Size En Çok Yakışacak Kısa Söz Elbisesini Nasıl Bulacaksınız?

Hayatınızın en önemli kararını verdiniz ve işler resmiyete hızla dökülmeye başladı bile. Ve bunun ilk nişanesi de elbette söz töreni. Bu özel gününüz için kısa söz elbisesi düşlüyorsanız çok şanslısınız. Çünkü birbirinden nefis örnekler işte bu yazıda!

Bundan sonra hayatınız asla eskisi gibi olmayacak! Böyle düşününce ne kadar heyecanlandığınızı biliyoruz. Gerçekten de hayatınızı bir başkasıyla birleştirmek için attığınız ilk adım olan söz kesme töreni öncesi heyecan doruktadır. Bu tatlı heyecan içerisinde, arkadaşlarının özel günlerinde bile muhteşem görünmeyi ilke edinen genç kızların, kendi sözleri için elbise bulma konusunda çok fazla titizlenmesine şaşmamak gerek. Bu özel gün için elbise seçerken en çok zorlanılan şey ‘nasıl bir model daha uygun olur?’ sorusu oluyor. Bu soruya cevap bulabilmek için şimdi de kısa söz elbisesi modellerini ele aldık. Karar vermenizi kolaylaştıracak modeller için buyurun yazımıza bir göz atın.

Kız isteme merasimi sonrasında ya da onunla aynı gün yapılan söz kesme, damat tarafıyla ailenizin ilk kez bir araya geldiği bir tören olduğu için genelde biraz resmi ve gergin bir ortamda yapılır. Bu önemli günde yapacağınız kıyafet tercihi de ortama uygun olmalıdır. Fazla abartıya kaçmayan, aşırı gösterişten ve şatafattan uzak, zarafetinizi yansıtacak şık bir elbise tercihi yerinde olacaktır. Yıllardır hayalini kurduğunuz bu özel anlarda, stilinizi yansıtacağınız, bedeninize uygun renk ve modelde bir elbise bulmak çok önemlidir.

Söz töreni için elbise seçiminin ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Eğer siz de tören için kısa bir elbise düşlüyorsanız, etek boyunun çok kısa olmamasına ayrıca dikkat etmelisiniz. Sözün ağırbaşlı havasını korumak için etek boyunuzun gereğinden fazla kısa olmamasına özen göstermenizi öneririz. Ayrıca aşırı dekolteden de kaçınmalısınız. Çünkü o gün eve gelen misafirlere tek tek kahve ikramında bulunacağınızdan, size hareket kabiliyeti sağlayan bir elbise tercihi uygun olacaktır. Yoksa tatsız kazalar yaşayabilirsiniz, bizden söylemesi.

Söz kesme töreni için elbise modelinize karar verirken nasıl bir mekanda yüzüklerin takılacağı önemli bir detaydır. Örneğin evde yapılacak küçük samimi bir tören için belirgin hatlara sahip saten kısa bir elbise tercihi yerinde olacaktır. Eğer tören için şık bir restoranda aileler arasında bir yemek planladıysanız, kalın askılı, bedeni saran jile elbise tercih edebileceğiniz gibi aradığınız gibi bir elbise bulamadıysanız etek-şifon gömlek kombinasyonu da seçenekler arasındadır. Kapalı bir mekanda, kalabalık bir organizasyon gerçekleştiriyorsanız, elbisenizin dikkat çekiciliği bir miktar arttırılabilir. Örneğin parıltı işlemeleri olan genel hatlarıyla sade bir elbise bu tarz bir mekanda sizi gelen konuklardan kolayca farklılaştırır. Böyle bir ortamda parıltı yerine dikkat çekici bir renk tercihinde de bulunabilirsiniz. Örneğin özellikle beyaz tenlilere çok yakışan gülkurusu renkte, tek kollu, dökümlü bir elbise ile tüm davetlileri büyüleyebilirsiniz.

Sözü yaptığınız mevsim de kıyafet seçiminde belirleyicidir. Çiftler genellikle düğünlerini yaz aylarına denk getirmek istediklerinden söz törenleri bahar aylarında yapılıyor. Sizin söz töreniniz de ılık bir bahar gününe denk geliyor ise, çok şanslısınız. Soft, açık tonlarda kısa bir elbise sayesinde kırlarda açan çiçekler gibi görünmeniz işten bile değil. Eğer sözünüz kışa denk geliyorsa, töreniniz kapalı bir alanda gerçekleşeceğinden daha koyu renkler ya da kontrast etek-bluz kombinleri tercih edilebilir. Elbise seçiminde, törenin yapılacağı saat de önemli hale gelir. Gündüz gerçekleştirilecek törenlerde daha sade elbiselere yönelmek uygun olacakken, akşam saatlerindeki törenler için de daha gösterişli kıyafetlere bakılabilir.

Elbisenizde Dantel Şıklığı

Bu yıl dantelden vazgeçemeyen gelin adaylarının yılı olacak gibi görünüyor. Dokunduğu her yere hoş bir zarafet katan dantel son zamanlarda neredeyse tüm koleksiyonlara girdi. En basit elbiseyi bile göz alıcı hale getirebilen dantel, söz törenleri için seçilen kısa elbiselere de çok yakışıyor. Danteli kullandığını elbiselerde renk konusunda kendinizi sınırlandırmanıza çok fazla gerek yok. Çünkü dantel kullanıldığı tüm elbiseleri o ağır ve asil havaya bir anda sokuveriyor. Dantel detayı göğüs dekoltesinde kullanabileceğiniz gibi, kol ve sırt bölgesinde de kullanabilirsiniz. Ya da siyah, tamamı dantel bir elbise tercih edebilirsiniz. Siz de dantelin romantikliğinden hoşlanan gelin adaylarındansanız söz töreninizin ağır başlı havasına çok yakışacak dantele, kısa elbisenizde yer vererek şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Söz kesme törenleri için kısa siyah elbiselerin klasikleştiğini düşünüyorsanız ama yine de koyu renk tonlardan vazgeçemiyorsanız lacivert hemen imdadınıza yetişebilir. Etek kısmı çiçekli bir modelle rahatlıkla nefis bir görüntü elde edebilirsiniz. Kısa söz elbisenizin şıklığına hareket katmak için ise pastel tonlarda bir kemer ve ona uygun bir ayakkabıyla büyüleyici bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Peki söz töreniniz için mavi, kısa bir elbiseye ne dersiniz? Küçük bir davetli listesini açık bir alanda ağırlayacaksanız bu tarz bir söz elbisesi sizi anında bir peri kızına çevirecektir. Straplez söz elbisesi ve renklerine uygun açık bir ayakkabı ise güzelliğinizi tamamlayacak bir detay olacaktır. Böylesine iddialı bir model için dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise gösterişli takılardan ve çok renkli bir makyajdan uzak durmaktır. Sade bir saç aksesuarıyla saçlarınızı açık kullanarak, elbisenizi tamamlayabilirsiniz.

Son dönemlerde çok sık kullanılan diz boyunda biten elbiseler arasından kendinize uygun olan rengi seçerek hem şık hem de asil görüntünüzle damat adayını bir kez daha etkileyebilirsiniz. Asimetrik kesim, şifon elbiseler de diz boyu elbiseler için hoş bir alternatiftir.

Çok tercih edilmese de etek-bluz veya etek-gömlek kombinasyonları da doğru uygulandığında mükemmel sonuçlar verebilir. Siyah, dizde biten dar bir eteğin üzerine, saten kırmızı dar gömlek ile şahane bir uyum yakalayabilirsiniz. Ya da soft renkleri seviyorsanız, gri etek-açık pembe renkte gömlek de imdadınıza yetişebilir.

En İyi Kısa Elbise, Size En Çok Yakışandır

Ne tarzda kısa söz elbisesi seçerseniz seçin, ihmal etmemeniz gereken en önemli konu kendi proporsiyonunuza uygun bir kıyafet tercihinde bulunmanız. Dikkati vücudunuzda kusurlu bulduğunuz yerlerden, daha estetik bölgelere kaydırarak, hoş bir görüntü elde etmeye çalışmalısınız. Bunun için de bedeninizi çok iyi tanımanız, iyi gizleyebilmeniz için de nerede sorunlar olduğunu iyi tespit edebilmeniz gerekiyor. Eğer geniş basenlere sahipseniz, göğüs altından itibaren genişleyen kısa elbiseler sizin için doğru bir tercih olacaktır. Büyük bir karnınız varsa teninize yakışacak renkte, uygun kumaştan kruvaze kesimli bir elbise seçebilirsiniz. Kadife ve saten kumaşları, tüm bedeninizi sardığı ve tüm kusurları kolayca ortaya çıkardığı için yalnızca vücut ölçülerine güvenen hanımların tercih etmesini öneririz.

Kısa boylu kadınların kurtarıcısı olan kısa elbiseler, saç, makyaj, aksesuar, ayakkabı ile bütünlük içerisinde olmalıdır. Her bir parçayı seçerken, birbiriyle uyumlarına da dikkat etmeli, sadece bir parçayı beğendiğiniz için diğer parçalarla uyumsuz bir tercihte bulunmamalısınız. Elbisenin en önemli tamamlayıcısı olan ayakkabı seçiminde, ince ve çok yüksek olmayan topuklara yönelmelisiniz. İnce topuklu ayakkabılar, kısa elbiselere ayrıca yakışmaktadır. Aksesuar seçiminde de en az ayakkabıda olduğu gibi özenli davranmak gerekir. Taşlı, parıltılı bir elbise seçimi yapıldıysa, taşlı takılardan uzak durmak yerinde olacaktır. Aksi takdirde rüküş görünebilirsiniz.

Bu yazıyı okuduktan sonra kısa söz elbiseniz gözünüzde canlandı mı? Öyleyse yapacağınız diğer hazırlıklar ile ilgili fikir edinmek için sitemizdeki farklı konu başlıklarına da göz atmalısınız.

ib_api_p_634530

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!