Modellerine Göre Gelinlik Fiyatları

İşte o önemli karar verildi ve sevdiğiniz kişiyle yeni bir hayata başlangıç için hazırlıklar başladı. Peki, şimdi sırada ne var? Tabii ki gelinlik seçimi! Telaş etmeye gerek yok, gelinliğinizle o özel günde herkesi büyüleyeceksiniz. Şüpheniz olmasın.

Her genç kızın hayalini kurduğu bir andır gelinlik giyeceği gün. O büyülü an, görüntü, giydiğiniz o muhteşem gelinlik hepsi gözünüzün önündedir, fakat o gün yaklaşmaya başladığında farklı bir heyecan başlar. O özel gün için en güzel gelinliği seçmeli ve üzerinize giydiğinizde her şey tam istediğiniz gibi kusursuz gözükmelidir. Tabii ki karar vermek çok da kolay olmaz. İşte bunun için, farklı gelinlik modelleri ve gelinlik fiyatları arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. Hatta bunun için mağaza mağaza dolaşmanıza da gerek yok, internetin nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Size bu konuda destek olacak bir arkadaşınızı da yanınıza almanız bu süreci eğlenceli hale bile getirebilir. Elbette modellerine göre gelinlik fiyatları değişiyor ama zevkinize hitap eden gelinliği kolayca bulabilirsiniz buna emin olun. Çünkü bu gelinliğin hayalini kurdunuz ve ne istediğinizi, nasıl bir modele sahip olması gerektiğini hatta detaylarını bile kafanızda canlandırdınız. Ama yine de düğün hazırlıkları esnasında kadınların en fazla tereddüt yaşadığı konunun gelinlik seçimi olduğunu hepimiz biliyoruz. Gelinlik seçilirken vücut tipi, gelinlik modeli ve tasarımı gibi etkenlere dikkat edilirken, gelinlik fiyatları da gelin adayları için oldukça önemli oluyor. Aslında bu detaya da çok fazla takılmamak gerekiyor, neden mi? Her bütçeye uygun gelinlik modeli bulmak mümkün de ondan. Bu yüzden modeline göre A kesim, balık etek, dar kesim, kısa etek ve kabarık prenses modeli gibi gelinlik modellerine göre gelinlik fiyatlarını ve gelinlik fiyatları ortalama ne kadar sorusunun cevabını bulmak adına sizler için araştırdık. Hadi gelin bir de birlikte göz atalım.

Balık Etekli Gelinlik Modelleri

Son yıllarda gelin adayları arasında oldukça popüler olan balık etekli gelinlik modelleri oldukça öne çıkıyor. Dantel ve tüller ile süslü birbirinden şık ürünleri bulacağınız balık etekli gelinlikler arasında sade tasarımları da tercih edebilirsiniz. Üst beden kısmı sade olarak tasarlanan balık etek modelinin etek uçlarında oldukça şık dantel detayları da kullanılabiliyor. Bu şekilde sadelikle şıklığın bir araya getirildiği farklı bir işçilik ortaya çıkıyor. Balık etekli modellerde duvaklar ise genellikle uzun yerlere kadar uzanan modellerden tercih ediliyor. Sade ve vücuda oturan bir gelinlik modelini daha heybetli gösterdiği için kenarları dantellerle süslenmiş uzun duvaklar ilk tercih oluyor. Balık etekli gelinlik modellerinin fiyatları ise markaya ve modele göre 750 TL’den başlıyor ve 5.500 TL’ye kadar çıkıyor.

Balık etekli modellerin yanında A kesim gelinlikler de tercih ediliyor. Özellikle prenses tarzı kabarık etekleri tercih etmeyen gelin adayları için uygun bir model olan A kesim gelinlik modellerinde straplez yaka, askılı veya uzun kolu gelinlikler bulunuyor. A kesim gelinlik modelleri arasında ise sade ve zarif tasarımları bulabileceğiniz gibi birbirinden şık dantel ve payet işlemeli süslü tasarımları da uygun fiyatlara bulabiliyorsunuz. Bu gelinlik fiyatları ise 1.700 TL ile 3.500 TL arasında değişiyor. Ayakkabı seçiminde de klasik keskin burunlu uzun topuklu modeller yerine daha yuvarlak kesime sahip orta boydaki topuklu ayakkabılar kullanılabilir.

Balo tipi gelinlikler ise kadınların en fazla tercih ettiği modellerin başında geliyor. Uzun duvak, eldiven ve taç gibi aksesuar ile tamamlanan balo tarzı gelinlik modelleri arasında farklı zevklere hitap eden modeller yer alıyor. Özellikle fırfırlarla desteklenmiş kabarık etekli tasarımı ile dikkat çeken drama etekli gelinlikler ise uzun boylu kadınlar için şık bir model oluyor. Zevkinize uygun birçok modeli bulabileceğiniz balo tipi gelinlikler arasında drama etekli gelinliklerin fiyatları 2.900 TL ile 5.750 TL arasında değişirken balo etekli gelinlik fiyatları ise 1.000 TL’den başlıyor ve 4.500 TL’ye kadar çıkıyor.

Nostalji Yaşamak isteyenlere kısa etekli gelinlikler

Son olarak ele alacağımız gelinlik modeli ise kısa etekli gelinlikler oluyor. Genç kızlar arasında gittikçe popülerleşen ve bileğe kadar kısa eteği ile nostaljik bir duruşa sahip olan kısa etekli gelinlikler ise dar kesim ve geniş etekli olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda bu gelinlik modelleri fiyonklu bir kuşakla arka kısımlarında hoş bir detayla da hareketlendirilebiliyor. Düşünsenize tıpkı eski dönemlerin asil, sade ama şık genç kızı edasında bir gelinlik. Kulağa çok hoş ve havalı geliyor. Kısa etekli bu gelinlik fiyatları ise 950 TL ile 1.700 TL arasında değişiyor. Bu model gelinliklerde eski dönemlerin dans ayakkabıları modeline benzer seçimler yapılabilir, dans ayakkabıları oldukça da rahat olurlar. Çünkü dans ederken hareket kabiliyetinin kısıtlanmaması gerekir, siz de bu anlamlı güne erken başlayacağınıza ve tüm gün hareket halinde olacağınıza göre iyi bir seçim olabilir. Ayrıca bu tarz gelinlikler için tercih edilen aksesuarlar ise eski dönemlerin tüllü minik şapkaları oluyor. Aynı zamanda bileğe kadar olan dantel eldivenler de ayrı bir hava katıyor. Kısa etek modelindeki gelinlikler için küçük buketli çiçek seçimi idealdir ya da kese şeklinde minik bir çanta.

Bazı detaylardan bahsetmek gerekirse, duvak ve ayakkabılarla ilgili fikirlerimizi yukarıda ara ara paylaştık ama ya gelinlik çiçek modelleri nasıl olmalı? Bu seçim tamamen size kalmış eğer ki sade ve canlı çiçek olmasını istiyorsanız beyaz güller ya da kır çiçekleri hoş bir seçim olabilir bunun için istikamet bir çiçekçi olmalı ama ellerinizden aşağı doğru sarkan çiçeklerden bir aranjman istiyorsanız ve canlı çiçek olması da gerekmiyorsa, bunun için de moda evleri ya da gelinlik aksesuarı satan mağazalar en iyi yardımcınız olacaktır. Ayrıca diyelim ki bahar aylarından birinde evleniyorsunuz ve hava hala biraz serin, o zaman herkesin gözlerini üzerine çeken gelinliğinizi tamamlayacak bir boleroya da ihtiyacınız olacak. Çok fazla düşünmeye gerek yok diyebiliriz, sade ve gelinliğinize uyumlu renkte olan bir bolero bu görevi başarıyla yerine getirecektir. Peki, gelinlik bolero fiyatları nedir, nereden bulabilirim? diye sorulduğunu duyar gibiyiz. Emin olun ki bütçeyi sarsacak kadar olmayacaktır, hatta nazınızın geçtiği bir aile büyüğüne biraz sempatik tavırlarla nazlanarak boleronuzu ördürmeniz hiç zor olmayacaktır. Ayakkabılarla ilgili fikirlerimizi paylaştık demiştik fakat nikah sonrası eğlence esnasında o topuklu ayakkabılarla durmak istemeyebilirsiniz. Ne kadar rahat olsalar da tüm günün yükünü çekmiş olan ayaklarınız artık rahatlamak isteyebilir. Bunun da çözümü var merak etmeyin, gelinlik babetleri yardımınıza koşacaktır ve gelinlik babetleri fiyatları ise hiç göz korkutacak cinsten değil. Belki de gerek yok deyip evinizde bulunan bir babetinizi kombinleyeceksiniz, böylece almaya bile gerek kalmayabilir. Modellerle ve neredeyse tüm detaylarla ilgili bilgileri paylaştığımıza göre daha fazla vaktinizi almamalıyız diye düşünüyoruz, ne de olsa vakit ayırmanız gereken bir gelinlik araştırma süreci var.

Yine de sormadan edemeyeceğiz, peki sizin gelinlik fiyatları ve modelleri ile ilgili bizimle paylaşabileceğiniz fikirleriniz var mı? Sizce rüyaları süsleyen gelinlik modelleri en güzel hangi kombinasyonlarla gözleri daha fazla kamaştırabilir?

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!