Kokteyl Konseptine Uygun Düğün Müzikleri Listesi

Kokteyl konseptinize uygun müzikler seçerek davetlileriniz için çok romantik ve sıcak bir ortam yaratabilirsiniz. İşte sizin için yaptığımız liste.

Düğün konseptine karar vermiş olmanız işin önemli bir bölümünü gerçekleştirdiğinize işaret ediyor. Peki, kokteyl konseptine uygun düğün müzikleri listesi nelerdir? Sizin için her konsepte uygun, tüm davetlilerin ilgisini çekecek ve kokteyl alanında romantik bir ortam oluşturacak şarkılar seçtik. Listenizi yapmadan önce mutlaka bu önerilerimize göz atın.

ib_api_p_1238430

Kokteyl konsepti, bir düğün için son derece naif bir seçim olacaktır. Böylesi seçkin bir ortamda da yumuşak, klasik, kulağı tırmalamayan hafif esintili, enstrümantal düğün müzikleri listesi tercih edilmesinde fayda var. Böylelikle konuklar unutamayacakları dakikalar geçirirken, sizler de hayatınızın en önemli gününde düğün konseptinize uygun düğün müzikleri listesi ile mutluluğunuza mutluluk katacaksınız.Daha önce evlenen yakınlarınızdan “Düğünde herkesi mutlu etmek çok zor” şeklinde yakınmaları duymuşsunuzdur. Bu sözün doğruluk payı olsa da, detaylara dikkat ederek büyük ölçüde bir memnuniyet sağlamanız imkansız değil. Bunun yolu seçimlerinizi yaparken kendinizi düşünmenizin yanı sıra davetlilerinizin de beğenilerini göz önünde bulundurmaktan geçer. Düğün şarkıları müzik listesi oluştururken de bu kural geçerli ve uygulamanız herkesin bir arada eğlenmesini kolaylaştır.

Bildiğiniz gibi kokteyl konseptinde davetlileriniz genel olarak ayakta ağırlanır, içecek ve aperatif yiyecek servisi yapılır. Bu sırada sohbet eden davetlilerinizin sohbetini bastırmayacak müzikler seçmelisiniz. Ortamdaki sesleri bastırmayan bir fon müziği yaratmalısınız.

ib_api_p_948353

Müziğin duyguları tetiklediği bir gerçek. Kokteyl müzikleri her ne kadar arka plandan yayınlansa da tüm ortamın havasını değiştirebilir. Seçeceğiniz şarkıların gücünü keşfetmelisiniz. Doğru şarkılarla isterseniz davetlilerin neşesini artırabilir ve sohbetlerdeki kahkahaların arttığını gözlemleyebilirsiniz. Ya da ortamda duygusal esintiler sağlayarak mutluluğunuz için dökülen sevinç gözyaşlarını artırabilirsiniz. Düğününüz tamamen kokteyl servisi şeklinde olabilir. Ya da düğünden önce davetlilerinize kısa bir kokteyl servisi yapabilirsiniz. Her iki durumda da düğün konseptiniz, kokteylinizin nasıl olacağını belirleyen en önemli faktör olacaktır. Düğünlerin bir konsept seçerek yapılmadığı eski zamanlarda, düğünler ve düğün şarkıları birbirlerine çok benzerdi. Fakat günümüzde, düğünlerin her detayının birbirine uyumlu olması ve bir temayı yansıtması çok daha yaygın. Siz de düğün konseptinizi belirlediyseniz, kıyafetlerinizden düğün mekanına, davetiyenizden düğün arabasına kadar her detaya yansıyan konseptiniz düğün müziklerinizi de etkileyecektir. Listenizi yaparken bunu göz önünde bulundurun ve seçtiğiniz şarkıların konseptinize uygun olup olmadığını sorgulayın.

ib_api_p_1715392

Örneğin deniz kenarında açık bir mekanda ya da kumsalda yapılan bir kokteyl için romantik ve eğlenceli melodileri ön plana çıkarmalısınız. Akustik şarkılar bu dengeyi iyi sağlayacaklardır.

Akustik müzikler dışında tavsiye edebileceğimiz jazz ve Latin şarkılar ise şöyle;

Black Orpheus– Astrud Giberto

All Of Me– Ella Fitzgerald

Velocidade– Cesaria Evora

Lus Deluna– Buika

Ne Me Quitte Pas– Yuri Buenaventura

Kır düğünü yapıyorsanız, davetlilerin profilini de göz önünde bulundurun. İlk dakikalarda sakin tonlarda başlayan müzik seçimini, ilerleyen zamanlarda tempoyu artırmak için eğlenceli melodilere çevirebilirsiniz.

Kokteyliniz için davetlilere birbirinden farklı duygular yaşatabilecek şarkılar bunlar olabilir:

Oye Como Va– Celia Cruz

Mas Que Nada – Sergio Mendes

Corcovado – Astrud Gilberto

Don’t Get Around Much Anymore– Nat King Cole

Tarihi bir mekanda kokteyl organizasyonu yaptıysanız, müzik daha hafif ve sakin tonlarda olmalı. Çok hareketli şarkılar, pop müzik ve disko parçalarını unutun. İmkanınız olursa davetlilerinizi kemancılarla karşılamanız, kokteylinize çok seçkin bir hava katacaktır.

Sizin için hazırladığımız tarihi mekanlarda yapılacak kokteyl müzikleri tavsiyelerimizi inceleyebilirsiniz;

Fur Elise – Beethoven

Minuet– Boccherini

Ave Maria– Schubert

Minuet in G Minor– Bach

Minuet and Badinerie– Bach

Water Music Suite No. 2 in D Majör – Handel

Konseptlere uygun tavsiyelerimizin yanısıra her dönemin vazgeçilmez kokteyl müziklerini de hatırlatmak isteriz. Çalmaya başladığı anda tüm davetlileri etkisi altına alan bu şarkıları gelin birlikte hatırlayalım:

ib_api_p_1813571

My Heart Will Go On (Enstrümantal)

Yılların vazgeçilmez melodisi ile konuklarınızı karşılamak son derece sıcak bir başlangıç olacak.

Şarkıların ardı ardına slow olmamasından yana tercih kullanmak isteyen çiftler için arada hafif hareketli parçalar seçilebilir. Sway gibi…

Kokteyl tarzı davetlerin vazgeçilmezi olan Besame Mucho, düğün müzikleri listesi içerisinde olmazsa olmazlardan bir tanesi…

Bir süre sonra ortamı biraz daha ısıtıp davetlilerin içindeki kıpırtıyı ortaya çıkarmak için tercih edilecek şarkı tartışmasız Vaya Con Dios ve Nah Neh Nah olacaktır…

Konuklarınız, içeceklerini yudumlayıp aralarında keyifli sohbetler gerçekleştirirken fona eşlik edecek eşsiz melodilerden bir tanesi de kesinlikle Shape of My Heart olmalı.

 

Kokteyl konseptlerinin olmazsa olmaz şarkılarından bir tanesi de Whitney Houston – I Will Always Love You

Şarkının bestesi kadar sözleri de kalplere dokunur:

“Eğer Kalırsam

Sadece Senin Yolunda olacağım

Öyle Gideceğim Ama Biliyorum

Yolun Her Basamağında Seni Düşüneceğim

Ve Seni Her zaman Seveceğim

Her zaman Seveceğim”

Ortamın huzur içindeki naifliğine tam anlamı ile uyum sağlayacak bir diğer şarkı ise Louis Armstrong – What a Wonderful World olacak. Müziğin hafif ritmi içinde ahenkle dans etmeye gönüllü olan konuklarınız için de bulunmaz bir fırsat olabilir. En mutlu gününüzde siz de bu harika şarkıya, sözlerini düşünerek eşlik edebilirsiniz.

“Yeşil ağaçları görüyorum, kızıl gülleri de

Sen ve ben için açtıklarını

Ve düşünüyorum kendi kendime ne harika bir dünya diye.

Mavi gökleri görüyorum ve beyaz bulutları

Işıkla kutsanmış gün, karanlık kutsal gece

Ve düşünüyorum kendi kendime ne harika bir dünya diye.

Gökkuşağının renkleri ne güzeller gökyüzünde”

Eğlenceli ve hafif bir klasik olan ‘Fly Me To The Moon’ da düğün konseptinize uyum sağlayacak şarkılardan.

Beni aya uçur

Ve bırak oynayayım yıldızların içinde

Bırak göreyim Jupiter ve Mars’ta baharın nasıl olduğunu

Elimi başka dünyalarda tut

Başka dünyalarda öp beni sevgilim

Hayatımı şarkıyla doldur ”

Olmazsa olmaz bir diğer efsane şarkı ise Leonard Cohen’den  ‘Dance Me To The End of Love’ olacaktır. Müzik dünyasının en büyük ozanlarından biri olarak kabul edilen Leonard Cohen, herkesi etkisi altına alan müziği ve şarkısının unutulmaz sözleriyle herkesi dansa davet edecek:

“Güzelliğin şerefine alevli bir keman eşiliğinde dans et benimle

Paniğe doğru dans et benimle

Kendimi güvenle toparlayana kadar

Beni zeytinyağı gibi kaldır ve benim ev güvercinim ol

Benimle aşkın sonuna dans et”

Müzik endüstrisinin her geçen gün daha da devleştiği günümüzde, isteklerinizi karşılayabilecek bir çok şarkı bulabilirsiniz. Aslında zor olan bunlar arasında seçim yaparak, düğün süresine sığdırmanız olacak. Defalarca dinleyerek ve yakın çevrenizde oylama yaparak bu sorunu da aşabilirsiniz.Birbirinden özel parçaların yer aldığı bu düğün müzikleri listesi ile düğününüzü eşsiz kılacaksınız.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!