Kız İsteme Çiçeği Fiyatları

Damat adayının sevdiği kadının ailesiyle belki de en özel görüşmesi, kız isteme merasimleri. İşte bu noktada kız isteme çiçeği seçme konusunda yanınızdayız.

Yaz mevsimi demek düğün zamanı demek. Malum, kimse yağmurun yağdığı ve gelinliğinin çamura bulandığı bir günde evlenmek istemiyor. Tabii bunu romantik bulanlara da saygımız sonsuz. Durum böyle olunca yazın düğün yapmak için de kızı ailesinden önce istemek gerekiyor. Damat adaylarının kızı istemeye giderken ellerinin boş olmaması ülkemizin bir adeti. Çiçek ve çikolata, damat adayını ilk defa gören aileye damadın zevkleri hakkında ilk izlenimleri veriyor. Bu yüzden üzerinde düşünülmesi gereken önemli bir nokta.

Çiçek alınca kadınların sevindiğini hatta mutluluktan havalara uçtuğunu hemen hemen her erkek bilir. Hele bu çiçek ailesinden isteneceği günde kadınları daha da mutlu eder. Bu yüzden kız isteme çiçeği, aşık olduğunuz ve hayatınızı geçirmek istediğiniz kadına özel olmalıdır ve sizi yansıtmalıdır.

kalp_yueklinde_vazo__kermeze_gller

Kırmızı gül, aşkın, tutkunun ve sadakatin sembolüdür. Evrensel bir anlam taşır. Elinizde bir demet kırmızı gülle kapıda belirdiğinizde, sizi geri çevirebilecek kimse yoktur. Fiyat olarak gül pahalı bir çiçektir ve adet olarak satıldığından buket fiyatı yüksek olabilir. Kucak dolusu bir gül buketinin fiyatı yaklaşık 450 TL civarındadır. Aşkınızı ifade etmenin bedeli biraz fazla olsa da, bir kerelik bir şey değil mi sonuçta? Kırmızı gül buketinize birkaç beyaz gül eklemeniz de kalıcı aşkı anlatır. Bu da damat adaylarının aklında bulunsun.

Hem görünüşü hem güzel kokusuyla kadınlarda afrodizyak etkisi yaratan orkide, kız isteme çiçeği olmak için idealdir. Orkide güç, şehvet, zarafet, lüks ve sevgi demektir bir sevgili için. Kız isteme merasimine elinizde bu çiçekle katılmanız sizin kibar, zevkli ve zengin olduğunuzu gösterecektir. Zengin diyoruz çünkü her güzel şeyin bedeli de ağır oluyor ve bir orkide aranjmanı 150-200 TL arasında değişiyor.

Lilyum isim olarak erkekler tarafından pek bilinmese de, oldukça zarif ve narin bir çiçektir. Beyazın en güzel halini sunar ve cennet kokusuyla alır götürür sizi. Sizi değil tabii gelin adayınızı. Asaletin ve zarafetin temsilcisi olan lilyum, kız isteme çiçeği olmaya en çok yakışan çiçek desek yalan olmaz. Farklı çiçeklerle aranjmanı da yapılan lilyumu 50 TL’den 400 TL’ye kadar bir fiyat aralığında bulabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!