Klasikleşen Düğün Müzikleri

Kaç yıl geçerse geçsin anlam ve önemini hiç yitirmeyen klasikleşmiş düğün müziklerini sizler için seçtik.

Bazı parçaların modası asla geçmez. Geçip giden yıllara inat onlar, ilk günkü güzelliğini koruyarak adeta birer klasik haline gelirler. Bir de zamanla sadece klasik olmanın ötesine geçip, belirli olay ve durumlarla özdeşleşerek onlarla birlikte anılmaya başlanan parçalar vardır. Yıllar içinde bir futbol marşına dönüşmüş olan We Are the Champions, motivasyon eksikliği çeken insanların yardımına her daim koşan Eye of the Tiger ya da Rossini tarafından tamamen farklı hisler ile bestelenmiş olmasına rağmen, aklımıza her defasında etrafta çılgınca koşan çizgi film kahramanlarını getiren William Tell Uvertürü hiç kuşkusuz bu türe verilebilecek en güzel örneklerdendir.

dugun-muzikleri

Düğün müzikleri söz konusu olduğunda da denenmiş, onaylanmış ve dolayısıyla klasik haline gelmiş belli başlı parçalardan söz edebiliriz. Tabii ki düğün gibi özel bir olay için yapılacak müzik tercihlerinin son derece kişisel olması da gayet anlaşılır bir durum. Fakat klasiklerin sizi hiçbir zaman yarı yolda bırakmayacaklarını hatırlatıp, kararsız kalmanız halinde her zaman yardımınıza koşacak klasikleşmiş düğün müzikleri listemizle sizleri baş başa bırakıyoruz:

Evlilik Marşı – Mendelssohn

Evet, kulağa pek romantik geldiği söylenemez ama düğün müzikleri listesi yapıp da artık düğünlerin milli marşı haline gelmiş bu besteyi atlamak olmaz.

At Last – Etta James

Mack Gordon ve Harry Warren tarafından yazılmış ve efsanevi caz sanatçısı Etta James’in muhteşem sesi ile ölümsüz hale gelmiş bu parça, yarım asra yakın bir süredir düğünlerin vazgeçilmezlerinden.

Everything I Do(I Do It For You) – Bryan Adams

Bryan Adams’ın çok sevilen -ve büyük ihtimalle hepimizin defalarca dinlediği- klasiği, romantizmin dozunu yükseltmek isteyenlerin ilk tercihlerinden olabilir.

Can’t Take My Eyes Off You – Frankie Valli

Defalarca kez cover’ı yapılmış bu unutulmaz şarkı, hem romantizm hem de biraz hareket isteyenler için uygun bir tercih.

Somewhere Over The Rainbow – Harold Arlen & E.Y. Harburg

İster ukulele versiyonu olsun, ister orijinali, Oscar ödüllü bu klasik çalındığında etraftaki yüzlerde tatlı bir gülümseme -ve belki de birkaç damla gözyaşı- görmeniz oldukça yüksek bir ihtimal.

Düğün müziklerini seçmenin kolay olmadığının farkındayız. Karar aşamasında listemizin sizlere yardımcı olacağınızı umuyoruz. Unutmayın, hiçbir şarkı sebepsiz yere klasik olmaz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!