Mekana Göre Gelinlik Seçimi

Her genç kızın, daha çocukken başlar gelinlik hayalleri: Bembeyaz, uçuş uçuş ve şık… Gelinlik seçimi yapılırken en çok da düğünün olacağı mekana dikkat edilmeli. Bir kır düğününde hiç bir gelin rahat yürüyemeyeceği bir gelinlik giymek istemez. Ya da tarihi bir mekan seçildiyse kısa, çılgın bir gelinlik düğün fotoğraflarınızın en kötü hatırası olarak kalır. Düğün mekanı için bir otelin balo salonu seçildiyse tıpkı bir prenses gibi olmalısınız gelinliğin içinde. Deniz kenarında yapılan bir düğünün geliniyseniz gelinlik seçiminiz yine mekanı yansıtmalı. Mekana göre gelinlik seçerken nelere dikkat etmek gerekir? İşte yanıtları…

1- Kır Düğünü – Mekana Göre Gelinlik Seçimi

Sıcak, samimi ve eğlenceli kır düğünleri… Hem çiftlerin hem de davetlilerin kendini en rahat hissettiği düğünler belki de kırda yapılanlar. Tabii kırda düğün yapmanın da zorlukları var, mekanın açık olması sebebiyle doğru gelinlik seçimi yapmazsanız, en özel anlarınızı bir kabusa dönüştürebilir. Kır düğünü için seçim yaparken rüzgarla birlikte uçuşacak tüllü bir gelinlik ya da biraz olağanın dışına çıkmak isterseniz kısa bir gelinlik tercih edebilirsiniz.

2- Tarihi Mekan – Mekana Göre Gelinlik Seçimi

Bir mekanı seçerken ne kadar titizleniyorsanız tarihi bir mekan için gelinlik seçerken iki kat titizlenmek gerekiyor. Tarihi mekanların kendine ait anıları var, gelinlik seçerken de yaşanmışlıkları olan bir gelinlik tercih edebilirsiniz. Geçmişin izlerini yansıtan vintage bir gelinlik alabileceğiniz gibi, annenizin sandıklara kalkmış gelinliğini birkaç dokunuşla rüya gibi bir gelinliğe dönüştürebilirsiniz.

2- Tarihi Mekan

3- Otel Balo Salonları – Mekana Göre Gelinlik Seçimi

Beklenen gün geldi çattı! Muhteşem bir organizasyon, her yer ışıl ışıl parlıyor.  Belki de gelin için en zoru, bir balo salonu ışıklarının altında kalmak. Eğer düğün mekanı için seçiminizi bir balo salonundan yana kullandıysanız gelinliğiniz de kusursuz olmalı. Uzun bir kuyruk, dantel ya da taş işlemeli detaylar ve en önemlisi nefis bir duvak… Balonun prensesi siz olmak istiyorsanız kabarık, uzun kuyruklu ve taş detayları olan bir gelinlik tam da sizin için.

3- Otel Balo Salonu

4- Plaj Düğünü – Mekana Göre Gelinlik Seçimi

Rüzgarın orkestranın bir parçası, denizinse bir dekor olduğu renkli düğünler… Deniz kenarı düğünleri için gelinlik seçerken çok dikkatli olunması gerekiyor, mekanın açık ve kumlu olması çok uzun ya da kabarık gelinlikler için uygun olmayabilir. Tüm bu detayları göz önünde bulundurarak hem kişiliğiniz yansıtan hem de deniz kızlarını kıskandıracak şık detayları olan sade bir gelinlik seçebilirsiniz.

5- Nikah – Mekana Göre Gelinlik Seçimi

Nikahlar, belki de gelinler için en sade ama en özel olanları. Bu kez yüzlerce kişinin önünde 2. kez ‘evet’ diyeceksiniz. Nikah kapalı bir mekandaysa gelinlik seçimi de buna göre olmalı. Kapalı mekanlarda davetlilerin dikkati gelinlikten başka bir şeye kaymıyor çünkü. Hele de nikahtan sonra en sevdiklerinizle bir yemeğe gidiyorsanız, yemek masasının göz bebeği siz olduğunuza göre rahat oturabileceğiniz tarlatansız düz etekli ama dekolte kısmına özen gösterilmiş bir gelinlik seçmeniz yerinde olur.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!