Düğünde Kısa Gelinlikler Giymeniz İçin 20 Neden

Rahat hareket imkanı ile uzun gelinliklere fark atan kısa gelinlikler, çokça tercih edilen modellerden oluyor. Genç ve modern görünen bu modellerle tüm enerjinizi konuklarınıza yansıtabilirsiniz.

Her geçen gün daha çok kişi tarafından tercih edilen, ünlülerin seçimi ile popülerleşen kısa gelinlikler uzunların pabucunu dama atıyor. Üstelik öylesine iddialı modelleri var ki kısa gelinliklerin, birçok uzun gelinliğin güzelliğini gölgede bırakıyor. Beyaz kısa gelinlik ilk yıllarında asi gelin adaylarının tercihiyken son zamanlarda ihtişamı arayanların da hayallerini süslemeye başladı. Son yıllarda kısa gelinliklerin model yelpazesi öylesine genişledi ki hayalleri süslememesine imkan yok! Üstelik onları tercih etmeniz için 20 neden sayılabiliyor, işte onlar:

1- Yaşasın Yaz Geliniyim!

Düğün töreniniz açık bir mekanda yapılacaksa üstelik bir de mevsimlerden ilkbaharsa kısa gelinlik giymemeniz için hiç bir neden yok. Bahar ve yaz sıcaklarında uzun gelinliği taşımanız ve tülün terleten kumaşıyla azap çekmeniz gerekmiyor. Yaz gelini olmanı keyfini çıkarabilir, havadar mini bir gelinlikle yaz enerjisini gelinliğinize taşıyabilirsiniz.

ib_api_p_1594957

2- Bacak Dekoltesi Gibisi Var mı?

Bir de bacak boyunuz uzunsa şans sizden yana demektir. Şartlar bu kadar uygunken kısa gelinliğinizin boyunda istediğiniz kadar özgür olabilir, güzelliğinizle damat adayının başını döndürebilirsiniz. Bacak dekoltesinin seksiliği ve masumluğunun yerini hiçbir dekolte tutamıyor.

3- Bir Saatlik Nikah için Tüm Gün İşkence Çekilir mi?

Kısa boylu gelinlikler şüphesiz en çok nikahlara yakışıyor. Eğer gösterişten uzak sade bir nikahla evleniyorsanız sade ama şık kısa gelinlikler işinizi kolaylaştıracaktır. Küçük çiçeklerin serpiştirildiği kısa bir gelinlik ile hem zarif bir görüntü yakalayabilir hem de nikahın asaletine uyum sağlayabilirsiniz. Bir saatlik nikah töreni için bir gün eziyet çekmekten de kurtulabilirsiniz.

4- Uzun Gelinliklerin Eğlencesi Eksik!

İçinizdeki haylaz kız çocuğunu dışarı çıkarmak için bahane mi arıyorsunuz? O halde kısa ve kabarık gelinlik modelleri tam size göre. Üstelik bu tarz gelinliklere ulaşmanız eskisi kadar zor değil. En ünlü gelinlik markalarından başlayarak birçok tasarımcının koleksiyonlarında kısa gelinlik modellerine sıklıkla rastlayabilirsiniz. Tütüye benzeyen modeller, peluşlu elbiseler, nakışlar, payetler… İçinizdeki küçük kız çocuğu ile biraz eğlenmeye ne dersiniz?

5- Konsept ile Bütünleşin

Pırıl pırıl bir yaz günü… Yeşillikler içinde bir kır bahçesi… İşte bu sahneye en çok beyaz kısa gelinlik yakışıyor. Kısa gelinlikleri en çok kır düğünlerinde görüyoruz çünkü en çok onlara uyum sağlıyorlar. Bir bütünün parçası gibi… Biraz daha bohem esintiler taşıyan mini gelinlikler kır düğünlerinde sıklıklı tercih ediliyor.

6- Gencim Güzelim!

Evlilik için adımlarınızı biraz erken attıysanız ve o gösterişli gelinliklerin arasında yaşınız uçup gitsin istemiyorsanız kısa gelinlikler sizin için yaratılmış diyebiliriz. Uzun, kabarık ya da kuyruklu gelinlik modellerinden hoşlanmayan uçarı bir gelin adayıysanız birbirinden hoş kısa gelinlik modelleri arasından birini seçebilir, davetlileri hem güzelliğiniz hem de gelinliğinizle etkileyebilirsiniz. Üstelik unutmayın böylelikle evladiyelik düğün albümünde hep genç görüneceksiniz…

7- Her Modeli Ayrı Gösterişli

Uzun gelinliklerin düz kesimli modelleri gelinlikten çok geceliği andırıyor. Ancak minilerde durum başka. Mini gelinliklerin dar olanları bile ayrı bir cazibe kaynağı oluyor. Vücuduna güvenen gelinlerin seçimi olan mini gelinlik modelleri dar kesimleri ile vücut hatlarını belirginleştiriyor.

8 – Çorap Sevenlerdenseniz!

Desenli çoraplar, file alternatifler… Çorapsevenlerin tarzını ortaya koyma fırsatını kısa elbise gelinlikler veriyor. Kısa boylu gelinlikler uzunların aksine çoraplarla kombinlenerek eğlenceli seçenekler yaratmanıza imkan tanıyor. Modern, özgür ve genç bir tarz için kısadan vazgeçmemelisiniz.

9- Gelinliği Tarlatanlasak da mı Saklasak?

Uzun gelinliklerin kabarık durması için tarlatan giymek şart koşuluyor. Yürürken düşmenize neden olan, zaten zor yürünen, bir kenarı katlansa düzeltmesi için cebelleşilen, tuvalete gitmesi, oturması ayrı dert olan tarlatan derdinden kurtulmak istiyorsanız kısa gelinlikleri tercih etmelisiniz.

10 – Ayakkabı Şovuna Hazır mısınız?

Onca para verdiğiniz, özenle seçtiğiniz, gelinlik ile aynı ton beyaz olmasına özen gösterdiğiniz ayakkabınızı herkes görsün isterseniz kısalar sizden yana… İstediğiniz tarz ayakkabı ile kombinleyebileceğiniz kısa elbise gelinlikler kombininizin her detayının görülebilmesine yardımcı oluyor.

11 – En Temiz Gelin Benim!

Uzun eteklerin en büyük dezavantajı kirlenmesi. oysa kısalar bu derdi sone erdiriyor. Yerlere sürünen, çamur olan, çekimde ayrı, nikahta ve düğünde ayrı kirlenen etekleri dert etmeyin. Kısa gelinlik tercih ederek siz de en temiz gelin olabilir, sadece eğlencenin keyfini çıkarabilirsiniz.

12- Ütü de Kim?

Uzun eteğin kırışmaması için saatlerce ayakta bekleyen gelinleri hepiniz görmüşsünüzdür. Oysa kısa gelinlikler bu sorunu da ortadan kaldırıyor. Kısa olduğu için yana doğru çekilerek otururken kırışması rahatlıkla engellenen etekler, kırışsa bile birkaç dakikada ütülenebiliyor.

13- Asimetri Cazibesini Kullanın

Uzun eteklerde asimetrik kesim kullanılamazken, asimetrinin çekiciliği kısa eteklere eşlik edebiliyor. Bir tarafı daha uzun diğer tarafı kısa olan modeller modern gelinlerin seçimi oluyor. Sıradan olmayan gelinlerin tercihi haline gelen mini gelinlik çeşitleri asimetrik kesimlerle göz dolduruyor.

14- Ünlüler de Onları Tercih Ediyor

Gökçe Bahadır’ın, Merve Boluğur’un da tercihi beyaz kısa gelinlik oldu. Ünlülerden neyiniz eksik, herkes gibi uzun gelinlikler giymektense minilerle ünlülerin tarzını düğününüze taşıyabilirsiniz. Siz herkes değil, yılın en güzel gelinisiniz.

15- Party Girl!

Kendi düğününüzde dans etmeyeceksiniz de ne zaman edeceksiniz? Dansı imkansızlaştıran uzun eteklerdense minilerle nasıl bir parti kızı olduğunuzu gösterebilirsiniz. Arkadaşlarınız ile yapılacak düğün partisinde dağıtmanın tam sırası, tüm stres bitmiş, düğün geçmiş, siz eğlenmeyeceksiniz de kim eğlenecek?

ib_api_p_1238432

16- Tabuları Yıkmak Sizin İşiniz

Tabulardan sıkılmış, herkes gibi olmaktan bıkmışsanız kısa gelinlikler tam size göre… İçinizdeki asi kızı hatırlayın, neden kurallara uyasınız ki? Ufacık farklarla büyük tabulara dokunmak mümkün olabiliyor, size uygun görülen hanım hanımcık uzun gelinlik feminist yanınızı gölgelemesin. Haydi özgür kız, sahne senin!

17- Görümceniz Bunu Asla Yapamayacak

En kıskanç arkadaşınız, görümceniz asla bu riski alamayacak. Onları kıskandırmak için daha fazla beklememelisiniz, onların alamayacağı riski alabilir, stilinizle düşman çatlatabilirsiniz.

18- Unutulmaz Gelin

Herkesin sizi konuşmasına hazır mısınız? Yılın belki de ailenin en ilginç gelini olarak adını tarihe yazdırabilirsiniz. Birkaç cm etek gidecek ve herkes sizi konuşacak. Bu fırsatı kaçırmamalısınız…

19- Her Yerde Hazırlanabilirsiniz

Uzun gelinlikleri kuaföre, nikah salonuna taşımak hep dert olur. Hatta düğün sonrası bile kuru temizlemeye gidip gelmek eziyettir. Oysa seçiminiz mini gelinlik olursa istediğiniz her yerde giyinebilir, hazırlanabilirsiniz.

ib_api_p_1817472

20- Maliyeti Çok Daha Uygun

Uzun gelinliklerin fiyatı kısalardançok daha fazla, tasarrufu seçerek kısa gelinlikler tercih edebilirsiniz. İddialı, şık, modern, genç ve dinamik bir gelinliği hem de diğerlerinden daha ucuza almak istemez misiniz? Üstelik kombinin yıldız  parçasını da seçmek size kalıyor, abartılı uzun gelinliğin saçlarınızdan veya yüzünüzden rol çalmasını istemiyorsanız kısalardan yana oy kullanmalısınız. Kısa gelinlikler ile düğünün yıldızı siz olabilirsiniz.

Siz de kısa gelinliklerle ilgili yorumunuzu paylaşarak deneyimlerinizi aktarabilir, müstakbel gelinlere yol gösterebilirsiniz. Hemen yazarak okurların seçimine yardımcı olabilirsiniz.

ib_api_p_1745159

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!