Kusursuz Bir Kır Düğünü İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kışı atlatmamıza ne kaldı ki şunun şurasında! İlkbaharın yeniden kapımıza dayanması için haftalar var diyebiliriz. Bu ilkbaharı harika bir kır düğünüyle karşılayacak olan çiftlerinse hazırlıkları çoktan başladı. Biz de bu kez onlar için kır düğünü yapmanın inceliklerini araştırdık ve düğün öncesi bilmeleri gereken ne varsa bir araya topladık. Kır düğünleri güzeldir. Ancak unutulmaz bir kır düğünü hazırlamak sandığınız kadar kolay değildir. Hele bir de bu detaylara dikkat etmiyorsanız:

Mevsim Koşullarına Karşı Önlem Alın

Düğün tarihiniz yaz aylarına rastlıyorsa şanslısınız. Çok büyük sürprizlerle karşılaşmazsınız çünkü. Ancak düğün için ilkbaharı tercih ettiyseniz kır düğünü konusunda büyük bir telaş sizi bekliyor demektir. Mesela aylarca o gün bir sağanak yağışa yakalanır mıyız korkusuyla yaşayacağınıza eminiz. Fakat eğer hava koşullarını göz önünde bulundurursanız düğün gününüzü bir kabusa dönüşmekten kurtarabilirsiniz. Olası bir yağmur geçişi için açılır kapanır camları bulunan bir düğün mekanı tercih edebilirsiniz mesela. Ya da her davetli için bembeyaz şemsiyeler hazırlatıp onlar için düğününüze özel bir anı bırakırken bir yandan da kısa süreli bahar yağmurlarına karşı hazırlıklı olabilirsiniz.

kir-dugunu-1

Kır Düğünlerine Yakışır Süslemeler

Kır düğünlerinin bu kadar sevilmesinin sebebi olarak sıcak bir atmosferde yapılan samimi organizasyonlar olmalarını gösterebiliriz. Bu sebeple düğün süslemelerine karar verirken ortamın atmosferine yakışan detaylardan uzaklaşmayın. Gösterişli süslemelerin ise kesinlikle sizin düğünüze göre olmadığını unutmayın. Renkli tüller, çiçekli masalar ve ahşap sandalyelerle de rüya gibi bir düğüne imza atabilirsiniz. Yeter ki kır düğünlerinin olmazsa olmazı samimi atmosferden uzaklaşmayın.

kir-dugunu-3

Harika Bir Kır Düğünü İçin Rahat Olmaya Özen Gösterin

Hayatınızın en özel gününde siz mutlu olmazsanız kimsenin eğlenmesini de bekleyemezsiniz. Mesela yüksek topuklar ya da sıkan bir ayakkabıyla o çimlerin üzerine nasıl yayılabilirsiniz ki! Eğer düğün günü bir an bile yerinizde durmadan özgürce dans etmenin hayalini kuruyorsanız ne kadar güzel olursa olsun rahatsız ayakkabılardan uzak durmanız gerekiyor. Hatta gelinlik ve damatlık için de aynı kural geçerli. Gün boyu ayağınıza dolaşan etekler ya da resmi havasıyla bile sizi rahatsız eden bir ceket yüzünden suratınız asılsın istemiyorsanız gelinlik ve damatlık modelinizi seçerken düğün mekanına uygun modeller tercih etmeye özen gösterin.

kir-dugunu-kapak

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!