Kış Düğünü Temaları

Kış düğünü temaları oldukça kısıtlı demeyin. Hayal gücünüz, kişisel zevkleriniz ve müstakbel eşiniz ile yaşadıklarınızı düşünerek bu tatlı yolculuğa adım atın. Buzlar prensesi mi, kış bahçesi mi, kırmızının büyüsü mü yoksa rustik şeyler mi? Biz sizler için temaları oluşturmuşken, detaylarına da göz atın deriz.

Düğün sezonu için kış ayları pek tercih edilmese de unutmayın ki bu gününüzü özel kılacak, romantik dakikalara da bahane olacak bir çok neden bu mevsimde yaşanır. Gözlerinizi kapatın ve hayal edin. Karların üzerinde, omuzlarınızda bembeyaz olan peluş şalınızın yumuşaklığı ile büyülenmiş, mis gibi kış havasını içinize çekerek mumlar eşliğinde düğün mekanınıza adım atacak ya da dilediğiniz kış düğünü temasında süslenmiş at arabasının içinde tam da hayal ettiğiniz gibi düğün mekanınıza bir giriş yapacaksınız. Tüm bunları düşündüğünüzde kış mevsimi oldukça cezbedici bir hal almıyor mu?

Hayallerden biraz uzaklaşıp daha gerçekçi düşündüğümüzde ise kış sezonunda olan düğünlerin birçok avantajı olduğunu görüyoruz. Diğer mevsimlerde mekan bulmak zorlaşırken kış aylarında birçok yeri istediğiniz tarihte boş bulabilirsiniz. Bu mevsimde düğün planları ertelendiğinden dolayı ölü sezonda siz, daha makul fiyatlara dilediğiniz her şeyi ayarlayabilirsiniz.

Buzlar Prensesi – Kış Düğünü Temaları

Kış ayları için en uygun temalardan biri Buzlar Prensesi olabilir. Mekanda kullanacağınız, beyaz ve mavi renkler mekanı oldukça sıcak ve romantik bir atmosfer haline getirecektir. Belki buzdan heykellere yer vererek davetlileri şaşırtabilirsiniz. Buzla kaplı bir mağara görünümünü andıran bir mekan oluşturularak, dekorasyonda camın ön planda tutulduğu harika bir atmosfer yaratılabilir. Hatta çocuklar için, bir eğitmen eşliğinde buz pisti dahi yapılabilir. İyi bir organizatör ile çalışarak masalsı bir ortam yaratmanız hiç de zor değil.

Kış Bahçesi – Kış Düğünü Temaları

Kış mevsiminde gerçekleşecek düğün temanız için dışarıdan kopmanıza gerek yok. Kış bahçeleri bu mevsim için harika bir unsur. Hava soğuk dahi olsa sizi dışardan alıkoymayacak bir kış bahçesi, gökyüzünün müthiş mavisi ile birleşince hayallerinizin de ötesinde bir mekan yaratacak. Düğün temanızda mekanınız kış bahçesi ise dekorasyonda da kullanacağınız objeler kış mevsimine yakışır şeyler olmalıdır. Kurumuş dallar,  kozalaklar, beyaz güller ve ortamınızı daha da sıcak bir hale getirecek olan şamdanlar kış temanıza çok yakışacaktır.

Bu özel günde davetlilerinize nikah şekeri yerine dilek feneri dağıtarak, sizler için iyi dileklerini gökyüzüne bırakmalarını isteyebilirsiniz. Hem bunun sayesinde gökyüzünde yüzlerce fener olacak ve sizin için dilenmiş olan iyi dilekler gökyüzünde ahenkle uçacaklardır.

Kırmızının Büyüsü – Kış Düğünü Temaları

Kış düğün temaları dediğimiz an aklımıza gelen ilk tema rengi kırmızı oluyor. Kışın simgesi haline gelen kırmızı, beyaz ve gümüş renkleri ile de harika bir uyum sergiliyor. Saten ve tüllerin etrafta uçuşup, yumuşak dokular bıraktığı düğün mekanınızdaki kırmızının büyüsü tema olarak oldukça kışkırtıcı ve bir yandan da romantik bir hava estirecektir. Dekorasyonda kristaller kullanabilir çünkü daha aristokrat görünür. Bunun yanı sıra mumları sakın unutmayın. İster şamdan isterseniz de mekanda şömine kullanarak temanınızı tamamlayabilirsiniz.

Rustik Şeyler – Kış Düğünü Temaları

Mütevazi bir düğün için temanız rustik olabilir. Ahşabın sıcaklığını seviyorsanız düğününüz için temanızı  bulmuşsunuz demektir. Sarı ve turuncu renkleri kullanarak ahşabın sıcaklığını körükleyebilir, dekorasyonda da fıçı, kozalaklar ve mevsim çiçeklerini kullanabilirsiniz. Kumaşlardan danteli ve kanvası tercih ederek daha organik seçimler yapabilirsiniz. Böylelikle temadan kopmadan harika bir düğün konsepti oluşturarak,  hayallerinizdeki düğün gününüzü gerçekleştirmiş olursunuz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!