Kızıl Saçlılar için Yakut Küpe Kullanımı

Kadınlar için vazgeçilmez olan aksesuarların başında hiç şüphesiz takılar ve mücevherler yer alıyor. Kimisi için şıklık, kimisi için zarafet, kimisi içinse zenginlik göstergesi olarak kabul edilen mücevher ve takılar, bu ve benzeri birçok nedenle kadınların hayatında önemli rol oynuyor. Geçmişten günümüze dek en değerli ve nadir parçalar olarak da doğal taşların işlenmesiyle ortaya çıkan tasarımlar kabul ediliyor. Safir, zümrüt, pırlanta, yakut ve benzeri birçok taş arasından biz, yakut küpe kızıl saçlılarda nasıl kullanılmalı buna değineceğiz.

Takı kullanılırken, göz ardı edilmemesi gereken birçok husus bulunuyor. Bunlardan biri de saç rengi. Sarışın, esmer ya da kumral kadınların, kıyafetleri kombinlemesi kadar, takıları kullanması da kızıl saçlı kadınlara göre daha kolay şüphesiz. Çünkü; bu saç renkleri, gold, gümüş, safir, zümrüt ve daha birçok renkteki takıyı, rahatlıkla taşıyabilir. Oysa kızıl saç, kendisi gibi kırmızı ve tonlarından oluşan yakut takıları kullanmak için oldukça riskli ve daha büyük bir özen gerektiriyor.

yakut-kupe-eros-pirlanta

Eflatun, kırmızı ve kahverengiye yakın tonlar barındıran yakut taşı, elmastan sonra en sert ve en değerli taş kabul ediliyor. Birçok hastalığa, strese, huzursuzluğa ve de değersizliğe iyi geldiğine inanılan bu taşa sahip olmak, bir ayrıcalık olarak kabul edilebilir.

Peki kızıl saçlıysanız ve bu kırmızı doğal taştan oluşan küpelerinizi kullanmak istiyorsanız ne yapmalısınız? Öncelikle dikkat etmeniz gereken şey, kıyafetinizin ve makyajınızın çok abartılı olmaması. Çünkü; siz zaten yeterince güçlü ve dikkat çekici bir saç rengine sahipsiniz. Bunun yanında abartı bir kıyafet ve aşırı makyajla, dikkatleri daha çok üzerinize çekebilirsiniz evet, fakat bu durumda şıklıktan oldukça uzaklaşmış olursunuz. Kızıl saçlı kadınlara en çok yakışan renkler, saks mavisi, zümrüt yeşili, asilliğin rengi siyah ve saflığın rengi beyazdır diyebiliriz. Bu renklerle gerçekleştirilen kombinlerde, bir renk karmaşasına neden olmazken, yakut küpelerinizi de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Sakın turuncu, sarı, kırmızı gibi renklerin sizi uygun olduğu yanılgısına kapılmayın. Bu renkleri kullanmak için saç renginizi değiştirmenizi öneririz. Zira, karşı tarafta istemediğiniz bir etki yaratabilirsiniz. Bunu engellemek ve zarefetinize şıklık katmak istiyorsanız, her zaman sade renk ve kesimlerden yana olmanız, yakut küpelerinizi bu tarz kıyafetlerle takmanız gerekir.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!