Mevsime Göre Gelinlik Modelleri

Her mevsimin bir dili, ayrı bir heyecanı ve yepyeni bir modası olduğuna göre kendisiyle uyumlu bir gelinliği de var demektir. Sonbaharın sakinliğine uyum gösteren gelinler ile ilkbahar sabahlarına uyanan genç kızların gelinlik modellerinin aynı olamayacağı bir gerçek. Artık gelinlik modelinize karar verme vaktinin geldiğini düşünüyorsanız işe mevsime uygun gelinlik modellerini araştırmakla başlayın. Mevsime göre gelinlik modelleri nasıl seçilir merak ediyorsanız işte cevabı…

Mevsime Göre Gelinlik Modelleri – Sonbahar

Hem romantik hem de asil bir mevsim sonbahar… Sizin düğününüz de sonbaharın ılık rüzgarları arasında olacaksa mevsime göre gelinlik seçmekte zorlanmayacaksınız demektir. Sonbahar mevsimi gelinlerin en rahat ettiği dönemlerden çünkü. Gelinliğinizin içerisinde ne sıcaktan bunalacaksınız ne de soğuktan şikayetçi olacaksınız. Sonbahar mevsimine göre en uygun gelinlik modellerine değinecek olursak belirli bir tarzı seçmek zorunda değilsiniz. Fakat gelinliğiniz için mevsimin romantikliğini yansıtan renklerden bir kuşak kullanabilirsiniz. Gelin makyajınızda ise toprağın asil renklerini tercih ederseniz oldukça hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Mevsime Göre Gelinlik Modelleri – Kış

Mevsime göre gelinlik modeli seçmek en çok kış gelinleri için zor görünür. Hiç de değil! Aksine, gelin adayları kış mevsimine göre gelinlik seçmek konusunda diledikleri kadar özgür olabilir. Tek bir farkla, bir kış geliniyseniz bazı aksesuarları kullanmak zorundasınız. Üstelik bu aksesuarlar öyle şık ki yaz gelinlerini bile kıskandırıyor. Örneğin straplez bir gelinlik düşlüyorsanız üzerine nefis bir etol kullanarak gösterişli bir gelin olabilirsiniz. Etol ya da şallar size göre değilse mevsime göre kumaşların kullanıldığı gelinlik modellerini araştırmanız gerekiyor. Bu konuda ise kalın satenler ve Fransız dantelleri yardımınıza koşacaktır.

Mevsime Göre Gelinlik Modelleri – İlkbahar

İlkbahar mevsimine göre gelinlik modeli seçiminde biraz titiz davranmak gerekiyor. Özellikle açık alanda yapılacak bir düğün töreni ise mevsimin havasını yansıtan çiçekli gelinlikler ya da uçuş uçuş kabarık modelleri tercih etmenizi öneriyoruz. Kapalı alanlar ve havuz başı gelinlerinin kurtarıcısı ise yine prenses gelinlikler oluyor. Çiçeklerle toplanmış bir gelin saçıyla da en az düşlerinizdeki kadar güzel bir ilkbahar gelini olabilirsiniz.

Mevsime Göre Gelinlik Modelleri – Yaz

‘Ben bir yaz geliniyim, hangi model olsa mükemmel taşırım’ diyorsanız yanlış yoldasınız. Çünkü tüm mevsimlerin kendine özel modelleri olduğu gibi yazın da sıcaklığını yansıtan kıpır kıpır modelleri var. Örneğin Helenistik gelinlik modelleri ve ipek gelinlikler tam da yaz mevsimine göre. Gelinliğinizi tamamlamak için ise pastel tonlarda bir makyaj ve mevsim çiçeklerinden yapılmış bir gelin buketi ile davetlileri büyüleyebilirsiniz.

 

 

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!