Maceracı Çiftlere Özel Bir Seçenek: Karavanla Balayı 

karavan-kapak

Hayalinizde yıllar boyu unutamayacağınız kadar anı biriktirecek harika bir balayı mı var? O halde bu yazıda tam da size göre bir seçenek var! Tabii ki karavanla yola düşüp hayatınızın en güzel tatilini kusursuz bir düşe çevirmekten bahsediyoruz. En az romantik komedi filmlerindeki kadar eğlenceli sahneler yaratmak için hazır olun! Çünkü sizi karavanla balayı yapmanın en güzel yanlarıyla tanıştırıyoruz. Tabii ki yola düşmeden önce dikkat etmeniz gerekenleri de unutmadık. Haritayı hemen açın çünkü karavanla balayı heyecanını yaşamanız için geri sayıma başlıyoruz!

karavan-1

Başlamadan Önce…

Balayı tatilinizi renkli bir karavan yolculuğuyla yapmanın en güzel tarafı kesinlikle özgürce hareket edebilecek olmanız. Ancak yola çıkmadan önce bilmeniz gereken öyle şeyler var ki, dikkat etmezseniz balayınız talihsiz olaylar zinciriyle karşılaşan bir tatile dönüşebilir. İşte o püf noktaları:

– Karavan kiralamadan önce firmanızdan karavanın özelliklerini mutlaka öğrenin.

– Karavanla balayı fikri size çok eğlenceli gelebilir ama geniş bir araç kullanmanız gerektiğini unutmayın. O nedenle yola yorgun çıkmayın ve mümkünse düğünden 1-2 gün sonra yolculuğunuza başlayın.

– Karavan şakaya gelmez. Balayı tatili boyu kırık tabakları toplamak istemiyorsanız dolapları kilitlediğinizden emin olun.

– Girdiğiniz yollardan dönmek çok kolay olmadığından mutlaka telefonunuza ya da tabletinize en güvendiğiniz yol ve harita uygulamalarını indirin.

karavan-2

Bu Balayının Kurallarını Siz Koyarsınız!

Karavanla balayı yapmak özgürlüğün sınırlarını zorlamak demek! Rotanızı tamamen kendiniz belirliyorsunuz ve her sabah istediğiniz gibi bir sabaha uyanıyorsunuz. Bazen bir deniz kıyısında yüzmenin tadını çıkarırken bazen de bir orman kampında doğanın ritmine kapılmak sizin elinizde! Evet, otelde yaşayacağınız lüks olanaklar yok ama karavanla balayı yaparken ne yemek yiyeceğinize de siz karar veriyorsunuz gitmek istediğiniz yöne de! Üstelik çoğu zaman etrafınızda sizden başka kimse olmadığına göre; karavanla yaptığınız balayı tatilinde, her an baş başa kalma fırsatı da sizi bekliyor.

karavan-3

Peki Rotanızda Nereler Var?

Tabii ki bu sizin balayınız olduğuna göre çizeceğiniz güzergahı da siz belirlersiniz! Ancak bu konuda da ufak önerilerimiz olacak. Eğer karavanla balayı tatilinizde Avrupa yollarında dolaşmak istiyorsanız Fransa’yı kesinlikle es geçmeyin. Geniş kamp alanı seçenekleri ve renkli köyleriyle size unutulmaz balayı tatilinin kapılarını aralıyor çünkü. Heyecan dolu bir İngiltere seyahati için ise önerimiz kesinlikle Londra olacak. Ağır ve asil havasını karavanınızın penceresinden keşfederken ömür boyu hatırlayacağınız bir balayı yaşayacaksınız. Aklınızda uzaklara gitmek yoksa Türkiye’de de karavanla balayı yapmak için pek çok nokta var. Ege sahillerinde sımsıcak bir balayı geçirebilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!