Happy şarkısıyla yapın. Herkesin tempo tutup gülümsemesini sağlayacak olan bu şarkıyı kış düğünleri için düğün müzik önerisinin altın bileziği olarak aklınızda tutabilirsiniz. Pharrell oldukça güzel ve enerjik sesiyle enerjiyi doruklara taşıyacaktır.

Daft Punk – Around The World

Pharrell Williams Happy

Kış insanların diğer mevsimlere göre daha az hareket ettikleri mevsimdir. Bu nedenle listeyi hareketli tutmakta fayda var. Kış düğünleri kapalı ortamlarda yapıldığı için ve bunlar genelde tarihi mekanlar olduğu için kış düğün müziklerini belli bir süre geçtikten sonra orkestraya bırakabilirsiniz. Çalınacak şarkılara da ortak karar verdikten sonra orkestra, kışın yapılacak olan kapalı mekan düğününüzü yaylılarla ve vurmalı çalgılarla kusursuz bir eğlenceye dönüştürebilir. Hem geleneksel şarkılardan, hem klasik şarkılardan hem de sizin özel olarak seçtiğiniz müziklerden bir liste oluşturmanız kış düğününüze oldukça yakışacaktır.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!