Naz Tarafı, Alışveriş Zamanı! Düğün Alışverişinde Kız Tarafının Yapması Gerekenler

Düğün alışverişinde kız tarafının yapması gerekenlerle ilgili oda oda ayrıştırılmış listelerin ve düğün alışverişi esnasında yanınızdan ayıramayacağınız pek çok bilginin bulunduğu, oldukça faydalı bir yazıdır.

Düğün alışverişi hem çok zevkli hem de çok stresli bir süreçtir. Hele sınırlı zaman ve sınırlı para limiti varsa işte o zaman “telaş” devreye girer. Telaş yapmak, pek çok şeyi unutmak, anlamına gelir. Evlilik yolunda olan pek çok kimse de eksiklerle dolu bir ev istemez. Sizlere, evlilik yolunda, stres olmadan ve eksiksiz bir alışveriş yapmanıza yardımcı olmak amacı ile öncelikle kız tarafının yapması alması gereken alışveriş listesini hazırladık. Ancak hatırlatmak isteriz ki, bu liste genel kabul görmüş bir listedir. Listede bazı kalemler yöreye göre değişme gösterebilir. Düğün alışverişinde kız tarafının yapması gerekenler, erkek tarafının yapması gerekenlere göre daha ayrıntılı olduğundan, listeyi oda oda ayırmak daha pratik olacaktır. Aşağıda, evde her oda için düğün alışverişinde kız tarafının yapması gerekenler anlatılmaktadır. Listenin bir çıktısını alıp, alışveriş esnasında yanınızda gezdirmenizi tavsiye ederiz. Böylece unuttuğunuz neler olduğunu, bu liste sayesinde, kontrol edebilirsiniz.

  • ·Yatak Odası

Yatak odası gelin tarafı için oldukça önemlidir. Bu sebepten dolayı düğün alışverişinde kız tarafının yapması gerekenler arasında ilk sırayı, yatak odası, alır. Yatak odası için almanız gerekenler ise; yatak odası takımı ( yani mobilyası. örnek vermek gerekirse; baza, yatak başlığı, yatak, tuvalet masası, dolap vb..), gelin yatağı nevresim takımı, günlük pike takımı, günlük yorgan ve nevresim takımı, halı, elbise askıları, yatak örtüsü, battaniye, hurçlar, misafir için yastıklar, kendiniz için yastıklar ve son olarak da dantel örtüler gerekmektedir.

  • ·Mutfak

sfgbsfb

Mutfak, gelinin temizliğini, düzenini ve marifetlerini simgelediğinden düğün alışverişinde kız tarafının yapması gerekenler arasındadır. Ayrıntılı olarak alınması gerekenler arasında; 12 kişilik misafir için yemek takımı, 12 kişilik günlük yemek takımı, misafir için kahvaltı takımı, günlük için kahvaltı takımı, misafir için masa örtüleri, günlük masa örtüler, misafir için peçetelikler ve kumaş peçeteler, 12 kişilik misafir su bardağı seti, 12 kişilik günlük su bardağı seti, günlük çay bardağı, kahve kupaları, 12 kişilik misafir için çatal bıçak seti, 12 kişilik günlük çatal bıçak seti, tahta kaşık-spaula, bıçak seti (keskin), teflon tava seti, çelik tencere seti, teflon tencere seti, düdüklü tencere, salata tabakları, çaydanlık (1 büyük + 1 küçük), cezve seti, tepsi takımı, saklama kapları, tuzluk, karabiberlik, yağdanlık, sirkelik, baharat takımı, kâseler, havan, ceviz kıracağı, makarna süzgeci, rende, limon sıkacağı, oklava, kek kalıbı, hamur işi fırçası, kesme tahtası, konserve açacağı, nihale, peçetelik, bulaşıklık, bulaşık süngeri, mikser, mutfak robotu, fırın, kettle (su ısıtıcı), ocak, tost/ekmek kızartma makinesi, fritöz, katı meyve sıkacağı, filtre kahve makinesi, şarjlı el süpürgesi, içki bardakları, sabunluk, bulaşık deterjanı kabı (sabunluk gibi), çöp kovası, mutfak halısı, kurulama bezleri, örtü takımları (raflar için), kırlent, fırın eldiveni, mutfak önlüğü, mutfak perdesini sayabiliriz.

  • ·Banyo

1

Banyoda da çeyizlik pek çok eşya bulunmaktadır. Çeyiz, düğün alışverişinde kız tarafının yapması gerekenler arasında yerini aldığı için banyoda da bir listeniz mevcuttur. Bu listenin içeriği; misafir için klozet takımı, misafir için havlu takımı, misafir için banyo havlusu, günlük klozet takımı, günlük havlu takımı, günlük banyo havluları, çamaşır makinesi, çamaşır sepeti, çamaşır kurutmalık askısı, kirli sepeti, çöp kovası, mandal, banyo takımı (sabunluk, tuvalet fırçası gibi), paspas seti, kova, leğen, temizlik bezleri, eldiven, deterjan kutusu, kese, saç kurutma makinesi şeklindedir.

·Yeni hazırlanan ev için oda oda kategorileştirmeye uygun bulunmayan, düğün alışverişinde kız tarafının yapması gerekenler arasında; Elektrik süpürgesi, ütü masası, tartı, ütü, salon için örtü takımları, damatlık, kol düğmesi, yaka çiçeği, ayakkabı ve damat alyansını da bulunmaktadır.

Alışverişte kolay gelmesi ve mutluluğunuzun daim olması dileği ile..

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!