Modern Dünyada Gelin Hamamı Geleneği

Çok eski bir gelenektir gelin hamamı… Damadın annesi başta olmak üzere, kız kardeşleri, teyzeleri , halaları ve ailesindeki diğer kadınlar, müstakbel gelinin düğünden önce gelin hamamına giderler. Gelinin de yanında mutlaka yine annesi başta olmak üzere ailesinden kadınlar bulunur. Amaç hem burada hem gelini hamamda görmek hem de yemekli müzikli bir hamam eğlencesi düzenlemektir. Günümüzde birinci amacın çok da geçerli olmadığını söyleyebiliriz. Yine de bir çok insan sadece bu güzel ve eğlenceli geleneği yerini getirmek için düğünden önce gelin hamamı organizasyonu düzenliyor. İstanbul’da bir çok hamam, gelin hamamı hizmetini paket olarak sunuyor ve hayalinizdekinden çok daha özel bir organizasyona imza atıyor. Gelim hamamı paketi sunan hamamlar ve bu paketlerin içeriği ise şöyle:

1-  Tarihi Çemberlitaş Hamamı

Tarihi yarımadada, Çemberlitaş’ta bulunan bu turistik hamamda gelin hamamını ister yemekli, ister yemeksiz organize edebilirsiniz. Hamamda yıkandıktan sonra yemekler hamamın üstünde kubbeler arasında bulunan Kubbe Cafe’de yeniyor. 4 farklı menü seçeneği sunan paketlerde, gelinden ücret alınmıyor.

gelin hamamı

2- Miramar Spa

En az bir hafta öncesinden maksimum 15 kişi için gelin hamamı paketine rezervasyon yaptırabilirsiniz. Soyunma kabinlerinde kişiye özel peştamal, bornoz, havlu ve tek kullanımlık terlikler bulunuyor. Paket kapsamında geline 30 dakika kese ve köpük masajı yapılıyor. Diğer misafirlerin kese ve masaj ücretleri ekstra ücrete tabi tutuluyor.

3- Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı

İstanbul’un en lüks hamamlarından biri olan Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı’nda tüm davetlilere geleneksel, geline ise özel bir bölümde kese ve köpük masajı uygulanmaktadır. Ayrıca geline erguvan özlü nemlendirici ve vücut kil maskesi uygulanıyor. Soğukluk bölümünde ise kına partisi düzenleniyor.

4- Nes Club

Bostancı’da bulunan bu özel hamamda ister gelin hamamı ister kına gecesi düzenleyebilirsiniz.

5- Hilton Double Tree by Hilton

Geline özel hazırlık terapisi içeren gelin hamamı paketi, Bali Masajı , sauna, buhar, kapalı havuz, jakuzi, cilt bakımı, solarium, içecek ve meyve tabağı gibi dört dörtlük bir içeriğe sahip.

6- Marriot Hotel Asia

Mutlu Gelin Paketi adını verdikleri gelin hamamı paketi; kese, köpük masajı, arındırıcı cilt bakımı, antistress masaj içermektedir.

7- Tarihi Galatasaray Hamamı

İstanbul’un en özel hamamlarından olan Tarihi Galatasaray Hamamı’nda sazlı sözlü, çilingir sofralı bir gelin hamamı organizasyonu düzenlemeniz mümkün. Ayrıca hamam da kına gecesi de düzenleyebilirsiniz.

hamam

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!