Mendil Etek Gelinlik Modelleri

Düğün hazırlıklarının başlamasıyla kendinizi engin bir gelinlik denizinin içinde bulacaksınız. Her gelin düğününde mücevher gibi parlamak ister.Geçtiğimiz sene gelinlikte oldukça sık tercih edilen bir model de mendil etek gelinlik modelleri. Halk arasında “kat kat” olarak anılsalar da aslında kat kat değil parça parça tül ve organzeden oluşuyorlar. En önemli özellikleri ayrı parçalardan oluştukları için kabarık görünmeleri. Mendil etek gelinlik modellerinin tasarımı oldukça zor. Birçok parça ile oluşturulan mendil etek gelinliklerin her parçası özenle tasarlanıp birbirinin aynısı olmalıdır.

Düğününüzün temasında, müziğinde, renklerinde dikkat etmeniz gereken dengeye mendil etek gelinlik modelinde de dikkat etmelisiniz. Oldukça kabarık ve hareketli olan mendil etek gelinliğinizin üst kısmı sade ve yalın olmalıdır. Böylece dengeyi sağlayabilirsiniz. Aksi takdirde gelinliğinizin etek kısmı gölgede kalabilir. Tamamen yalın ve sade bir üst istemiyorsanız, fazla abartılı olmayan taşlarla gelinliğinizin üst kısmını süsleyebilirsiniz. Kısa etekli bir gelinlik modeli fark yaratmak için tercih edilebilir.

Straplez olarak daha çok ilgi gören mendil etek gelinlik modelleri ünlü markaların 2014 kataloglarında çoktan yerini aldı. Straplez olarak seçtiğiniz mendil etek gelinliğinizin etek kısmı bu sayede daha hareketli ve güzel bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Mendil etek gelinlik modelini seçerken fiziğiniz oldukça önem taşıyor. Uzun boylu ve zayıf gelin adaylarına mendil etek gelinlikler çok yakışıyor. İnce belli olan gelin adaylarının rahatlıkla taşıyabileceği ve fark yaratabileceği bir model. Aynı zamanda basen bölgesinin kalın olduğunu düşünen gelinler de mendil etek gelinliklerle o bölgeyi kapatabilirler. Renk seçimini kırık beyaz olarak da yapabilirsiniz ama en güzeli tercihinizi beyazdan yana kullanmanız.

Mendil etek gelinlik modelleri en çok kır düğünlerinde tercih ediliyor ve kır düğünlerine yakışıyor. Kır düğünü gelinlikleri genel olarak hafif kumaştan, hareketli ve uçuş uçuş modellerden seçiliyor. Mendil etek gelinlikler parça parça kumaşlarla tasarlandığı için oldukça hareketli bir görüntüye sahip. Kır düğününüzde, hayalini kurduğunuz çarpıcı ve hoş görüntüye mendil etek gelinliklerle kavuşabilirsiniz.

Mendil etekli gelinlikler 2014 düğünlerine, sıra dışı tasarımlarıyla damga vuracak gibi duruyor. Bu sene moda adına fark yaratabilmek biraz zorlayıcı olabilir. Bu yıl raflardan klasik modeller kaldırıldı ve yerine fark yaratan, çarpıcı modeller getirildi. İlk hedefiniz tabii ki de çok güzel görünmek. Ama aynı zamanda modaya da ayak uyduran bir gelin olmak istiyorsanız, hiç düşünmeden mendil etek gelinlik modellerine yönelebilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!