Mad Men Damat Stili Önerileri

Karizmatik, kendine güvenen ve duruşu ile davetlileri büyüleyen bir damat olmanın yolu Mad Men erkeği stilinden geçer. 1960’lı yılların erkeksi çizgileri, takım elbiseler, fit görünümler ve havalı aksesuarlar ile siz de Mad Men erkeği olabilirsiniz. Düğün konseptiniz Mad Men olsun olmasın, sizin amacınız Mad Men erkeği kadar karizmatik olmak ise, bizim önerilerimize kulak vermenizde fayda var.

Damatlar için Mad Men erkeği olmanın yollarını paylaşacağımız yazımızda damatlığınızdan kullacağınız aksesuarlara, ayakkabınızdan kravatınıza kadar her şeye değinmiş olacağız. Bize dikkate alarak kombininizi oluşturursanız eğer kusursuz bir Mad Men erkeği olmamanız için hiçbir neden kalmayacak.

kapak

Damatlık – Mad Men Damat Stili Önerileri

Diziden de hatırlayacağınız üzere Don Draper’ın her daim ne kadar şık olduğunu biliyorsunuz. Duruşu, saç kesimi ve aksesuar tercihleri ile bütünlüğü nasıl koruduğunu ve kombinleri ile ne kadar da centilmen durduğunu… simsiyah bir takım içerisinde sadece beyaz bir gömlek ve oxford tarzı deri ayakkabılar fötr sapka ile tamamlanınca ortaya kusursuz bir kombin çıkacaktır. Mendil ve kravat kullanırken oldukça dikkatli olun. Güçlü bir imaja sahip olmak istiyorsanız eğer karmaşık bir görünümden uzak durun. Daha çok sade ve tek renk tercihiniz olsun. Takımınızda tek renk tercih edecekseniz ve görünümünüze hareket katmak isterseniz desenli  ya da soft tonlarda kravat tercih edebilirsiniz.

Aksesuar – Mad Men Damat Stili Önerileri

Damatlar için Mad Men erkeği olmanın yollarında en önemli bölüme geldi sıra; aksesuarlar. Aksesuarlar olmadan Mad Men erkeği değil daha sıradan bir imaj görüntüsüne bürünürsünüz. Aksesuarlar ile hem dönemi yansıtır hem de istediğiniz güçlü imajı yakalayabilirsiniz. Bir Mad Men erkeğinin mutlaka ama mutlaka fötr şapkası olmalı. Siz de tercih edeceğiniz damatlığınız ile uyumlu fötr şapka ile oldukça karizmatik görüneceğiniz kesin. Bunun yanı sıra, kravatınızda kullanacağınız kravat iğnesi de çok önemli. Vintage olan, kemikten yapılma bir kravat iğnesi oldukça havalı görünecektir. Ve unutmadan saat; olmazsa olmazlardan.

Ayakkabı – Mad Men Damat Stili Önerileri

Ayakkabı  konusunu kendinize çok dert etmeyin çünkü klasik bir takımın altına en iyi gidebilecek ayakkabılar zaten bellidir ve günümüzde bu ayakkabı çeşitlerine ulaşmanız bir o kadar da kolaydır. Özellikle son zamanlarda vintage’a olan yoğun ilgi, yeni vintage tasarımları doğurdu ve bizler için de seçenekler çoğaldı. Eğer ayakkabı tercihiniz tamamen vintage olsun isterseniz vintage dükkanları arşınlamanızda fayda olacaktır. Bunun yanı sıra, damatlığınıza uygun deri oxford modeller de tercih edebilirsiniz.

ayakkabi

Saç Stili – Mad Men Damat Stili Önerileri

Mad Men erkeklerinin saçlarının jilet gibi olması, şapka taktığında dahi bozulmamasının tüyolarını sizlerle paylaşıyoruz. Damatlığınız gibi saçlarınızın da jilet gibi görünmesii için belli başlı şeyler var. Mükemmel görünüme kavuşmak için saçlarınız düz ise yaşadınız. Saçlarınıza kestirirken mutlaka yanları kısa ve üst kısmı uzun bırakın, favorilere sakın yer vermeyin. Saçınızı şekillendirirken mutlaka mat bir saç şekillendirici ile sabitleyin ki gün sonuna kadar mükemmel görünümü sürdürebilin. Eğer saçlarınızın biraz daha hacimli olmasını istiyorsanız da, uzun olan kısımlarını fön ile hafif kabartarak yine saç şekillendirici ile sabitleyerek istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Kravat – Mad Men Damat Stili Önerileri

Kravat tercihinizi yaparken damatlığınızı düşünürek karar vermeniz daha doğru bir adım olacaktır. Siyah renginde bir damatlık tercih edecekseniz eğer, beyaz gömlek üzerinde siyah 60’ların kravatları çok uygun olacaktır. Ama renk seven biriyseniz eğer mor ya da soft tonlar da Mad Men stili için harika duracaktır. Bunun yanı sıra desenli modelleri de tek renk damatlıkta tercih edebilirsiniz ki damatlığınıza hareket katabilirler. Siyah üzerinde renk ya da desen detayları olan bir kravatta oldukça elegan duracaktır.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!