Düğünün En Yakın Tanığı Düğün Fotoğrafçısı

Düğününüzü ilerde hatırlamanıza yardımcı olacak en önemli şey o mutlu gününüzden geriye kalan fotoğraflardır. Bu nedenle iyi bir düğün fotoğrafçısı seçmek önemlidir.

Düğün fotoğrafçısı dendiği zaman aklınıza gelen her şeyi unutun. Artık sıra size geldi. Kendi masalınızı yaşayacağınız gün gelip çattı. Başrolde olacaksınız ve o kadar heyecanlı olacaksınız ki bu heyecandan ötürü pek çok detayı kaçıracak, yaşadığınız duygu selinden dolayı da o an olan biten şeyleri hafızanıza yerleştiremeyeceksiniz. Bunlar; arkadaşlarınızın etrafınızda nasıl pervane olduğu, ailelerin üzerindeki tatlı hüznü, kimin ne giyip nasıl dans ettiği gibi detaylar… Kısacası düğününüzü düğün yapan, bu güzel gününüzün en eğlenceli ve en keyifli detayları ister istemez gözünüzden kaçacak, çok küçük bir kısmına dahil olabileceksiniz. Bu noktada ihtiyacınız olan iyi bir sanatçı; düğün gününüzü size tekrar yaşatacak, yakaladığı karelerle istediğiniz her an sizi o güne geri götürecek ve her detaya hakim olmanızı sağlayacak mutlu gününüzün en yakın tanığı düğün fotoğrafçısı. Yani bir bakıma, fotoğrafçınız sizin gözünüz, kulağınız, eliniz ayağınız olacak. En özel gününüze sizin gözünüzden bakabilecek ve sizin dikkat ettiğiniz detayları aynı hassasiyetle yakalabilecek, sizinle aynı dili konuşabilen biri olması çok ama çok önemli. O gün sizin yerinize, fotoğrafçınız sizin için tetikte olacak ve ömür boyu o mutlu günün her önemli detayını onun gözlerinden görecek ve seyredeceksiniz.

Düğün Fotoğrafçınızı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Günümüzde başlı başına büyük bir sanat dalı haline gelen düğün fotoğrafçılığı, sunduğu seçeneklerle tercih yapmayı oldukça zorlaştırıyor. Dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı, sizinle aynı yerden düğününüze bakabilecek birini bulabilmek. Düğün fotoğrafçınızın rahat ve güler yüzlü olması, her anınızı daha da rahat yaşayacağınıza işarettir. Çünkü kendinizi ne kadar rahat ve özgür hissederseniz, o kadar doğal pozlar verecek, kendinizi o karelerin içinde en doğal halinizle ifade edebileceksiniz. Karşınızdaki kişiden çekinir ya da ortak frekansı yakalayamazsanız bu düğün karelerinize de fazlasıyla yansıyacağı için, işini iyi yapan bir fotoğraf sanatçısı seçmenin yanında kanınızın ısındığı ve güler yüzlü biri olmasına da aynı ölçüde dikkat edin. Ne kadar rahatlık o kadar başarılı pozlar! Kendinizi en yakın arkadaşınız fotoğraflarınızı çekiyor gibi hissetmeye çalışın ve fotoğrafçınızla iletişim kurun.

Albümünüzü seçerken yaşam tarzınıza ve tercihinize göre yaratıcı tercihlerde bulunabilirsiniz. İllaki klasik, sıradan gelin tercihleri yapmak zorunda değilsiniz. Eğer motosiklet sahibi bir çiftseniz, kasklarla poz verebilirsiniz. Hayvansever bir çiftseniz kedilerinizle ya da köpeklerinizle, onları da düğün konseptine uygun hale getirerek çok tatlı pozlar yakalamanız mümkün. Denizi seviyorsanız güzel bir sahil, deniz kabukları, mavi objeler, salaş mekanlar içerisinde, yeşili seviyorsanız bir ormanda ya da kırlarda, yemyeşil manzaralar, çiçekler içinde veya şehri seviyorsanız kalabalık, canlı, renkli bir sokak seçimi yapmakta özgürsünüz. Tarihi mekanlar, terk edilmiş fabrikalar veya lunapark… Hayalinizde canlandırdığınız herhangi bir fotoğraf albümü. Evlendiğiniz mevsime göre düzenlenmiş bir kurgu. Bütün gereçler tedarik ediliyor, yapmanız gereken tek şey seçmek. Eskiden fotoğraf stüdyolarında çok belli kareler üzerinden düğün fotoğrafı konsepti belirleniyorken artık her şey tamamen size kalmış durumda. İster karada, ister su altında, ister zirvede, ister gökyüzünde nerede ve nasıl hayal ediyorsanız tam olarak o şekilde bir fotoğraf konsepti oluşturabilirsiniz. Bunu belirlerken eşinizle ortak hobilerinize, ortak geçmişinize ya da aynı mesleği yapıyorsanız ona dikkat edebilir ya da birlikte bambaşka bir konsepte de karar vererek hayallerinizi gerçek kılabilirsiniz.

Gelinlik Provasından İmzaya Kadar Tüm Süreçlerde Yanınızda

Artık gelin ve damatlar stüdyolardan çıktı. Eski klişe stüdyo fotoğraflarını artık görmeniz neredeyse mümkün değil. Bu fotoğrafçılık anlayışı hem çok demode hem de günümüz özgür ve yaratıcı fotoğraf dünyası için son derece sıkıcı ve gereksiz algılanıyor. Karanlık bir fonda başlayıp halay çekerken gelişen, ardından takı merasimi ve son olarak fotoğrafçının yükseklere tırmanıp bütün davetlileri aynı kareye sığdırmaya çalıştığı klişe albümler geride kaldı. Artık rengarenk, konseptine göre içeriği değişen, tamamen çiftlerin özel dünyasını yansıtan fotoğraf albümleri ile karşı karşıyayız. Düğün fotoğrafçılığı o kadar gelişti ki fotoğraf çekilmeyi hiç beceremeyen biri bile, rahat ve olumlu bir fotoğrafçının karşısında çekimde olduğunu bile unutabiliyor. Hiç olmadığı kadar yakışıklı ya da güzel görünebiliyor. Fotoğrafçının yeteneği doğrultusunda bambaşka bir görüntü fotoğraf karesinde yerini alabiliyor. Dijital dünyanın büyüsü tam olarak burada işe yarıyor. Artık belgesel düğün fotoğrafçılığı var. Eskiden olduğu gibi düğün günü, düğün mekanında misafirlerle çekilen ve orada biten fotoğrafçılık anlayışı çok geride kaldı. Fotoğraf çekiminin nerede başlayıp nerede biteceği tamamen size kalmış durumda. Seçtiğiniz düğün fotoğrafçısı son gelinlik provanızdan başlayıp, düğün sonrası odanıza kadar uğurlayabilir sizi. Belki romantik bir atmosferde gölgelerinizin fotoğrafını çektirirsiniz belki de hayal gücünüzü zorlayıp film kahramanlarına dönüşebilirsiniz. Örneğin, arkadaşlarınız korsan kılığına girebilir ve damat da gelini onlardan kurtarmaya çalışabilir. Yıllar sonra dönüp bakacağınız fotoromanı siz yaratacaksınız. Yine aynı şekilde dilerseniz kendinizi en sevdiğiniz şarkının klibinde başrol oyuncusu olarak bulabilir eşinizle ve yakın arkadaşlarınızla eğlenceli klipler çekebilir, bu anları fotoğraflarla ölümsüzleştirebilirsiniz. Tarihi bir mekanda, tarihi karakterleri canlandırabilir, hem çok keyifli saatler yaşar hem de ilerde bu albümlere bakarken, çocuklarınıza gösterirken anlatacak çok daha fazla anınız olur aynı zamanda herkesin sahip olduğu düğün albümlerinden çok daha farklı ve yaratıcı albümlere sahip olabilirsiniz.

Kısacası düğünün en yakın tanığı düğün fotoğrafçısı sizin en özel gününüzde en çok özeni hak eden ayrıntıdır. Düğün günü gelir. Uzun provalar sayesinde son şekline karar vermiş olduğunuz saçınız yapılır, üzerinde uzun uzun düşündüğünüz makyajınız yapıldıktan sonra binbir kararsızlık arasından seçmiş oldunuz o muhteşem gelinliğinizi giyer ve düğün salonuna doğru yol alırsınız. Her bir detayı için günlerinizi gecelerinizi harcadığınız düğün salonuna girer ve sevdiklerinizle, ailenizle ve arkadaşlarınızla hayat boyu hiçbir saniyesini unutmak istemeyeceğiniz o büyük günün mutluluğunu paylaşırsınız. Ancak ne kadar unutmak istemeseniz de o günün vermiş olduğu heyecandan ve tatlı yorgunluktan dolayı zaten odaklandığınız başka şeyler olacaktır. Bu sebeple pek çok detayın gözünüzden kaçması, çoğunu düğünden sonra öğrenmeniz çok normaldir. Kaldı ki gözünüzden kaçmayan detaylar bile zamanla silinecek, uçup gidecektir. O büyük gününüzden size kalan elinizdeki fotoğraflar olacaktır. Gelecek yıllarda, o fotoğraf albümlerinde olan kadarını hatırlayacağınızı ve düğün gününüzün o fotoğraflarla birlikte yaşayacağını unutmayın.

Bu sebeplerden dolayı düğün fotoğrafçısı seçimlerinizi yaparken çok ayrı bir özen göstermenizde, piyasayı iyi araştırmanızda ve varsa çevrenizdeki kişilerin tavsiyelerine kulak asmanızda fayda var. Çekimlerden önce karar verdiğiniz fotoğrafçınızla karşılıklı olarak ne istediğinizi anladığınız konusunda hem fikir olmalı ve gerekirse deneme çekimleri yaparak veyahut örnek konsept çekimlerinde karar kılarak düğün gününüzü son dakikada riske atmamaya özen gösterin. Unutmayın sizi ve eşinizi yansıtan özel konseptlerle düğün anılarınızı tamamen kişiselleştirebilir ve çok daha eğlenceli hale dönüştürebilirsiniz. Hayal etmekten asla çekinmeyin, insan hayatta kaç defa o özel kişiyi bulabiliyor diyor ve mutlu gününüz için şimdiden sizlere iyi dileklerimizi yolluyoruz. Sizin konsept tercihiniz ne olurdu?

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!