Mekanlara Anlam Yükleyen En Güzel Evlenme Teklifleri

Çok güzel bir karar aldınız ve hayatınızı birleştirmek istediğiniz kişiye evlenme teklifi edeceksiniz. Ancak defalarca düşünüyor ve tam olarak bir sonuca varamıyor ama evlilik teklifi kadar mekanda önemli diyorsanız doğru adrestesiniz!İşte o beklenen karar! Sonunda hayatınızın aşkı ile yollarınızı birleştirme zamanı geldi. Ancak kuru kuru yapacak değilim diyorsanız “mekanlara anlam yükleyen en güzel evlenme teklifleri” ile karşınızdayız!

Evlilik teklifini nasıl yapacağınız kadar nerede yapacağınız da önemli… Acaba eşiniz olacak kadın, hayatının teklifini nerede alırsa mutluluktan havalara uçar?

İşte tam da bunun için size bu işin sırrını anlatıyoruz.

Mekan Seçimi

Hayatımızın en özel anlarından biri olan evliliğe adım atmadan önce, hem erkek hem kadın olarak ‘teklif heyecanı’ sarar bizi. “Acaba ne zaman evlenme teklif edecek?” diye düşünürken, nasıl olabileceğine dair hayaller de kurarız. Peki evlilik teklifin de mekanın ne kadar büyük bir payı olduğunu biliyor muydunuz? Tabi en önemlisi de o mekanlara anlam yükleyebilmeniz. Evlenme teklifi ettiğinizi unutmadan, ancak çok da abartıya kaçmadan yapmalısınız. Çünkü önemli olan siz ve eşiniz arasındaki o büyülü an!

En güzel evlenme teklifleri üzerinde iyi düşünülmüş, planlı-programlı ve en önemlisi sevdiğiniz kişinin nerede ve nasıl olmak istediğini iyi tahmin ederek yapabilmektir. En sevdiği ve onu en iyi tanıması gereken kişi siz olduğunuza göre, bu çok da zor olmasa gerek.

Öncelikle fikrinizin orijinal olmasına gayret edin. Daha önce defalarca kez yapılmış olan örneklerden uzak durun. İlk aklınıza gelen fikre hemen atlamayın çünkü muhtemelen bir filmde, televizyonda görmüş olabilirsiniz. Ve bu genellikle orijinal değildir. Örneğin mum ışığında bir restoranda ya da sahilde diz çökerek teklif etmeyi kafanızdan silin. Bu kız arkadaşınızı daha fazla hayal kırıklığına uğratacaktır. Kendi hazırladığım el emeği bir teklif olsun diyorsanız seçtiğiniz bir ev de gül yapraklarından yapılan yol ile ulaşılan klasik masa hazırlama fikrini de silmeliyiz. Çünkü artık o kadar çok yapıldı ki bizce daha yaratıcı olabilirsiniz!

Öyleyse en güzel evlenme teklifleri nerelerde ya da hangi mekanlarda yapılabilir diyorsanız fikirlerimize göz atın. Diyelim ki kız arkadaşınız bisiklete binmeyi çok seviyor. O zaman Adalar’da bir bisiklet turu ayarlayın ve en mutlu olduğu anı kollayarak teklifinizi yapın. Gün batımında, tatlı bir yorgunluk ve güzel bir yemeğin ardından unutulmaz olabilir.

Peki Yakın Arkadaşlar İle Nasıl Bir Plan Yapılır?

İlk buluştuğunuz yerde veya daha önce geçip resim çekildiğiniz kocaman bir meydanda ortak arkadaşlarınızın yardımı ile onu yanınıza getirmelerini isteyebilir ve tam geldiği anda çevredeki tüm arkadaşlarınızın ellerindeki resimlerinizin olduğu minik birer pankart açmaları ve sizin o mükemmel an için diz çökmeniz kız arkadaşınızı şaşkınlığa uğratabilir. Ve arkadaşlarınızın da olduğu harika bir anınız olabilir. Ya da yine arkadaşlar olsun ama samimi bir ortam olsun dışarıda herkes önünde olmasın diyorsanız, sımsıcak ortamı olan bir restoran ayarlayıp, kendi doğum günü tarihinizde sanki herkes sizin doğum gününüze gelmiş gibi gösterip, pastanızı üfledikten kısa bir sonra diz çökebilir ve arkadaşlarınızın resim pankartları önünde o güzel konuşmanızı yapabilirsiniz. Böylece kız arkadaşınız hem hazırlıksız yakalandım diye size söylenemez hem de sizin doğum gününüz olduğu için hiç şüphelenmez.

Ortak bir arkadaşınızın düğününe gittiğinizde de harekete geçebilirsiniz. Tabii onlar evlendikten sonra! Müzik başladıktan sonra uygun bir anı kollayın ve mikrofonu alarak onu ne kadar çok sevdiğinizi ve evlenmek istediğinizi söyleyin. Eğer gerçekten samimi bir ortamsa, kız arkadaşınızın mutluluktan gözleri dolacaktır. Ve ya mikrofona gerek duymadan tam da dans ortasında herkesin önünde diz çökebilir bu sayede herkesin sessizleşmesini sağlamış olup teklifinizi edebilir ve onu şaşırtabilirsiniz.Ya da gelinden çiçeği özellikle kız arkadaşınıza atmasını isteyebilirsiniz. Çiçeğin içinde de size ait küçük bir “Benimle Evlenir misin?” notuyla tabii!

Onun dışında kız arkadaşınızın en sevdiği mekanların bir listesini yapın. İster yalnız ister en yakın arkadaşlarıyla bir buluşma organize edip en güzel evlilik teklifi ile karşısına çıkın. Tanıştığınız mekan da teklifinizi unutulmaz kılabilir. Onun dışında, en çok görmek istediği şehirde, teknede, etkileyici köprülerde, bir gökdelenin tepesinde de onu şaşırtabilirsiniz. Ona küçük bir sürpriz yaparak o çok gitmek istediği yere bilet alabilir ve önceden gidip de hazırlama gereği duymadan, oraya gittiğinizde harika bir manzara önünde edebilirsiniz. Biraz bu iş için para harcamak ve gösterişli olmasını istiyorsanız; bir gökdelenin tepesine kurulmuş harika bir sofra, keman ve siz!

Ayaklarını Yerden Kesin!

İmkanınız varsa Kapadokya gezisine gidebilir ve gezi balonuna binebilirsiniz. Tam tepeden aşağıyı izlerken ona sarılın ve onunla olmanın ayaklarınızı yerden kestiğini söyleyerek teklifinizi gerçekleştirin.O anı ölümsüzleştirecek bir fotoğraf, iki kadeh ve şarap size çok iyi bir anı bırakabilir.

Biraz adrenalin katmak isterseniz harika bir fikrimiz var! Dalgıç kıyafetleri giyip dalış yapabileceğiniz cam havuza girip elinizde benimle evlenir misin? yazan pankartı açıp yüzüğü gösterebilirsiniz. Bu sırada o camdan izleyen kız arkadaşınız göz yaşlarına boğulabilir ve cama vurup sevincini paylaşabilir. Tabi kız arkadaşınız da dalmayı seviyor ve ya yüzmeye merakı varsa bunu beraber daldığınızda elinizdeki yüzük ile gösterebilir ve küçük bir şaşkınlık yaratabilirsiniz.

Ama ben maliyetten çok anlam katmak istiyorum derseniz bizce kendi emeğinizi kattığınız bir teklif her şeyden daha gösterişli olabilir. Çünkü ne kadar para harcarsanız harcayın ya da ne kadar gösterişli olsa da kız arkadaşınıza yapacağınız konuşma ve bırakacak anılarınız olmalı. O yüzden evlenme teklifi ederken mekanlara anlam yükleyen evlilik teklifleri sizin için en doğru seçim olabilir. Unutmayın önemli olan pahalı restorana götürüp klasik bir evlenme teklifi etmek değil emeğinizi kattığınız küçük bir teklif onu daha da mutlu eder.

Mesela sesinize güveniyorsanız, onun için güzel bir şarkı besteleyebilir, gitarınız ve kumsal ateşi ile uyum sağlayabilirsiniz. Ve şarkının sonunda gözlerinin içine bakarak teklifinizi edebilir ve harika bir gece geçirmenizi sağlayabilirsiniz. Daha da az maliyetli bir fikrimiz tabi ki var! Karanlıkta parlayan yıldızlardan bolca alın ve salonunuzun tavanına veya uygun bir duvarına yıldızlardan “Benimle evlenir misin?” yazın. Bir şişe şarap ve iki kişilik battaniye romantizminizi pekiştirmeye yetecektir.

Biraz da risk almak ama onunla bolca gülmek istiyorum diyorsanız. Arkadaş ortamı ile oynanan tabu, milyoner gibi birbirinize kartlarla soru sorduğunuz bir kutu oyunu oynayın ve sıra size geldiğinde kartı elinize alın. Sanki orada yazan bir soruyu okuyor gibi sakin bir şekilde “Benimle evlenir misin?” diye sorun.Eminiz şaşkınlıkla size bakan bir çift göz ile baş başa kalacaksınız. O şaşkınlık anını ölümsüzleştirmek için önceden arkadaşlarınıza kameraya çekmelerini söylemeyi unutmayın.

Ve işte artık hazırsınız. Mekanlara anlam yükleyen en güzel evlenme teklifleri ile ilgili her bilgiye sahipsiniz. Haydi biraz hayal gücünüzü çalıştırın. Bu en güzel evlilik teklifleri listesinden kendinize uygun olanı seçin ve hazırlıklara başlayın. Benim aklımda daha iyi bir fikir var diyorsanız bizimle paylaşmak için yorum bırakmayı unutmayın!

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!