Kumsal Düğünü İçin Yaratıcı Konseptler

Çiftlerin vazgeçilmezi kumsal düğünü, yaz geceleri için belki de en ideal düğün çeşididir. Peki, bu tarz bir düğünde nasıl konseptler benimsenmeli?

Düğününüzü yaza mı denk getirdiniz? Tebrikler. Kumsal düğünü yapmak için eşsiz bir fırsatınız doğdu. Genç çiftlere önerimiz biraz daha ilham verici, eğlence dolu konseptler aramaları. Sonuçta bu sizin düğününüz, en güzel gününüz ve eğlenme vakti! Sıradan bir kumsal düğünü sizin istediğiniz şeyin çok dışında; daha yaratıcı ve daha eğlenceli bir kumsal düğünü sizi tatmin eden fikirleri de beraberinde getirecektir. Ama biz sizden önce davranarak, kumsal düğünü için yaratıcı konseptleri ele aldık. Birbirinden eşsiz fikirler ışığında göz alıcı ve epey beğeni kazanacağınız kumsal düğünü konsepti belirleyebilir ve kimsenin unutamayacağı bir güne imza atabilirsiniz.

ib_api_p_698501

Yaz gecelerinin olmazsa olmazı renkli ve gösterişli düğün tasarımları, eşsiz güzellikte bir gün yaşamasını sağlar. Bu noktada ise benimseyebileceğiniz birbirinden göz kamaştırıcı konseptler söz konusu. İsterseniz düğününüzü baştan aşağı bir tema eşliğinde yapabilir, isterseniz de oluşturacağınız çeşitli tasarımlar ile birlikte gecenize farklı bir hava katabilirsiniz. Ancak bu hususta benimsenen bir konsept, gecenin çok daha farklı ve özel olmasını sağlayacaktır. Bunun için de çeşitli bölgelere has, kültürel ya da yenilikçi tarzda konseptleri kullanmanız mümkün.

Hawaii Konsepti – Kumsal Düğünü İçin Yaratıcı Konseptler

Yıllardır filmlerde gördüğümüz bir kumsal düğünü, Hawaii sahillerinde yapılabilse hiç fena olmazdı. Ancak düğününüzü Hawaii sahillerinde yapacak bütçeniz olmayabilir. Ama Ege sahillerinde yapacağınız kumsal düğününüze neden Hawaii konsepti yakışmasın ki? Gelen konuklarınıza çiçekten yapılmış kolyeler takabilir, böylece onlara harika bir düğün hatırası bırakabilirsiniz. Masaları çiçeklerle donatabilir, arka müziğinizde Hawaii müzikleri çalabilir, düğününüze yalın ayakla katılma şartı koyabilirsiniz. Hatta harika, çiçeklerle süslü, Hawaii konseptli bir gelinlik de giyebilirsiniz.

ib_api_p_731065

Beyaz, açık sarı, açık pembe ya da bu tarz daha aydınlık tonları tercih etmeniz gerekir. Bu tarz düğün konseptleri içerisinde dikkat etmeniz gereken en önemli şey düğün gününüzde havanın sıcaklığı ve atmosfer. Eğer eşi benzeri olmayan bir tarz benimsemek istiyorsanız konuklara sadece çiçekten yapılmış kolyeler değil ayrıca onlara özel bir şekilde tasarlanan çeşitli aksesuarlar da verebilirsiniz. Özelce hazırlanmış içecekler ve bu içeceklerin bulunduğu göz alıcı şıklıktaki bardaklar ile beraber Hawaii sahillerinin sevilen havasını düğününüze taşımanız gayet mümkün.

İşi sadece tasarım ve renkler ile sınırlı tutmak elbette yanlış olur. Açık renklerde örtüler ve çiçekler ile bezenmiş olan düğününüzde buna uygun müzikler de çalmanız gerekir. Sadece geleneksel Türk müzikleri ile sınırlı kalmayın. Bunun yanına mutlaka sakin tonlarda fakat eğlenceli Hawaii müziklerini de ekleyin. Böylelikle düğününüz çok daha gerçekçi bir Hawaii konseptine kavuşacaktır. Beraberinde ise davetlilerden övgü dolu yorumlar almanız kolaylaşır.

Önceden hazırlayacağınız bir şarkı listesi ise işinize kolaylaştırabilir. Yani geceye özel bir şarkıcı, DJ ya da bu tarz bir kişi gelmeyecekse düğün gününüzden önce sevdiğiniz ve konsepte uygun şarkıları belirlemeniz yerinde bir karar olacaktır. Seçim yaparken ise müzik uygulamaları çerçevesinde keşfedeceğiniz şarkıları playlist bazında ekleyebilir ya da daha önceden bildiğiniz Hawaii parçalarını kullanabilirsiniz. Önceden hazırlayacağınız bir şarkı listesi, düğün gününde veya esnasında karışıklık olmasını engeller. Ayrıca düğünde ne çalınacağı karmaşasının da önüne geçen bu durum, çok daha planlı bir geceye imza atmanıza olanak tanır.

2 Gün 2 Gece Rave Düğün Sayesinde Eşi Benzeri Olmayan Bir Gece

Hawaii konseptinin yanı sıra düğün gecenizde 2 gün 2 gece Rave düğün konseptini benimsemeniz de yerinde bir karar olarak değerlendirilir. Özellikle genç çiftlere önerilen bu konsept, renkli ve bol hareketli bir gecede evlenmenizi sağlar. Müziğin hiçbir an kısılmadığı ve enerji dolu bir gecede eğlenebilir, hatta bu günün hafızanıza kazınmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik sadece sizin değil, konuklarınızın da unutamayacakları bir gece olacaktır.

Ailenin büyüklerine yarışır bir düğün yaptınız ama siz gençler eğlenmeye devam etmek istiyorsunuz. Bunu yapmak için sahilden güzel bir yer mi var? 2 gün 2 gece Rave parti sizin gibi çılgın bir çifte yakışır cinsten. Arkadaşlarınızla eğlenceye doyun. En sevdiğiniz elektronik müzik playlistinizi hazırlayın. Düğün yerini neon dekorlarla süsleyin. Hatta belki sevdiğiniz bir DJ’yi bile çağırabilirsiniz. Ciddi kıyafetlerinizi bir yere bırakın. En havalı, sabaha kadar dans etmeye uygun kıyafetlerinizi giyin ve kendinizi müziğe bırakın.

Rave düğünlerin vazgeçilmezi elektronik müzik, gecenin çok daha hareketli ve canlı geçmesini sağlar. Dünyaca ünlü elektronik – pop yıldızlarının şarkılarına yer vererek kolayca bu konsepti benimseyebilirsiniz. Ancak neon ışıklar tarzında aksesuarları unutmamanız gerek. DJ çağırmak yerine bütçenizi daha çok düğün tasarımına harcamayı hedefliyorsanız, bunun adına her davetliye satın alacağınız neon ışıklı bir bileklik de işinizi görecektir. Karanlığın bastırması ile beraber devreye girecek olan neon bileklikler, düğün esnasında eşsiz bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlar. Bu noktada eğlenirken de dans pistinde unutulmayacak bir kare elde etmek mümkün.

Çılgınca Eğlenmek İsteyenlere Özel Saykodelik Düğün Konsepti

Daha çılgın ve daha eğlence dolu bir düğün arayanlara önerilen saykodelik düğün konsepti sayesinde belki de sabaha kadar dahi eğlenebilirsiniz. Geleneksel motiflerden uzaklaşarak yapabileceğiniz çılgın bir düğün, bir nebze olsa bir partiye dönüşeceğinden ötürü arkadaş ortamınızda dahi belki de en eşi benzeri olmayan geceye siz imza atacaksınız. Bunun için önceden hazırlanmış, renkli bir tema, kostümler ve aksesuarlar işinizi görecektir. Tabi bu noktada en önemli şey müziklerdir. Sadece aksesuarlar ile uğraşarak vakit kaybetmeyin zira müzik seçimini en iyi şekilde yapmanız gerekir.

ib_api_p_2089398

Rave partisine bir diğer alternatif olarak da görülen, saykodelik tarzda tasarlanmış, rengarenk, şaşırtıcı, hippie dekorlarla süslediğiniz, sabahlara kadar psy trance müziğiyle dans ettiğiniz, boyutlar ötesi bir düğün. Boyut kapısını sizlere eşlik eden müziklerin dışında ruhunuzun hissettiği mutluluk da eşlik edecek! Tabii ki de Infected Mushroom müzik grubunun şarkıları bu düğünün playlistinin demirbaşlarından biri olacak. Denize karşı dans ederken, neşenize neşe katacak, kokteyller ve tatlılar rengarenk masalarınızı donatacak. Tüm davetlilerinizi en sürreal, şaşırtıcı kıyafetleri, kostümleriyle düğününüzü katılmaya teşvik ederseniz, kesinlikle en unutulmaz düğün sizinki olacaktır. Bu saykodelik düğün konsepti bir harika dostum!

Kıyafet kuralı bile koyabilirsiniz. Konuklarınızın ilginç ve çılgın bir partiye davetli olduklarını onlara önceden söylemeniz ve buna göre giyinmesini rica etmeniz mümkün. Ağır elbiselerin yanında daha rahat ve özgür hareket etmeye imkan veren kıyafetlerin tercih edilmesi, gecenin kolaylıkla bir parti havasında geçmesini sağlar. Tabi bunun için önceden hazırlayacağınız playlisti de unutmamanız gerekir. Çılgın, saykodelik bir düğün konsepti için elektro şarkıların yanında dubstep türüne ait parçaları tercih etmeniz de mümkün. Kolayca sizi ve konuklarınızı havaya sokacak olan dubstep, çılgınca eğlenmenizi kolaylaştıracaktır.

Düğün konsepti çeşitleri içerisinde tercih yapmadan önce isteklerinizi göz önünde bulundurmanız ve buna göre hareket etmeniz elbette daha yerinde bir karar olacaktır. Bu esnada fikirlerinizi yorum olarak belirterek diğer okuyucularımız ile fikir alışverişi yapabileceğinizi de unutmayın.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!