En Romantik Balayı Şehirleri

Evlenmek için genelde yaz mevsimi tercih edilse de kışın evlenenlerin sayısı da az değil. Bu soğukta balayına nereye gideriz diye düşünüyorsanız, işte kışın gidilebilecek en romantik balayı şehirleri…

Romatizmin Başkenti Paris

Aşkın ve romantizmin şehri Paris, yılın dört mevsimi size rüya gibi bir balayı vaat ediyor. Tarihi ve doğasıyla insanı kendine aşık eden bu büyüleyici şehir, her adımında keşfedilmeyi bekleyen güzelliklerle dolu. Eyfel Kulesi’nde gün batımını izlemek, Seine Nehri’nde tekne turu, dünyanın sayılı müzelerinden Louvre’da bir gezinti, Şanzelize’de romantik bir yürüyüş ve dahası… Paris’e gidebilmek için Şengen Vizesi almanız gerektiğini hatırlatalım.

discoverparis-universaltourguide

Roma

Tarihi dokusu ve eşsiz sanat eserleri ile Roma, dünyanın gözde balayı şehirlerinden bir diğeri. Ayrıca balayınızı İtalyan mutfağını keşfetmek için de güzel bir fırsata dönüştürebilirsiniz. Peynirin, pizzanın ve makarnanın pek çok çeşidini tadarken, Roma’nın her adımı tarih ve sanatla dolu sokaklarında romantik bir balayı geçirebilirsiniz. Aşıkların uğramadan geçmediği Aşk Çeşmesi, filmlere konu olan Kolezyum, Cem Sultan’ın tutsak edildiği Melekler Kalesi ve İspanyol Merdivenleri Roma’da görmeniz gereken yerlerden sadece birkaçı. Bir Akdeniz ülkesi olan İtalya, kış mevsiminde de ılık bir havaya sahip. İtalya da Türk vatandaşlarından Şengen Vizesi isteyen ülkelerden biri.

Masal Şehri Prag

Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag, etkileyici güzelliğinin yanı sıra Avrupa’daki diğer turistik şehirlere göre daha ucuz olmasıyla da dikkatleri çeken bir yer. Prag; zarif köprüleri, altın şapkalı kuleleri, kuğulu Vltana Nehri, katedralleri ve Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla yeni evli çiftlere romantik bir balayı alternatifi sunuyor. Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilen Prag, “Masal şehri” ve “Avrupa’nın Kalbi” gibi isimlerle de anılıyor. Çek Cumhuriyeti’nin de Türk vatandaşlarından Şengen Vizesi istediğini hatırlatalın.

Bursa Uludağ

Kışın gidilebilecek en romantik balayı şehirlerinden biri Bursa Uludağ. Uludağ çevresindeki ormanlar ve yaylalarla size gündüz kayak keyfi akşamları ise şömine ateşi başında romantik bir balayı sunuyor.

Ilgaz

Doğa ve kayak tutkunları için Türkiye’de gidilebilecek bir başka adres ise Ilgaz. Son yıllarda kayak merkezi ve ormanları ile dikkat çeken Ilgaz, gözlerden uzak, romantik bir balayı için güzel bir seçenek.

Antalya Kışın Bir Başka Güzel

Antalya’da sadece denize girilir sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Dağları, ormanları, kayak merkezi ve tarihi mekanları ile Antalya kışın da romantik balayıların vazgeçilmez şehirlerinden. Saklıkent’te kayak keyfi, dillere destan balık restoranları, tarihi dokusuyla Kaleiçi, müzeleri, antik kalıntıları ve muhteşem manzaralı otel alternatifleriyle her bütçeye uygun balayı seçenekleri Antalya’da sizleri bekliyor.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!