Kız isteme Çikolatası ve Çiçeği

 Uzun zamandır beklediğiniz gün geldi, çattı. Ailelerin tanışma merasimi, uzun süren bir stres zamanı ve heyecan dolu bekleyişler derken kız isteme töreni için de hazırlıklara başlandı. Oysa daha dün gibi evlenmeye karar verdiğiniz o muhteşem igün.  Hazırlıklar öyle hızlandı ki kız isteme törenine ne ara sıra geldi farkında bile değilsiniz. Ama şimdi bu hıza kısa bir ara vermelisiniz. Çünkü aceleye getirilemeyecek kadar güzel bir kız isteme töreni sizi bekliyor. Çikolata ve çiçeğiniz hazır mı? Yoksa hala nasıl bir çiçek hediye edilir ve çikolata tepsisi nasıl olmalıdır üzerine uzun tartışmalar sürüyor mu? Bu karmaşaya artık bir son vermenin zamanı geldi! Çünkü biz sizin için kız isteme merasiminde çiçek ve çikolata seçimi nasıl olmalıdır sorularının yanıtlarını araştırdık. Buyrun Kız isteme Çikolatası ve Çiçeği …

dsc_0388

Kız isteme Çikolatası

“Tatlı yiyelim, tatlı konuşalım” derler ya bu söz kesinlikle kız isteme törenlerinden ortaya çıkmış olmalı. Çünkü kız isteme çikolatanız güzel bir sunuma ve nefis bir tada sahip değilse gece bittikten sonra tatsız bir sohbetin konusu olabilirsiniz. Bu yüzden lezzetli bir çikolata tepsisi hazırlatmanız gerekiyor. Çikolata tepsiniz hazırlanırken mutlaka içinden 1-2 tane deneyin. Hoş bir sunum için ise zengin bir tepsi olması gerekiyor. Madlen çikolataların yanına kalıp çikolataları ve badem şekerleri ekletebilirsiniz mesela. Kız isteme çikolatasında lezzetten sonra sunum 2. kural! Gümüş bir tepsi ya da gondol olmasına özen göstermelisiniz. Kız isteme çikolatanızda zarif bir süslemeyle de hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz. İlk izlenim için sunumun zarafetinin etkili olduğunu unutmayın!

ortakoy_pinar_cicekcilik__41

Kız isteme Çiçeği

15, 20, 25… Ne kadar kırmızı gülü bir araya toplayabilirseniz toplayın çünkü bu sizin kız isteme çiçeğiniz. Ne kadar ihtişamlı olursa kız isteme merasimi o kadar kısa sürer! Her ne kadar ne gerek var o kadar büyük bir kız isteme çiçeğine dense de kız anneleri ve babaları kızlarına verilen değeri görmek ister. Kız isteme töreni de ilk izlenim olduğuna göre hediye edeceğiniz çiçeğin gösterişli olması kaçınılmaz! Hayatınız boyunca sadece bir kez yaşayacağınız bir kız isteme törenini nefis bir kız isteme çiçeğiyle taçlandırmak da hoş bir jest olacaktır. Son yıllarda kız isteme çiçeği olarak yapay çiçekler tercih edilse de bu ilk tanışma günü için siz taze gülleri tercih edin! Yapay çiçekler bozulmadan saklansa bile kız isteme törenlerine gerçek çiçekle gitmek çok eski bir gelenek. “Fakat yapay çiçeklerin ömrü uzun, yıllarca anı olarak kalacak” diyorsanız merak etmeyin bu gecenin izleri zaten hiç unutulmayacak. Hem kız isteme çiçeğinden sonra bir de nişan töreninde yapay çiçek hediye etmeniz gerekecek!

cicek

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!