Marin Temalı Düğünler için Özel Süsleme Önerileri

Mavi ve beyazın başrolü oynadığı süslemelerle, denize dair ne varsa düğün mekanınıza taşımak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu ipuçları ile marin temalı düğün hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz:

Mevsimlerin en ışıltılısı yaz, deniz kıyısında yapılan muhteşem düğünleri de peşinden getiriyor. Hal böyle olunca deniz kokusunun sardığı marin temalı düğünler de taze aşıkların hayallerini süslemeye başlıyor. Yaz kokusunun sardığı harika bir atmosferi düğününüze konuk etmek için küçük bir araştırma yaptık. Deniz tutkusunu marin temalı bir düğünle yansıtmak isteyenler için birbirinden şık süsleme önerilerini bu yazıda topladık.  Marin temalı düğünler için özel süsleme önerileri şöyle:

Sandalye Süslemelerinde Bodrum Esintileri…

Mavi-beyaz denince aklımıza Bodrum düşüyor, Bodrum denildiğinde ise pırıl pırıl bir deniz… Bodrum’un eşsiz atmosferinden bir demeti düğününüze taşımak istiyorsanız marin temalı süslemeler tam size göre demektir. Sandalye süslemeleri için hazırlanan deniz yıldızının eşlik ettiği şirin bir dekor ya da mavi-beyaz çiçeklerle tutturulmuş tüller ile düşlediğiniz marin etkisini yaratabilirsiniz. Sandalyelerin kenarlarına bağlanacak ince halatlardan da marin etkisi alabilirsiniz.

Bu Düğünün Başrolünde Mavi ve Beyaz Var!

Marin temalı düğün süslemelerinin olmazsa olmazı denizi hatırlatan parçaları, düğün mekanının tamamına yaymaya hazır mısınız? Masa üstü dekorlarında kullandığınız bir denizci fenerinden küçük bir hazine sandığına kadar her detayda marin rüzgarları estirmek sizin elinizde! Düğün süslemelerinde mavi ve beyazla başrolü paylaşan bir diğer oyuncu da deniz yıldızları. Minik bir deniz yıldızını düğün temanızın tamamında kullanabilirsiniz. İşe nikah şekerlerinden başlayın mesela. Marin temalı bir düğün için beyaz bir deniz yıldızını süsleyen mavi kurdelelerle hazırlanmış bir nikah şekerinden daha iyisini bulamazsınız!

Deniz Kıyısı Şart Değil!

Marin temalı bir düğün konusunda ısrarcısınız fakat mekan olarak kapalı bir alan tercih etmek zorundasınız. Üzülmeyin, siz de dekorunuzda denizi anımsatan süslemeler kullanarak marin temasını düğün töreninize konuk edebilirsiniz. Koyu mavi, beyaz ve kırmızılar… Marin temalı bir düğün için 3 rengi buluşturan süslemeleri tercih etmeniz yeterli. Deniz kabuklarıyla doldurulmuş küçük bir dekoru da masa üstü süslemelerinizde kullanabilirsiniz. Duvara gerilmiş bir balıkçı ağı ile tüm atmosfere deniz havası ekleyebilirsiniz. Düğün mekanı için ilginç bir seçim yapmak istiyorsanız bir tekne konsepti tam olarak karşılıyor. Geniz bir tekne ile yapacağınız deniz turu unutulmaz düğününüze şahit olabiliyor. Sakin bir yaz gücü, durgun denizde eğlencenin had safhada olduğu unutulmaz bir marin düğün istemez misiniz? Plaj, iskele ve havuz başı da marin konsept için tercih edilebiliyor.

Nikah Şekeri ve Davetiye

Deniz temalı düğün konsepti için mavi cam kavanozların deniz ağı ile sarılması ve renkli deniz kabukları ile doldurulmasını hayal edebilir musunuz? Peki, daha iyi bir nikah şekeri düşünebiliyor musunuz? Bizce hayır. Kavanozların içinde yenilebilir şeker olsun istiyorsanız deniz kabuğu çikolatalar ve çakıl çikolata barlar isteğinizi karşılayabiliyor. Cam kavanozlar yerine küçük cam şişeler de kullanılabiliyor. Şişelerin içine mutluluk dilekleri yazılarak rulo halinde yerleştirilebiliyor. Kapağın da mantar tıpa ile kapanması tavsiye ediliyor. Nostaljik nikah şekerleri ömür boyunca keyifle saklanıyor.

Davetli Aksesuarları

Özellikle yurt dışındaki düğünlerde yaygın olan, davetlilere aksesuar dağıtma ritüelini Türkiye’ye getirmek ister misiniz? Tüm erkeklerin üzerinde çapa olan mavi beyaz mat kurdeleleri ceketlerine mendil olarak taktığını düşünün, kadınların ise aynı tasarımda bilekliklere sahip olduğunu… Size de heyecan verici gelmiyor mu? Düğün davetiyelerine bir de “lacivert, beyaz ve açık mavi giyilebilir” dress code’u için not düşerseniz ülkenin en şık düğününe imza atabilirsiniz. Davetlilere hediye edilecek amber kokulu esanslar hazırlayabilir, buram buram deniz kokan parfümlerle o günü unutulmaz kılabilirsiniz.

Deniz Temalı Düğün Davetiyeleri

Deniz temalı düğün davetiyeleri için marin renkler tercih ediliyor. Davetiyelerin üstünde ömürlük bir deniz yolculuğuna çıkılacağı not düşülebiliyor. Kaptanın seyir defteri şeklinde tasarlanan davetiyelerde çapa ve halat figürleri de unutulmuyor. Davetiye kartlarının kesiminde yelkenli formu uygulanabildiği gibi kare ve dikdörtgen davetiyeler de tercih edilebiliyor. Davetiyelerin şişe içinde gönderildiğine de rastlanırken, iç kısımdaki yazıda deniz ve gemi metaforları sıklıkla kullanılabiliyor.

Aydınlatma Önerileri

Deniz temalı düğünler için aydınlatma önerileri yine denizden ve gemilerden ilham alıyor. Beyaz cam fenerlerin içine konulan halatların arasına led aydınlatmalar döşeniyor. Yerlere yan yana dizilen fenerler şık bir aydınlatma yaratıyor. Ayrıca büyük beyaz varillerde ateşler yakılarak kumsal düğünlerinde aydınlatma ve serin akşamlarda ısınma gerçekleştirilebiliyor. Beyaz ve lacivert mumların cam şişelerin içine yerleştirildiğine de rastlanabilirken bu tür bir aydınlatma tercihinin masalarda kullanışlı olabileceğine ancak yangın ihtimali sebebiyle dikkatli konumlandırma yapılması gerektiğinin altı çiziliyor.  Deniz fenerlerinin de aydınlatıcı olarak kullanılabileceği vurgulanırken, ışığı dönerek hareket eden bir deniz feneri maketinin ilginç olacağı konusunda herkes aynı fikirde birleşiyor.

Fotoğraflar İle Konsepti Pekiştirin

Deniz temalı düğün organizasyonu için aynı temada bir fotoğraf çekimi yapılarak masalar ve dekor fotoğraflarla süslenebiliyor. Gelin ve damadın bir yelkenlide, plajda, iskelede çekilmiş mutluluk pozları düğün konuklarına sunulurken, konsepti de pekiştiriyor. Fotoğraflar mandallarla halatlara tutturulabildiği gibi şişelerin içine de yerleştirilebiliyor. Can simini şeklindeki çerçevelere, fotoğrafların baskılı olduğu çeşitli objelere, tüllere yansıtılan projeksiyonda fotoğraflardan oluşan bir slayta hangi romantik hayır diyebilir ki?

Yemek Menüsünde Marin Etkisi

Yemekli bir düğün yapıyorsanız yemek menüsünde marin etkisi sunabilirsiniz. Deniz ürünleri, meze, balıktan oluşan menüde özel seçimlerinizde beğeni toplayabilirsiniz. Deniz börülcesi, sıcak ot, ahtapot marin, kalamar, midye, karides ile mükellef bir düğün yemeyi hazırlayabilirsiniz. Yemek takımları ve servis araçlarında da marin renkleri tercih edebilir, çatalları hasır iplerle bağlayabilir veya peçeteleri çapa şeklindeki peçeteliklerle tutturabilirsiniz. Alkollü bir düğün planlıyorsanız, biraları buz dolu bir sandalın içine dizmek de ilginç olabiliyor. Hem estetik hem de ilginç görünen parça yalnız süsleme için değil işlevi ile de biraları soğuk tutarak beğeni topluyor.

Düğün Pastası Seçimi

Üzerinde bir yelkenli olan bir düğün pastasına ne dersiniz? Veya gıda boyası ile sıradan bir pastayı marin renklerde boyayabilirsiniz? Beyaz kremalı bir pastanın üzerine gümüş süslemeler ile de deniz havasını pekiştirerek uyumda zirveye oynayabilirsiniz. Can simidi şeklindeki cup cakelerinizi de unutmamalısınız. Mutfağınızda biraz Ege esintisi iyi olmaz mı? Düğün menüsündeki tatlılar arasına konsepte uygun şeker hamurundan kurabiyeler, çağa şeklinde kekler ekleyebilirsiniz.

Gelin Çiçeği ve Tacı için Konseptten Feragat Etmeyin

Gelin çiçeğinde beyazı tercih ederek, narin nergisleri lacivert bir kurdele ile tutturabilirsiniz. Taze çiçeklerin tercih edilmesi önerilen deniz konseptinde gelin tacı da taze çiçeklerden yapılabiliyor. İnciler, deniz kabukları, gümüş takılar da taca eşlik edebiliyor. İnce zincirli sultan başlıkları konsepte uyum sağlarken, ince mine çiçekler de gelinlerin seçimi olarak öne çıkıyor. Gelin çiçekleri arasına inciler serpiştirilirken çiçeklerin bağlanması için ince hasırdan da destek alınabiliyor. Gelin tacı için ince mavi bir kurdele veya hasır iplerden bir örgü de seçilebiliyor.

Siz de marin düğün konsepti hakkındaki önerilerinizi yorum olarak yazabilir, yazıyı sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınıza öneride bulunabilir, düğün hazırlığındaki okurlara yardımcı olabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!