Misafirperver Gelinlere Şık Sofralar Kurduracak Bir Çeyiz Alışverişi

Annelerinin kurduğu o özenli sofralardan sonra her genç kız için şık bir masayla ilk misafirlerini ağırlamak önemlidir. Hatta öyle ki kuracakları zarif masaların hayalini kurmaya daha çeyiz alışverişi yapılırken başlanır. Siz de o gelinlerden biriyseniz ve misafirlerinizi en az anneniz kadar gösterişli ve zengin sofralarda ağırlamak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Mutfak için alışverişe çıktığınızda nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve muhteşem masalar hazırlamak için nelere ihtiyacınız olduğunu sizin için derledik çünkü!

A’dan Z’ye Kusursuz Bir Masa İçin İlk Şart Zarif Bir Yemek Takımı

Tek bir parçası kırılmasın diye ayrı bir özen gösteren tüm kadınlar için yemek takımları çeyizlerinin en değerlisidir. Çünkü hem başında dost sohbetlerin yapıldığı hem de romantik akşam yemeklerinde özel anlar yaşanır onlarla. Bu yüzden çeyiz alışverişinde sıra yemek takımına geldiğinde kolay kolay karar veremez pek çok gelin adayı.

Tabii ki nasıl bir yemek takımı alacağınıza zevkiniz karar verecek. Ancak yemek takımı çeyiz alışverişinde dikkat etmeniz gereken birkaç noktayı hatırlatalım istedik. Her şeyden önce takımınızın kullanışlı olması gerekiyor. Bulaşık makinesine girdiğinde birkaç yıkamadan sonra zarar görmeyecek desende bir model seçmenizde fayda var. Ayrıca yemek takımı seçiminiz ister modern ister vintage bir modelden yana olsun her şeyin eksiksiz olduğundan emin olun. Ayrıca yemek takımını şık gösteren asıl şey detaylarda gizli olduğu için suplaları ve peçetelikleri almayı da unutmayın.

mutfak-1

Yemek Takımına Uygun Bir Çatal Bıçak Seçimi

Annelerinizin hazırladığı sofralardaki uyum sizin masanızda da olsun istiyorsanız çeyiz alışverişinde yemek takımınıza uygun bir çatal bıçak takımı seçmeniz gerekiyor. Örneğin günlük kullanımlar için kalın saplı rengarenk çatal-bıçakları tercih edebilirsiniz. Özel günler içinse mutlaka 90 parçalık şık bir takımınız olması son derece mühim. Yemek takımınızın çizgilerine uygun bir model seçerseniz her yemek sırasında ortaya harika bir masa çıkarabilirsiniz.

mutfak-2

Bardaklar Çeyiz Alışverişinin Olmazsa Olmazı

Masanın gösterişine gösteriş katan en önemli detaylardan biri de bardak seçimi. Kristal bardakların masalara kattığı şıklık ise ananelerimizin döneminden beri değişmiyor. Ancak “benim masam modern çağa ayak uydurmalı” diyorsanız yemek takımı çeyiz alışverişinde, renkli camları tercih edebilirsiniz. Hatta yemek takımınızın kaselerini bile bardak takımınıza uydurabilir ve misafirleriniz için mükemmel masalar yaratabilirsiniz.

mutfak-4

Kahvaltı Mutluluktur!

Çeyiz alışverişiniz sırasında keyifli pazar kahvaltıları için de şık bir takım almanız mühim. Çünkü aslında en sevilen öğün  için de zengin bir masa hazırlamanız gerekiyor. Üstelik kahvaltıda ağırlayacağınız arkadaşlarınız masanıza bayılsın istersiniz, öyle değil mi? Tabii ki romantik gelinler için nostaljik kahvaltı takımlarını öneriyoruz ama kullanışlı bir takımın peşindeyseniz modern çizgilere sahip şık bir model tercih edebilirsiniz. Biz istediğiniz masa örtüsü ve peçeteyle renk katabileceğiniz beyaz kahvaltılıklara bayıldık mesela.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!