Kız İsteme Merasimi Kapıda 

Birbirinizi beğendiniz, sevdiniz. Sıra geldi “Anne, baba ben sevdim, evleniyorum.” demeye. En stresli anlarınızdan birine yardımcı olmayı kendimize bir borç biliriz.

Birlikte geçirilen vakitlerin birinde hayatınızı olduğu gibi değiştirecek bir karar verdiniz ve “Biz evlenelim.” dediniz. Her şey iyi güzel ama artık aileler işin içine girecek ve stres başlayacak. Çiçek, çikolata, kıyafetler ve adetler aklınızı kurcalayan sorular arasında yerini aldı bile. Bizim de size yardımcı olma vaktimiz böylelikle gelmiş oldu.

Öncelikli olarak dış görünüş ilk intibayı oluşturur, bunu aklınızdan çıkarmayın. Beyler, takım elbise ve kravatınızı alıyorsunuz. Kravatınızın sevdiğiniz kadının giyeceği  kıyafetle aynı renkte olmasına da özen gösteriyorsunuz. Ayakkabınız da takım elbisenizle uyum içerisinde olmalı. Açık renk takım elbiselerden uzak durmaya çalışın ve koyu renklerin asaletiyle boy gösterin.

Kadınlara gelince maalesef sizin işiniz erkekler kadar kolay değil. Elbise mi yoksa pantolon gömlek türevleri mi giyeceğinize karar vermelisiniz. Bizim önerimiz kesinlikle elbise giymeniz yönünde; çünkü elbise vücut kusurlarını örten bir kıyafettir. Aynı zamanda hanım hanımcık görüntüsünü elde etmenizi daha kolay sağlayacaktır. Aşırı uç renklerden sakının ve makyajınızı olabildiğince soft renklerden yana tercih edin. Ayakkabınızın topuk boyunun partnerinizden uzun olmanızı sağlayacak biçimde olmamasına da özen gösterin.

orchid-flower-meaning-symbolism

Gelelim çiçek ve çikolataya…Beyler, yine geldik sizi yakından ilgilendiren konulardan birine. Yıl oldu 2014 artık karanfil buketiyle kız isteme merasimi yapılmaz. Şık vazoları taçlandıran orkidelerle, lilyumlarla sevdiğiniz kadını istemelisiniz. Çikolatalarda ise geçen yılların etkisi pek görülmedi ve gümüş tepsilerde pahalı çikolatalar yerini aldı.

Sıra geldi kızımızı istemeye, “Allah’ın emri, Peygamber’in kavliyle” kızımızı oğlumuza istedik. Kızı da verdiler ve kahveleri güzel kızımız ikram etti. Bu noktada en önemli detaylardan biri kahvenin erkek tarafının en büyüğünden başlayarak ikram edilmesidir. Sevdiğiniz adama tuzlu kahve içirmek isterseniz, o fincanı kesinlikle karıştırmamanız gerektiğini önemle hatırlatmayı bir borç biliriz.

Sıra geldi birlikte aldığınız alyansların  görüceye çıkmasına. Kırmızı kurdeleler yüzüklere bağlı olarak gümüş tepside bekar bir kız tarafından tutulmaya başladı. Aile büyüklerinden biri söz konuşmasını da yaptı ve yüzükleri parmağınıza takıp kurdeleyi kesti. Daha sonra o kırmızı kurdeleler küçük parçalar halinde kesilip bekar kızlara birer bardak suyla ikram edildi ki o kızlar da bir an önce yuvalarını kurup, sevilsinler.

Eğer bir bohça hazırlamak isterseniz, öncelikle değişen çağ şartlarıyla bohça tarih oldu, sandıklar baş tacı oldu. Söz ve nişan sandığında yer alacak eşyaları söyle sıralayabiliriz; makyaj malzemeleri, gecelik takımı, terlik, havlu, zevkle birleştirilmiş kıyafet ve bir küçük altın. Kızımızın annesi, babası ve varsa kardeşleri de unutulmamalı… Onlar içinde başörtüsü, seccade, terlik, havlu, çorap gibi eşyalarla gönül alma yoluna gidebilirsiniz. Eeee gül gibi kızlarını veriyorlar size kolay mı öyle?

Merasimin sonuna doğru geldik. Eğer bir pasta keserek davetlilere ikramda bulunacaksanız, elleriniz bıçak üzerinde birleşmeli ve koca bir dilim pastadan birer çatal alıp birbirinize yedirmelisiniz. Siz eriyorsunuz muradınıza, biz de inşallah çıkacağız kerevetinize.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!