Kış Gelinleri İçin Cilt Bakımının Altın Kuralları

Hayatları boyu cilt problemleriyle uğraşan, her mevsim dönümünde cildinde oluşan lekelerle savaşan genç kızlar gelin olma arifesindeyken her zamankinden daha özenli oluyor. Üstelik bir de mevsimlerden kışsa; doğal maskelerle çözüm bulamayanlar, medikal ürünlerin izlerini sürmeye başlıyor. Tam da bu zamanlarda hazırlıklar son sürat devam etmesiyle beraber stresli bir dönemin de başlamış olması, gelin adaylarının ciddi cilt problemleriyle uğraşmasına sebep oluyor. Durum böyle olunca bu kış gelin olacaklar için cilt bakımının altın kurallarını listelemek bize düştü. Siz de o gelinlerden biriyseniz ve pratik adımlarla düğün günü ışıldamak istiyorsanız işte sizin için hazırladığımız öneriler:

Beslenmenize Dikkat Edin!

Düğün öncesi ne kadar düzensiz beslendiğinizi çok iyi biliyoruz. Ancak kış mevsiminde cilt bakımının ilk şartının düzenli beslenmek olduğunu unutmamak gerek. Özellikle kış aylarında cildinizin dengesini bozmak istemiyor ve düğün günü ışıldayan bir ciltle hatırlanmak istiyorsanız beslenmenize özen göstermelisiniz. Örneğin mevsim meyvelerini sık sık tüketmeye dikkat edin. Ancak bu konuda pek çoğumuzun atladığı bir konuyu hatırlatmakta fayda var. Portakal her ne kadar C vitamini konusunda zengin olsa da akneye meyilli ciltleri harekete geçirdiği için düğün öncesinde uzak durmayı unutmayın.

2

Cildinizi Temizlemeyi Unutmayın!

Pek çok genç kız makyaj temizleme konusunda ne yazık ki gereken özeni göstermiyor. Siz de onlardan biriyseniz düğün öncesinde bu konuda dikkatli olmayı unutmayın. Mesela güne başlamadan önce ve gün bitiminde mutlaka cilt tipinize uygun bir temizleyici ile yüzünüzü yıkayın. Ayrıca yine düğün öncesi cilt problemleriyle uğraşmak istemiyorsanız hücrelerinizi yenilemek için haftada iki kez peeling yapabilirsiniz. Kış bakımının olmazsa olmazı nemlendiricileri ise çantanızdan ayırmayın ve gün boyu cildinizi nemli tutmaya özen gösterin.

3

Profesyonel Bakımlarla Yenilenin!

Kışın olumsuz etkilerini en çok da cildinizin hissettiği bu günlerde, doğal yöntemlerden sonra en büyük yardımcımız cilt bakım merkezleri. Kış mevsiminde cildinizin ihtiyacı olan özeni, evde doğal yöntemlerle yapsanız dahi düğün öncesi birkaç kez profesyonel bir destek almanızda fayda var. En azından düğün öncesinde bir kez de olsa mutlaka profesyonel bir cilt bakımı yaptırmayı ihmal etmeyin. Ve son olarak, düğün günü tatsız sürprizlerle karşılaşmak istemiyorsanız her ne olursa olsun stresten uzak durmanız gerektiğini unutmayın!

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!