Kış Düğünü Süslemeleri İçin İpuçları

Kış düğünleri de en az yaz düğünleri kadar güzel bir ortamda yapılabilir. Salon düğünlerinin 2013 yılında oldukça moda olmasının sebebi de zaten olağanüstü mekanların bolluğu ve süsleme seçeneklerinin güzelliğidir. Ama unutulmaması gereken bir detay var, kış düğünü süslemeleri diğer mevsim düğünlerine göre çok daha romantik ve güzel bir görüntüye sahip olmalıdır.

Düğün mekanınızın ışıklandırmasıyla ilgili dikkat etmeniz gereken çok fazla detay var. Fazla karanlık kullanırsanız, hava da soğuk olduğu için mekanda huzur ve romantizm yerine bohem bir hava yaratmış olursunuz. Aynı zamanda bu durum fotoğraf çekimi ve video çekimini kötü yönde etkileyebilir. Yapabileceğiniz en mükemmel aydınlatma mumlar ve duvara asılan meşalelerle olacaktır. Kendi halinde hareket eden alevlerin varlığıyla masalda olduğunuzu hissedeceksiniz. Yerden yükselecek olan mavi ışıklar da bambaşka bir his yaratacaktır. Bir de kar süslemeleri ve kar taneleri var. Kuru dallarla süsleyebileceğiniz salon kesinlikle kusursuz bir görüntü oluşturacaktır. Hele dallara bir de karlı görüntüsü verirseniz karşınıza güzel bir kış çıkacaktır! Ayrıca kış düğünü süslemeleri için yılbaşından fikir çalabilirsiniz. Yani kırmızıyı çalabilirsiniz. Masalarda kullanabileceğiniz kırmızı, düğüne renk ve eğlence katacaktır. Bu durumda gelin çiçeğinizi de kırmızı seçebilir ve kalbiniz elinizde yeni hayatınıza karların içinde, alevlerle aydınlatılmış bir atmosferde adım atabilirsiniz.

Kim demiş kış düğünü çiçeksiz olur diye? Kış çiçeklerini unutmayın. Kamelyalar, güller, orkideler ve lilyumlar her zaman çiçekçilerde mevcut. Süslemelerinize çiçekleri katmak istiyorsanız organizatörünüze danışarak sizin için en iyisini seçebilirsiniz.

Kristal kış düğünlerine parlaklık getirir. Taşlar ve kristalleri masalara serpiştirebilirsiniz. Aynı zamanda da kar ve kış temanıza uygun olacaktır. Çünkü kristaller buzları andırır. Eğer mum kullanmaya karar veriyorsanız masalardaki mumlukları kristal seçebilirsiniz. Bir de peçetelikleri kristal yaparsanız kesinlikle harika bir kış düğünü süslemesine sahip olursunuz.

Fark yaratmak isterseniz, nar teması uygulayabilirsiniz. Narın uğur getirdiğine inanılır. Sahip olduğu görüntü ve renkler itibariyle de kışın ortasında atan bir kalp gibidir. Süsleme malzemesi olarak nar kullanmak yeni trendlerden. Yanına da en çok kozalaklar yakışıyor.

Kumaş seçiminde ise kış düğünleri için kadife, saten ve ipek gibi ağır kumaşlar tercih edebilirsiniz. Göze batacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Kış düğünleri için bir diğer seçenek ise sıcak içecek köşesi yapmak. Sıcak şarap, salep ve benzeri sıcak içecekler konuklarınızın içini ısıtması için güzel bir fırsat sunacaktır. Ayrıca seçtiğiniz kumaştan sandalyelere şal veya atkı bırakabilir, konuklarınıza unutulmaz bir hatıra armağan edebilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!