Klasikleşen En Güzel Dans Müzikleri

İlk dans, düğünün en romantik ve unutulmaz anları arasında. Peki, bu dans ile tüm davetlileri etkilemek ister misiniz? O zaman klasikleşen en güzel dans müzikleri listemize mutlaka göz atmalısınız.

Aylar süren düğün hazırlıkları, yaşanan tüm telaş bitti ve o büyük gün sonunda geldi. Düğün mekanına hayranlık dolu bakışlar ve alkışlar arasında el ele gireceksiniz. İlk dansınızla düğünün açılışını yaparken davetlilerinizin beğenisini kazanıp herkesi duygulandırmanız, doğru etkiyi yarattığınız anlamına gelir. Sizi izlerken davetlilerin ‘birbirinize ne kadar yakıştığınızı, nasıl tanıştığınızı ve ne kadar uyumlu olduğunuzu’ düşünmeleri beklenir. Bu etkiyi sağlamanın yolu ise seçtiğiniz dans müziklerinden geçer.

klasiklesen-en-guzel

Son dakika seçilen bir dans müziği, duygusal bir şölene dönüştürebileceğiniz bu özel anıyı keyifsiz bir dansa çevirebilir. Düğünün en zor tercihlerinden olan dans müziği seçiminize yardımcı olmak için hazırladığımız listeye göz atmanızı tavsiye ederiz. Bu listeden kendi listenizi oluşturabilir ve yakınlarınız arasında bir oylama yapabilirsiniz.

Her evlenecek çift, dans şarkısı seçecek kadar müzik konusunda ilgili  ya da yeterince bilgili olmayabilir. Herkesi etkileyecek klasik bir şarkı bulmak, dışarıdan öyle görünmese de çok kolay bir iş değil. Siz de düğününüzde çalmasını istediğiniz en güzel dans müzikleri listenizi hazırlamakta zorlanıyorsanız, sizin için birbirinden güzel klasikleşen parçaları derledik.

Düğününüzle birlikte hatırlansın istediğiniz dans müziklerini yerli parçalardan tercih edebileceğiniz gibi, yabancı parçalardan da oluşturabilirsiniz. Eğer yerli parçalardan seçimde bulunursanız, sözleri misafirleriniz tarafından anlaşılacak ve orkestra tarafından canlı performans imkanı daha yüksek olacaktır. Dans müzikleri listenizin yabancı parçalardan oluşması, biraz daha özel ilgi ve itina gerektirir. Konuklarınız ilk defa duyuyor olsalar bile kulaklarına hoş gelecek bir melodiye sahip olması önemli.

Biz, size hem yerli hem de yabancı parçalardan oluşan bir liste hazırlamanızı tavsiye ederiz. Böylece, değişik müzik zevklerine sahip konuklarınızın kalbini kazanır ve pistte mutluluk içinde dansınıza eşlik etmelerini sağlarsınız. İşte sizler için derlediğimiz klasikleşen en güzel dans müzikleri. Aralarından beğeneceğiniz parçalar ile kendinize etkileyici bir liste oluşturabilirsiniz.

Klasikleşen en güzel dans müzikleri listemize yabancı şarkılarla başlayalım:

All My Life – Linda Ronstadt & Aaron Neville

Linda Ronstadt ve Aaron Neville’in yaptığı düetle hafızalardan silinmeyen bu muhteşem şarkı, ilk dansa uygun ve duygu dolu sözlere sahip. İşte o sözler:

“Gerçekten burada, kollarında mıyım? Bu sadece rüyalarımda görebileceğim bir şey olmalı. Zamanın içinde donmuş gibi hissediyorum ve şimdi tam buradasın. Hey, bütün hayatımı sana adadım ve harcadım. Bütün hayatımı…”

As Time Goes By – Michael Feinstein

Amerikalı şarkıcı Michael Feinstein’ın “zaman geçtikçe” anlamına gelen “As Time Goes By” şarkısı, zaman geçtikçe aşkınızın eskimeyeceğini anlatmaya yarayabilir.

Can I Have This Dance? – Ann Murray

“Can I Have This Dance?” dans etmek için yaratılmış efsane bir şarkı. Başlangıç sözleriyle size adeta dans komutları verecektir:

“elimi tut bir nefes albeni yanına çek bir adım at gözlerini benimkilerde kilitli tut ve müziğin rehberin olmasına izin ver”

Can’t Help Falling In Love – Elvis Presley

Amerikalı efsane şarkıcı Elvis Presley’in duygulu sesi, tüm davetlilere romantik anlar yaşatabilir. Sözleri ise aşkın ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha hatırlatır.

“Sana Aşık Olmaktan Kendimi Alamıyorum / Akıllı adamlar sadece aptalların atladığını söylerler /  Ama ben sana aşık olmaktan kendimi alamıyorum / Kalırsam  Günah mı olur / Eğer sana aşık olmaktan kendimi alamıyorsam. “

Endless Love – Diana Ross and Lionel Richie

Kim sonsuz bir aşk istemez? “Endless Love” böyle bir aşkı anlatan ve eşinize ilan-ı aşk etmenizi sağlayan sözlere sahip. Şarkı, şu romantik dizelerle başlıyor:

“Askim,/ Hayatimda sadece sen varsin /Tek dogru olan sey bu

Ilk askim,/ Aldigim her nefessin / Attigim her adimsin”

Everything I Do – Bryan Adams

“Senin için her şeyi yaparım” anlamına gelen “Everything I Do”, herkesin bildiği bir şarkı olduğu için herkesi etkisi altına almayı başaracaktır.

From This Moment On – Shania Twain

“Şu andan itibaren” anlamına gelen şarkının adı gibi sözleri de adeta bir evlilik yeminini andırmakta. Bu nedenle ilk dansa çok uygun bir seçim olacaktır. İşte şarkının sözleri:

“Söz veriyorum, hep yanında olacağım / Her şeyi ve hiçbir şeyi veririm ve her zaman koruyacağım /  Kalbimin her atışı / şu andan itibaren yaşam başlıyor /  Şu andan itibaren teksin / Senin yanın ait olduğum yer /Şu andan itibaren “

The Way You Look Tonight – Frank Sinatra

Duygusal şarkıların kralı olan Frank Sinatra’dan “The Way You Look Tonight” şarkısı, sözleriyle bu gecenin hayatınızdaki önemini bir kez daha vurgular:

“Bir gün, acayip keyifsizken / Dünya soğuk iken /  Bir sıcaklık hissedeceğim / Sadece seni /  Ve bu geceki görüntünü düşünerek”

İlk dansınızı Türkçe sözlü bir şarkıyla yapmak isterseniz, aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

Asla Vazgeçemem – Tarkan

90’lı yıllara damga vuran bu şarkı, Tarkan’ın yumuşak sesi ve duygusal melodisiyle tüm düğün alanında romantik bir hava yaşatabilir.

Aşığınım – Fedon

Fedon’un kendine özgü güçlü sesiyle söylediği şarkılar, bir dönem müzik listelerinin zirvesindeydi. Bunlardan biri olan ve klasik haline gelen “Aşığınım” şarkısı, çalmaya başladığı andan itibaren ortamın havasına duygu katacaktır.

Biz Ayrılamayız – Zeki Müren & Muazzez Abacı

Sanat müziğini seven bir çiftseniz, bu klasik şarkı sizin için uygun bir seçim. Genellikle pop ya da jazz türünde seçilen dans şarkılarına değişik bir alternatif olacak ve farkı sayesinde unutulmayacaktır.

Bizim Şarkımız – Ferhat Göçer

Şöhreti yakaladığı ilk yıllardan bugüne kadar düğünlerde dans şarkısı olarak çalınan bu şarkıyı siz de değerlendirebilirsiniz.

Deniz Gözlüm – Soner Arıca

Özellikle eşiniz renkli gözlüyse bir kez daha anlam kazanacak bu şarkı, üzerinden yıllar geçse de etkisini kaybetmeyen şarkılardan.

İlanı-aşk – Kutsi

Sözlerinde “İlan-ı Aşk Ediyorum, Benimle Evlenir misin?” diye açık bir dille soran Kutsi’nin en çok bilinen şarkısı, düğünlerin de vazgeçilmez klasiği haline geldi.

Ön seçimini yaptığınız tüm şarkılar arasından ilk dans şarkınızı seçmeden, hepsini defalarca dinlemeyi ihmal etmeyin. Bu konuda mutlaka eşinizin de görüşünü alarak karar verin. İkinizin de severek seçtiği bir şarkı, çok daha anlamlı bir hatıra olacaktır. Şarkınıza karar verdikten sonra, birçok defa çalarak dans provanızı yapın. Böylece düğünde daha rahat ve uyumlu hareket edebilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!