Muhteşem Bir Evlilik Teklifi Nasıl Olmalı?

Evlilik teklif etmek hemen hemen hepimiz için yaşanacak eşsiz bir deneyim. Bu sizin için önemli olduğu kadar sevdiğiniz kişi için de önemli. Bu anı daha renkli ve unutulmaz kılmanın yollarını sizler için araştırdık.

4946

Her erkeğin planlar yaptığı ve her kadının beklediği o andır evlilik teklifi. Günümüzde teknolojinin hızla gelişmesiyle çok farklı ve unutulmaz evlilik teklifi biçimleri görüyoruz. Yıllar geçse bile çocuklarınıza ve torunlarınıza anlatacağınız o anı, mükemmel kılacak etkenleri bir kaç başlıkta sizler için sıraladık.

Evlilik teklif ederken alınacak yüzüğü nasıl seçmeliyiz?

Günümüzde erkeklerin belki de en çok zorlandıkları şeydir sevdiği kadına hediye almak. Söz konusu tek taş pırlanta yüzük olduğunda ise önemli bir kaç noktaya dikkat ederek bu durumu sorunsuz atlatabilirsiniz. Öncelikle alacağımız yüzüğün değeri iki ya da üç maaşımıza denk düşmeli. Pırlantada ise 4C kuralına dikkat edilmeli. 4C pırlantanın kesimini (cut), rengini (color), berraklığını (clarity) ve karat ağırlığını (carat weight) temsil eder. Orijinal bir pırlantanın kendine ait sertifikasında 4C bilgileri bulunur.

unutulmaz-evlilik-teklifleri-evlilik-teklifi-jack-1353680

Evlilik teklif edeceğiniz zamanı nasıl belirlemelisiniz?

Havada aşk kokusunun buram buram hissedildiği 14 Şubat Sevgililer Günü istatistiklere göre en fazla evlenme teklif edilen gün. Evlilik tekliflerinin en çok kabul edildiği gün ise yine sevgililer günü. Bunun en büyük sebebi sevgililer gününün insanlar üzerinde yarattığı o büyülü atmosfer. Televizyonda günler öncesinden başlayan reklamlar, mağazaların vitrinlerini süsleyen çıkartmalar, restoranların sevgi ve aşk temalı dekorasyonları sizlere evlilik teklif etmeniz için adeta davetiye çıkarıyorlar.

Evlilik teklifi nerede edilmeli?

Evlilik teklifini her yerde edebilirsiniz; parkta, sokakta, sahilde, restoranda… Burada önemli olan nokta ortamın atmosferi. Temiz bir havası olan, gürültüden uzak sakin bir yer seçmelisiniz. Sürpriz faktörünü en iyi şekilde kullanacağınız yer kendini zaten size belli edecektir. Sevdiğinizle sık uğramayı sevdiğiniz özel bir yer ya da arkadaşlarının da bulunduğu şirin bir kafeterya.

Şöminede yanan bir ateşin başında şaraplarınızı yudumlarken yapılacak olan evlenme teklifi her ne kadar klasik görünse de günümüzde hemen her kadının böyle bir evlenme teklifi hayal ederek büyüdüğünü unutmayın.

Etkileyici bir evlenme teklifinde neler olmamalı?

Evlilik teklifinde en önemli durum sıradan ve sıkça rastlanır olmamasıdır. Billboardlara ya da gazetelere ilan vermek günümüzde herkesin yapabileceği sıradan evlenme teklifi etme yöntemleri. Bunun yerine kendi emeğinizle zaman ve çaba harcayarak yapacağınız planlı bir evlenme teklifi daha etkileyici olacak.

volkan-gosterisi-evlilik-teklifi

Evlenme teklif ederken söylenebilecek romantik sözler

Zamanı, mekanı ve yöntemimizi ayarladıktan sonra geriye bütün bu çabalarımızı sonuçlandırmaya yardımcı olacak söyleyeceğimiz sözler kalıyor. Bu noktada size bir kaç tavsiyemiz var.

Bundan yıllar sonra geriye dönüp baktığımda, iyi ve kötü anılarımda hep sen ol istiyorum. Benimle evlenir misin?

Bugünün tarihini bir kenara yazmanı istiyorum. Çünkü bundan sonra her yıl bu tarihi seninle kutlayacağız. Benimle evlenir misin?

Bu dünyada yüzümü güldürecek bir sürü insan var ama senden yüreğimi güldürmeni istiyorum. Benimle evlenir misin?

Dünya içinde sadece bir insan olabilirsin ama sen benim için tüm dünyasın. Benimle evlenir misin?

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!