Nereden Başlayacağını Bilmeyenler İçin: Evlilik Rehberi

Mutlu bir birlikteliğin huzurlu bir evliliğe dönüşebilmesi için dikkate alınması gereken evliliğe dair temel bilgileri bu yazımızda inceledik.

Evlilik anına kadar olan bölüm ne derece zorlu ise hayatın birlikte geçecek kalan kısmı da o derece zorludur. İyi bir evlilik hayatı için işin başından sonuna kadar dikkat edilmesi gereken temel kurallar vardır. Evlilik rehberi başlığı altında pek çok bilgiye ulaşacağınız temel bilgilere ilişkin olarak size birkaç küçük tavsiyede bulunabiliriz.

Tüm evlilik rehberi kitapları şu iki kelime ile başlar; karşılıklı sevgi ve saygı. Bu evlilik süresi boyunca geçerli olacağı gibi evlilik öncesi için de önemli bir konudur. Birbirini evlilik hazırlığı sırasında yıpratmayan çiftler daha mutlu birliktelikler yaşarlar.

Kendinize ait bir evlilik rehberi hazırlayacaksanız şu konulara mutlaka önem vermelisiniz.

1) Her şeyi baştan konuşun.

Evleneceğiniz insanla evliliğe dair her düşünceyi önceden konuşmanızda fayda vardır. Hedefleriniz, hayalleriniz, hayattan beklentilerinizin uyumlu olup olmadığından emin olun. Çocuk hakkındaki düşünceler, parasal konulara bakış , ev düzeni, evcil hayvan konusu en başından detaylıca konuşulmalı.

2) Ortak bir ilgi alanı oluşturun.

Yaptığınız şey en temel haliyle hayatlarınızı birleştirmek. Bu yüzden ortak ilgi alanlarınızı keşfedip gün yüzüne çıkartın. Aynı şeylerden hoşlanacağınız gibi farklı ilgi alanlarına da sahip olabilirsiniz. Birbirinize sevdiğiniz şeyler için zaman ayırarak ve birbirinden bağımsız olarak yapmaktan hoşlandığınız işler için anlayış göstererek mutlu bir hayat sürebilirsiniz.

3) Aileler önemlidir.

Her koşulda ailelerin evlilik üzerindeki etkisini göz ardı etmeyin. Unutmayın ki sevmekten çok saygı göstermek olumsuzlukların önüne geçecektir. Bu sebeple eşinizin aile yapısına gerekli saygıyı yeterince göstermeye azami gayret gösterin.

4) Çocuklar ağzınızın tadı olsun.

Çocuk eğitimi üzerinde tam bir anlaşma sağlayın ve tutarlı olun. O sizin geleceğiniz ve ortak geleceğinizin güzel olması için elinizden geleni yapmalısınız. Evde yaşanan pek çok sorunun çocuklar üzerinde anlaşılamamasından kaynaklandığını unutmayın.

5) Evliliğe gerçekten zaman ayırın.

Evli olmak demek aynı evde yaşamak demek değildir. Aynı çatı altında nefes alıp vermek evliliği mutlu kılmaya yetmez. İşinizden ve kendinizden zaman ayırarak eşinizi hoşnut etmelisiniz. Evliliğin gerçek anlamının hayatın acı tatlı anlarını paylaşmak demek olduğunu unutmayın.

6) Cinsel hayatınızı canlı tutun.

Evliliği sıkıcı kılan en önemli konularından bir tanesi monotonlaşan cinsel hayattır. Ona küçük sürprizler hazırlayın, etkileyici kokular sürünün, minik oyunlarla aşkınızı yeniden alevlendirin.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!