Mükemmel Balayı İçin Altın Kurallar

Seçeceğiniz yer neresi ve balayınızın süresi ne kadar olursa olsun, balayında tüm çiftlerin uyması gereken kimi altın kurallar var. İşte bu yazıda da mükemmel balayı kapılarını açan bu altın kuralları sizler için bir araya getirdik.

Mükemmel Balayı İçin Altın Kurallar 1

Evlilik kararı verdiğiniz andan itibaren hazırlıklara başladınız. Kendinizi hem önünüzde bekleyen yeni bir hayata duygusal anlamda hazırlamaya çalıştınız hem de iş temposu, aile, arkadaşlar derken yoğun bir evlilik hazırlığına giriştiniz. Her şeyin mükemmel olmasını istediniz. Oldu da. Sevdiklerinizle ve en başta eşinizle hafızalardan silinmeyecek bir kutlama yaptınız. Düğün şarkınız hala kulaklarınızda. Eviniz yeni eşyalarla döşenmiş, sizin kullanımınızı bekliyor.

Oysa nikah öncesi bütün streslerinizi ve düğün sonrası yorgunluğunuzu atmak için muhteşem bir balayı planı da yaptınız. O halde bilmeniz gereken mükemmel balayı için altın kurallar var. Amaç yorgunluğu atmak, stresten uzaklaşmak ise balayı tatilinizi olduğu kadar balayı bitiminden sonrasını da düşünmeniz gerekli. Tıpkı normal bir tatilde de ideal olduğu gibi balayı tatiliniz zamanlama olarak sizi zora sokmayacak şekilde ayarlanmalı. Örneğin, çalışıyorsanız ve balayı için işten izin almış iseniz balayı süresini izninizden birazcık daha kısa tutmanızda yarar var. Her tatilde ve yolculukta olabileceği gibi balayı sonrası günlük koşuşturmanıza dönerken ani bir geçiş yapmak istemeyebilirsiniz. Üstelik yeni evli hayatınıza daha yumuşak ve huzurlu bir geçiş yapmak balayından sonra sizi daha mutlu edecektir. Öyle ki mükemmel balayı için altın kurallar arasında balayında geçirdiğiniz çok özel anları daha da unutulmaz kılmak için tatil dönüşünde stresten olabildiğince uzak kalmak başta geliyor. Kısacası balayı dönüşünüzü, hemen işe başlamayacak şekilde ayarlayın. Aksi takdirde yeni evinize alışmak ve tatil sonrası yeni düzeninize adapte olmak için yeterli vaktiniz olmaz. Gece, hatta sabah erken yaşadığınız şehre varıp sabah saatlerinde de kendinizi ofise atarsanız iş yerinizde verimsiz bir hafta sizi bekliyor olur. İşe başlama tarihinizden en az bir gün önce balayınızdan dönün. Bu sayede bavullarınızı açmak, yolculuk sonrası dinlenmek, balayı boyunca ertelediğiniz işlerinizi düzene sokmak ve günlük rutininize dönmeden önce yeni evinize alışmak için zaman kazanmış olursunuz.

Mükemmel Balayı İçin Altın Kurallar 2

Size hafızanızdan silinmeyecek, ilişkinizin verimini daha da artıracak mükemmel balayı için altın kurallar nelerdir? Teknolojiden uzak durun. Gündelik hayatta bilgisayardan, televizyondan ve özellikle akıllı telefonlardan uzak kalamıyoruz. İş yerinde, evde teknoloji ile iç içe yaşıyoruz. Evlilik hazırlıkları sırasında da eminiz ki teknolojinin nimetlerinden yararlandınız, araştırmalarınızı internetten, düğün hazırlıkları için bazı görüşmelerinizi cep telefonundan yaptınız. Düğün öncesi eş dostun tebrik amaçlı aramasıysa elinizden telefonu bırakamamanıza sebep oldu. Bu telefon trafiği sırasında elbette ki sevgilinizle telefondan da iletişim kurdunuz. Fakat artık balayındasınız! Telefonları kapatın. Ailenize ve yakın arkadaşlarınızı arada bir arayarak iyi olduğunuzu, her şeyin yolunda olduğunu haber verebilirsiniz tabii ki ama bunun dışında, cep telefonlarınızı kapalı tutun ve dış dünyadan uzakta, sevgilinizle baş başa olmanın tadını çıkarın. Kısa bir süreliğine de olsa yaşadığınız kentten, sorumluluklarınızdan, sürekli çalan telefonlardan uzakta geçirin balayınızı. Bir diğer deyişle mükemmel balayı için altın kurallar cep telefonu başta olmak üzere teknolojiden uzak kalmanızı söylüyor. Umarız ki tablet, bilgisayar gibi diğer teknolojik aletleri zaten bavulunuza koymuyorsunuzdur. Telefonu ise dediğimiz gibi sadece ve sadece en yakınlarınızla kısaca iletişim kurmak için kullanmanızı öneriyoruz. Böylece balayındaki kısıtlı zamanı eşinizle sevgi dolu anlar geçirmeniz için kullanacaksınız. Ayrıca balayınızı yaşadığınız şehirden uzakta yapıyor olacaksınız, dolayısıyla yeni yerler gezip görmek için de vaktiniz olacak. Hem teknolojinin ayrılmaz bir parçası olan rutin hayatınıza dönmeden önce dingin kafayla tatil yapacaksınız hem de yeni evliliğinizin heyecanına heyecan katacak mükemmel bir balayı ile sevgilinizle ilişkinizi de canlı tutacaksınız.

Mükemmel Balayı için Altın Kurallar 3

Mükemmel balayı için altın kurallar var demiştik. Bir diğer altın kural da seçeceğiniz tatil beldesi ya da otel ile ilgili. Tekrar etmeliyiz ki mükemmel balayı için altın kurallar listesi her şeyden önce evlilik öncesi hazırlıklar sırasında ister istemez maruz kaldığınız stresten ve yorgunluktan uzak kalmanızı söylüyor. Bunun için seçeceğiniz otel tamamen sizin ve eşinizin öncelikli isteklerine göre olmalı. Otelin lokasyonundan binalarına, otel odalarının özelliklerinden otel çalışanlarının güleryüzlülüğüne ve otelin sunduğu spor salonu, masaj veya gezi rehberi gibi çeşit çeşit hizmete kadar her ayrıntı mükemmel bir balayı geçirmenizde önemli. Bu sebeple otelinizi seçerken her türlü detayı göz önünde bulundurun. Sonradan tatsız bir sürprizle karşılaşmamak için rezervasyon sırasında sürekli soru sormaktan çekinmeyin. Rezervasyonunuzu ister telefonla ister internetten yapın, ancak evlilik hayatınızın henüz çok başına hayatınızı birleştirdiğiniz insanla yapacağınız bu balayı tatili ile ilgili verilmiş bütün bilgilere dikkat edin. Ayrıca internetten otelinizle ilgili kullanıcı yorumlarını okumanızda fayda var. İnternetteki birçok tatil sitesinde oteller hakkında ayrıntılı bilgi edinebileceğiniz gibi daha önce o otelde kalmış otel misafirlerinin yorumlarını okuyabilirsiniz. Kim bilir belki balayını orada geçirmiş başka bir çiftin yorumlarını bile bulabilirsiniz. Bu sayede otel seçiminde diğer otel müşterilerinin deneyimlerini göz önünde bulundurarak incelediğiniz otelin balayınızı geçirmek için uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz. Mükemmel balayı için altın kurallar nelerdir sorusunun temel cevaplarından biri olan gereksiz para harcamamak da otel seçiminde akılda tutmanız gereken bir diğer çok önemli nokta. Zaten nişan elbisesi, nişan hazırlıkları, gelinlik, damatlık, kuaför, düğün yeri, davetiyeler, yeni evinize aldığınız eşyalar derken harcamalarınız artacak da artacak. Elbette ki yeni evli bir çift olarak bu mutlu tatili kemerinizi çok sıkmadan yapmak isteyeksiniz. Biletler, otel gibi temel tatil giderlerinin yanında bazen de kendinizi ve eşinizi şımartmak adına kaçamaklar yapabilirsiniz. Sadece balayınızı mükemmelleştirmek adına harcamalarınızı çok abartmamalısınız!

Mükemmel Balayı İçin Altın Kurallar 4

Romantik olun! Bu sizin balayınız! Balayı tatili insanın kaç kere yapabileceği bir tatil ki? Üstelik onca zamandır hayalini kurduğunuz nikah masasına sevdiğinizle çoktan oturdunuz, imzalar çoktan atıldı. Düğünde eşiniz dostunuzla mutluluğunuzu paylaştınız, göbek attınız, yediniz, içtiniz. Kutlamalar öncesindeyse düğün hazırlıkları için o dükkan benim bu dükkan senin koşturup duruyordunuz. Balayına çıkmadan önce yaşadığınız bütün stresleri geride bırakın. Yanınıza sadece bavulunuzu, sevdiğinizi ve biraz da romantizm alın! “Tatile geldik, yeni yerler gezip göreceğiz” moduna çok fazla kaptırmayın kendinizi. Tabanlarınız parçalanana dek yürüyeceğiniz, şehrin her müzesine bir gün ayıracağınız bir gezi değil bu, sizin mükemmel mi mükemmel balayınız! Tabii ki kendinizi otele kapatmak zorunda değilsiniz (ki isteyen çiftler bunu da yapabilir) Ama seyahat ettiğiniz şehri tanımaya çalışırken birbirinizi de ihmal etmeyin. Romantizme zaman ayırmayı unutmayın! Akşam yemeğine çıktığınızda, gündüz gezerken ve eğlenirken, birbirinize sevginizi göstermeye çalışın. İlklerin unutulmadığını hepimiz biliyoruz, o halde evliliğinizin ilk günlerini geçireceğiniz bu tatili harika bir balayına çevirmelisiniz. El ele yapacağınız yürüyüşler, sevgi sözcükleri, beraber atacağınız kahkahalar, düğününüzü beraberce hatırlamaya çalışmanız balayınızı daha da güzelleştirecektir. Unutmayın ki artık hayatlarınızı birleştirdiniz, bir yastıkta kocamaya söz verdiniz, o halde mükemmel bir balayı için altın kurallar sayesinde romantik bir balayı yapmış olarak evli hayatınıza başlamalısınız. Romantizmin eksik olmadığı bir balayı yaşarsanız tatilden döndüğünüzde bu aşk dolu havayı yeni evinizde devam ettirmeniz de kolaylaşacaktır. Adeta hala balayında sadece ikiniz tatil yapıyormuşsunuz gibi evlilik hayatınızın ilk aylarında da birbirinize olan ilginiz taze kalacaktır.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!