Nedim ve Nedime Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir

Düğün gününüze renk katacak ve sizin için büyük kurtarıcı olacak yardımcılarınız nedim ve nedimeler size büyük kolaylık sağlayacak.

Prensesler gibi bir düğün mü hayal ediyorsunuz? O halde nedim ve nedime olmadan prensesler gibi düğün yapabileceğinizi düşünmeyin.

Genellikle yurt dışında gördüğümüz nedim ve nedime geleneği ülkemizde de kendine yer bulmaya başlıyor. Gelin ve damadın moral depolamasından, düğün ayrıntılarına kadar nedim ve nedimeler gerekli olan her şeyi yapıyor. Ayrıca düğüne de renk ve farklılık katıyorlar.

Nedim ve nedimeler damat ile gelinin yakın arkadaşlarından seçiliyor. Görevleri düğün öncesinde, düğün anında gelin ve damada yardımcı olmak, onların düğün stresinden biraz olsun sıyrılmalarını sağlamak.

Nedim ve nedimeler bütünlüğün sağlanması için genellikle aynı renk elbiseleri tercih ederler ki diğer davetlilerden farkları olsun. Aslında düğünlerde aynı kıyafetlerin giyilmesi pek hoş karşılanmaz ama konu nedim ve nedimeler olunca ne kadar hoş oluyor değil mi? Nedim ve nedimelerin aynı renk giyinmesi aslında Romalılardan kalan bir gelenek. Romalılar kötü güçlerin gelin ve damada zarar vermesini engellediğine inandıkları için nedim ve nedimeleri de gelin ve damat gibi bir örnek giydirirmiş.

Nedim, damadın en yakın arkadaşlarından; nedime ise gelin hanımın en yakın arkadaşlarından seçilir. Bu seçimi yapmak elbette kolay değildir. Nedim ve nedime seçiminde nelere dikkat edilmelidir önemle incelenmesi gereken bir konudur. Nedim ve nedimeler gelin ve damadın her anında yanında olacaklar. Gelin ve damat ne kadar yoruluyorsa o kadar yorulacak, düğünün masal tadında geçmesi için uğraşacaklar. Bu yorgunluğa dayanabilecek ve zevkle yanınızda olacak arkadaşlarınızı çağırın bu kutsal görev için. Nedim ve nedimeleriniz düğün fotoğraflarınızda da yer alacak bu nedenle bizce fotoğraf çekinmekten sıkılmayacak kişileri tercih etmelisiniz. Düğün hazırlıklarınız boyunca size yardımcı olacak kişilerin bu tür hazırlıklardan biraz olsun anlaması gerekir. Sizinle sıkılmadan her ayrıntıyı düşünebilecek, alışverişe gelebilecek ve doğru fikir vereceğine inandığınız kişileri yardımcılarınız olarak seçin. Güzel dans edebilen kişileri de seçmeniz faydanıza olacaktır belki ilk dansınızı nedim ve nedimeler eşliğinde yapmak istersiniz. Eğer böyle bir fikriniz varsa dans edecek nedim ve nedime çiftlerini önceden ayarlayın ki karışıklık olmasın. Seçeceğiniz kişiler girecekleri ortama uyum sağlayabilecek nitelikte olmalı. Stresinizi paylaşabileceğiniz insanları seçmelisiniz. Sizi rahatlatacak insanların yardımına ihtiyacınız var strese sokacak değil.

Nedim ve nedimeler hayatınızın en özel anında sizinle olacak önemli kişilerdir. Bu günü rüya gibi bir hale dönüştürmek için onlardan destek almayı

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!