Mekana Göre Gelinlik Seçmenin İncelikleri

gelinlik-kapak

Hep hayalini kurduğunuz o muhteşem gün için sıra gelinlik seçimine geldiyse keyifli günler başlamış demektir. Yüzlerce gelinlik modeli arasında kaybolacağınız bu günlerde büyük bir kararsızlık da sizi bekliyor, şimdiden belirtelim. Ancak bu dönemin sonunda çocukluk hayallerinizi süsleyen o nefis gelinliğe de ulaşacaksınız.

Peki, gelinlik seçiminiz için sadece zevkinize mi güvenmelisiniz? Biz söyleyelim. Ne yazık ki kusursuz bir gelin olmak istiyorsanız zevkinizin yanı sıra bazı detaylara da özen göstermelisiniz. Örneğin mekana uygun bir gelinlik seçimi yapmak bunların en başında geliyor. İşte bu yüzden biz de mekana göre gelinlik seçmenin inceliklerini araştırdık. Şu sıralar karar şamasındaysanız küçük tüyolarımıza bir göz atın deriz.

gelinlik-1

 

Tarihi Mekanlar ve Otel Balo Salonları

Son zamanların en çok tercih edilen düğün mekanlarındandır otel balo salonları ve tarihi alanlar… Eğer siz de şu sıralar balo salonu ya da tarihi bir mekanda düğün yapmayı planlıyorsanız gösterişli bir gelinlik modeline ihtiyacınız var demektir. Uzun kuyruklu, dantelli ya da işlemeli modellere göz atabilirsiniz örneğin. Ancak iki mekana göre gelinlik seçiminde küçük bir fark var. Eğer tarihi bir mekan için gelinlik seçiyorsanız geçmişin ruhunu yaşatan gelinlikler, otel balo salonları içinse geleneksel ile moderni buluşturan bir model seçmeniz gerekiyor.

gelinlik-2

 

Kır Düğünleri ve Plaj Partileri

İçi içine sığmayan enerjik çiftlerin düğün mekanı tercihlerine geldi sıra! Mis gibi bir bahar sabahında çimler üzerinde dans etmeyi ya da bir yaz gecesi ılık kumlar üzerinde “evet” demeyi planlayanlardansanız sizin gelinliğiniz kesinlikle uçarı bir model olmalı. Gün boyu en rahat halinizle dolaşmak isteyeceğiniz için geniş kabarık ya da balık eteklerden uzak durmanız gerekiyor. Etekleri uçuş uçuş hem rahat hem şık bir gelinlik olabilir mesela. Ya da biraz da sıra dışı bir imaj çizmek için mini gelinlik modellerini araştırmaya başlayabilirsiniz.

 

Sosyal Tesisler ve Restoranlar

Samimi bir misafir grubunu ağırlayacak olan çiftlerin tercihi olan sosyal tesisler ve restoranların gelini de kesinlikle sıcak bir gelinlik seçmeli. Örneğin minik işlemeleri olan straplez bir gelinlik harika bir tercih olacaktır. Ya da dantelli bir balık gelinlik modeli düğün mekanına uygun bir seçenek olabilir. Gösterişli seçenekleri eleyip küçük detaylarla ışıltı katılmış bir gelinlik sosyal tesislere ve restoran düğünlerine fazlasıyla yakışacaktır.Bu yüzden seçiminizi yaparken bu detayları göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!