Marilyn Monroe Stili Gelin Olmanın 5 Yolu

Hollywood dünyasının en çekici ve en güzel kadınlarından Marilyn Monroe’nun stilini, düğün gününe taşımak isteyen gelin adayları için mercek altına aldık. İkonlaşan bir güzelliğin altında yatan kendine özgü stili ve zarafetiyle baş döndüren Marilyn Monroe’nun efsaneleşen güzellik sırlarını aralamak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Düğün töreninizde onun kadar çekici ve hoş bir etki yaratacak önerileri sizin için listeledik çünkü. İşte Marilyn’in stiline ulaşmak isteyen gelin olmanın 5 yolu…

Gelinlik Modelleri – Marilyn Monroe Stili Gelin Olmanın 5 Yolu

The Seven Year Itch filminde giydiği beyaz elbisenin içerisindeki muhteşem görünüşü çoğu kadının Marilyn Monroe denildiğinde aklına ilk gelen karelerden oluyor. Hatta birçok genç kız gelinliği için o filmdeki gibi boyundan askılı bir gelinliği bile tercih etti. Ancak bizim tercihimiz Marilyn Monroe’nun stilini yansıtan başka bir gelinlik modelinden yana. Mesela onun iddialı tarzını yansıtan bu tarz straplez gelinlik modelleri düğününüzde muhteşem bir hava yaratmanıza yardımcı olabilir.

Gelin Saçı Modelleri – Marilyn Monroe Stili Gelin Olmanın 5 Yolu

Marilyn Monroe denildiğinde aklımıza gelen ilk detaylardan biri de kısa ve kıvırcık saçları oluyor. O halde düğün gününüzde tıpkı onun gibi kısa ve dalgalı saçlarla konuklarınızı şaşırtmaya ne dersiniz? Üstelik 1950’li yılların romantik duruşunu yansıtan saç modeli gelinliğinizin havasına hava katacaktır. Saç rengi konusunda ise özgürsünüz. Marilyn Monroe’nin yıllar boyu vazgeçemediği platin sarının iddiası size göre değilse açık renklerdeki kumral tonları da deneyebilirsiniz örneğin.

Mücevher Seçimleri – Marilyn Monroe Stili Gelin Olmanın 5 Yolu

Marilyn demek buram buram ihtişam ve gösteriş demek! Eğer onun stilini yansıtan bir gelin olmak istiyorsanız gösterişli aksesuarlara ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Taşlı gerdanlıklar, ışıltılı küpeler ve gösterişli bileklikler… Hepsini bir arada kullanabilirsiniz. Yeter ki onun zarafetini yansıtan uyumu yakalayın!

Gelin Makyajı Modelleri – Marilyn Monroe Stili Gelin Olmanın 5 Yolu

Marilyn Monroe ile özdeşleşen bir diğer detay da kırmızı ruj ve çarpıcı bakışlar yaratan göz makyajları… Eğer onun stilini düğün gününüze taşımak istiyorsanız makyaj konusunda çok şanslısınız. Çünkü onun günlük hayatta kullandığı makyaj stili, gelinliğinize hiç ummadığınız kadar yakışacak bir seçenek. Çekici bir kırmızı ruj ve buğulu bakışlar yaratan göz makyajı oyunları ile damat adayının başını bir kez daha döndüreceğinize emin olabilirsiniz.

Gelin Duvağı Modelleri – Marilyn Monroe Stili Gelin Olmanın 5 Yolu

İşte gelinlerin en değer verdikleri parçaya geldi sıra! Tabii ki duvak modellerinden bahsediyoruz. Marilyn Monroe’nun stilini yansıtan bir duvak bulmak çok zor. Çünkü o ezberlenmiş moda akımlarından hiç hoşlanmazdı. Sırf bu sebep yüzünden onun kadar şık görünmek istiyorsanız klasik duvak modellerinden uzak durmalısınız. Tabii ki duvaksız gelin olmaz! İşte bu noktada da yardımınıza onun günlük yaşantısında kullandığı kafes tüllerden oluşan şapkaları koşuyor. O şapka olarak kullansa da siz geleneğin dışına çıkmamak için harika bir kafes duvak tasarlatabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!