Nikah Şekeri Dağıtmak Yerine Bağış Yapmanın 3 Yolu

Düğünlerinizde nikah şekeri dağıtmak yerine bağış yapmayı seçecek çiftleri için 3 seçeneği ile ilgili bir yazı.

Düğünlerinizin vazgeçilmezi olarak düşünülen, günümüzde türlü türlü çeşitleri olan ve misafirlerinize bir hatıra bıraktığınızı düşündüren hediyelerdir nikah şekerleri. Ancak kimi zaman gereksiz ve bir köşede yıllar boyunca unutulacak veya belirli bir süre sonra çöp kutusunu boylayacak bir nesne de olabilir. Eğer siz de o en özel gününüz olan düğününüzde herkesten farklı olarak nikah şekeri dağıtmak yerine daha yararlı bir şeyler yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Neden mi? Çünkü bu yazımızda nikah şekerinin alternatifi olabilecek ve aynı zamanda da doğaya, insanlara yararı dokunabilecek birkaç seçenekten bahsedeceğiz. Düğünlerinizde nikah şekeri yerine bağış yapmayı düşünebileceğiniz 3 seçenek ile sizin önünüze farklı alternatifler sunmak istiyoruz. Hazırsanız hemen başlıyoruz.

Bağış denilince aklımıza hemen belirli amaçlar doğrultusunda kurulmuş vakıf ve dernekler geliyor. Hal böyle olunca nikah şekerinin alternatifi olabilecek alanların başındaysa çevre ve sağlık alanında faaliyet gösteren vakıflar ön plana çıkıyor. Bu vakıflar nikah şekeri vermek yerine bağış yapmayı düşünen çiftler için çok güzel ürünler hazırlayarak bu durumdan yararlı ürünler ortaya çıkarmışlar. Bu kuruluşlar kimlermiş ve nasıl ürünlere sahipler hemen kısaca bir göz atalım.

1. ÇEKÜL’ün nikah şekeri yerine çok güzel önerileri var!

nikah-sekeri

ÇEKÜL yani Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı, evlenecek çiftlerin nikah şekeri dağıtmak yerine 7 Ağaç Ormanlarına fidan dikmesini sağlıyor. Üstelik bunu, sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda çok şık rulo şeklinde küçük kartlar hazırlayarak, düğününüze gelen misafirlerinize duyurmanızı sağlayarak işi bir adım daha ileri götürüyor. En az 70 fidanlık koru bağışı yapmanızla birlikte aynı sayıda hazırlanacak rulo kartlarınıza sahip olabiliyorsunuz. Sadece kartlarınızın sayısını arttırmak isterseniz kart başına 50 kuruş ödeyerek yeterli sayıda karta sahip olabilirsiniz. Bu seçeneği düşünen çiftler için 70 fidanlık bağışın bedeli 500TL olarak belirlenmiş. Böylece hem doğaya bir katkınız oluyor hem de misafirleriniz için çok büyük bir değişiklik…

2. TEGV’in Nikah ürünlerini satın alabilirsiniz!

TEGV yani Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın hazırladığı nikah davetiyesi ve özel nikah şekerlerine bu vakıfa bağış yaparak sahip olabilirsiniz. Nikah şekeri yerine kitap ayracı hazırlatarak okunan her kitabın içinde eşinizle yer alabilirsiniz ya da bağışınızı bir magnetle duyurmayı seçebilirsiniz. Karar sizin… Böylelikle bir çocuğun daha eğitim almasını sağlayabilir, bu çok özel gününüzde müthiş değerli bir işe imza atmış olursunuz.

3. LÖSEV’e bağış ile hayat kurtarmak!

LÖSEV yani Lösemili Çocuklar Vakfı. Sağlık alanında çalışan ve lösemi hastası çocuklara destek olan, onların sağlıklarına kavuşması için çalışmalar yürüten çok köklü bir vakıf. Siz de bu çok özel gününüze nikah şekeri dağıtmak yerine LÖSEV’e bağış yapmayı seçerek lösemili yavrulara sağlıklarına kavuşmaları için destek olmayı seçebilirsiniz. Çok yararlı bir nikah şekeri alternafini böylece gerçekleştirmiş olursunuz.

Nikah şekerine alternatif olabilecek durumlardan birisi bağış yapmayı düşünmek. Bu yazımızda hayatınızın en özel gününde, misafirlerinize nikah şekeri sunmak yerine çeşitli amaçlar için bağış yapma seçeneğini nasıl değerlendirebileceğiniz hakkında bilgiler verdik. Bu seçenekleri değerlendirmek sizlerin güzel amaçlara katkıda bulunmanızı ve düğününüzü daha da anlamlı hale getirmenizi sağlayacaktır.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!