Kız İsteme Çikolatası Nasıl Yaptırılır?

Kız İsteme merasiminin en tatlı detayı kız İsteme çikolatası yaptırırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

İşte sevdiğiniz hanımefendiyle sizi bir ömür birbirinize bağlayacak yolun başındasınız. Kız isteme merasimi ile birlikte düğün sürecine girmiş olacaksınız. Haliyle her şeyin kusursuz olmasını istiyorsunuz. Düşünülmesi gereken detaylardan biri de kız isteme çikolatası. Kız isteme çikolatası yaptırırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini merak ediyorsanız, yazımızı dikkatle okuyun.

Kız istemeye giderken çiçek ve çikolata götürmek adettendir. Aslında iki tarafın ilk karşılaşması sayılabilecek bu merasimde kız tarafının misafir ağırlaması ve erkek tarafının getirdiği çiçek ve çikolata gibi detaylar, tarafların birbirleri için ilk izlenimlerini oluşturacaktır. Sözün özü, kız tarafı giyim kuşamınızdan yaptırdığınız çikolataya kadar her ayrıntıya not verecektir. Erkek tarafının da kız tarafına not verdiği gibi. Bu yüzden çikolata işini hafife almayın. Günümüzde pastaneler kız isteme merasimleri için damat beylere rengarenk ve farklı bütçelere uygun alternatifler sunmakta. Kız isteme telaşı içinde çikolata detaylarıyla uğraşmak istemiyorsanız, hazır alternatiflerden birini seçebilirsiniz. Ama bizim tavsiyemiz, evlilik hazırlıklarının her detayında olduğu gibi kız isteme çikolatasında da sizin katkınızın bulunması.

Kız isteme çikolatası yaptırırken sunuma mutlaka önem verin. Gelin hanım gelecek yıllarda kendisi için yaptırılan çikolatanın ne kadar hoş bir sunuma sahip olduğundan keyifle bahsedecektir. Bunun tam tersi olmasını istemeyeceğinizden emin olabilirsiniz. Çikolata yaptırmaya gitmeden önce internet üzerinden küçük bir araştırma ile nasıl bir sunum istediğinize karar verebilirsiniz. Kız isteme çikolatası genelde gümüş tepsi ya da gondol gibi malzemeler üzerine hazırlanır. Düğünden sonra gelin hanım bu tepsiyi ya da gondolu mutlaka saklayacaktır. Kız isteme çikolatası için hangisini kullanacağınıza karar verdikten sonra, sıra içine dizilecek çikolatalara geldi. Günümüzde o kadar çok çikolata alternatifi var ki, siz de görünce kararsız kalacaksınız. Badem şekerlerinden madlen çikolatalara, rengarenk folyolarla sarılmış küçük kalplerden kız tarafına mesajınızı iletecek yazılı çikolatalara kadar pek çok alternatif mevcut. Alternatifler içinden gelin hanımın en çok sevdiği çikolataları seçebilirsiniz.

Çikolatalarınızın hoş görüntüsünün yanı sıra lezzetinin de yerine olmasına özen gösterin. Ne de olsa gecenin sonunda çikolatalar misafirlere ikram edilecek. Bu yüzden tepsinize eklettiğiniz çikolataların tadına bakmayı ihmal etmeyin.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!