Kişiye Özel El Yapımı Alyans Modelleri

O büyük adımı atmaya karar verdiniz ve bir ömür parmağınızda taşıyacağınız yüzüğü seçmeye geldi sıra. Ancak hiçbiri içinize sinmiyor, eşinizin parmağına yakışan yüzüğün sizin için tasarlanmış olan çiftini beğenmiyorsunuz ya da. O halde özel tasarım, el yapımı bir çift alyans düşünmez misiniz?

Her aşkın yaşanışı, her çiftin sevgisini ifade edişi kendilerine özeldir, bir başkasınınkine benzemez. Her çift tek olduklarını, özel olduklarını hissetmek ister. Alyans da bu “eşsizliğin” bir yansıması değil midir? Öyleyse neden alyansınız da size özel olmasın?

Özel tasarım bir çift alyans yaptırmaya karar verdiniz, bunun için ne yapmak gerekir peki? Son yıllarda tanınmış mücevher markalarının, giderek artan bu talebi karşılamak için “özel tasarım” bölümleri oluşturuldu. her alyans yalnızca bir çift olarak üretiliyor ve gelecek yıllarda da aynı ürün piyasaya sürülmüyor. El işçiliği ve emeği daha yoğun olduğu için fabrika üretimi alyanslara göre biraz daha pahalı olsa da; size sunulan “benzersizlik” teması bu ücrete değiyor.

alyans-eros-pirlanta-42

Tanınmış mücevher markaları dışındaki kuyumcularda da bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Hatta öyle ki, parmağınızda göre istediğiniz alyansı çizip kuyumcuya gittiğinizde, ya da ona tarif ettiğinizde, teması size ait bir yüzük de edinebiliyorsunuz. Çift renkli altınların kolajı ya da üzerine eklenecek, varsa, ekstra taşların uyumu hakkında kuyumcular yol gösterici oluyorlar.

Bu alyans modelleri için bir fiyat aralığı belirlemek zor. Çünkü bu hem firmaların kullandıkları altının ayarına, taşlarına hem de yüzüğün işçiliğine göre değişiyor. Kendiniz bir model tasarladıysanız; model üzerinde yapılacak ekleme ve çıkarmalar, modeldeki değişiklikler ile fiyatta oynamalar yapabilmeniz mümkün.

Bu konu dikkat edilmesi gereken en önemli nokta zaman. Özellikle yaz dönemlerinde yoğun olarak yaşanan düğün ve nişan sezonu nedeniyle mücevheratçılar oldukça yoğun iş saatleri geçiriyorlar. Bu sebeple, el yapımı, size özel bir alyans yaptırmak istiyorsanız yaz sezonu başlamadan bir kuyumcu ile anlaşıp, yüzükler için tarih belirlemenizi tavsiye ederiz. Böylece hem alyanslarla ilgili olası problemlerin önüne geçilmiş olacaktır; hem de özel tasarım olması için heveslendiğiniz alyanslarınız zaman portalına takılmamış olacaktır.

Tanınmış mücevher markalarındaki “özel tasarım” bölümlerinde bulunan alyanslardan beğendiğiniz ama üzerinde bazı küçük değişiklikler yapılmasını istediğiniz bir çift olduğunda; söz konusu markalar olasılıklar dahilinde sizlere yardımcı olacaktır. Fakat yine aynı şekilde zaman yönetimi önemli bir noktadır. Yüzük provaları yapılması gerekeceğinden, sürecin aleyhinize uzamaması için temkinli olmanızda yarar olacaktır.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!