Nikah Şekeri Yapımı

Evlilik merasimlerinin vazgeçilmezi, en özel günümüzden sevdiklerimize hatıra kalan nikah şekeri nasıl yapılır hiç merak ettiniz mi? Merak edenler şöyle buyursun…

nikah-sekeri

Nikah şekeri, düğün ve nikahlarımızın vazgeçilmez unsurlarından biri şüphesiz ki. Nikah şekerini özel ve manalı kılan şey ise mutluluğumuzu paylaşmak için gelenlerle naçizane bir şeyi paylaşma, hep hatırlanmasını istediğimiz büyük sevincimizi onlara pay edip bir kesede sunma şansını vermesi.

Böylesine sembolik anlamı olan nikah şekerleri günbegün çeşitleniyor. Evlenen çiftler daha zarif, sevdiklerine daha hoş bir anı bırakmak için uğraşıyor; hatta nikah şekeri trendleri çıkıyor. Peki bunca güzel nikah şekeri nasıl yapılıyor? Öncelikle söylemek gerekir ki birbirinden şık ve güzel nikah şekeri tasarımlarını görüyor olmak bize bu işin büyük profesyonellik gerektirdiği kanaatini vermesin. Tam tersine nikah şekerinin o hoş ruhunu yakalayabilmek için amatör ve samimi bir dokunuş daha güzel olabilir. İhtiyaç olan şey 3-5 malzeme haricinde parlak bir hayal gücü, yaratıcılık, sabır ve biraz da yetenek. Tüm bunlara sahipseniz en güzel nikah şekerini siz dahi yapabilirsiniz! Tüm mesele, yaratıcılığınızı nikah şekerinin taşıdığı manaya layık bir dokunuşla birleştirmekte.

Peki nelerdir nihayetinde ihtiyaç duyacağımız malzemeler? Kesin cevabı yok, çünkü ilk yapmanız gereken yaratıcılığınızı konuşturup güzel bir tasarımı zihninizde oturtmak. Malzemeleriniz buna göre şekillenecek. Neler kullanacaksanız kompozisyonunuza göre güzelce kombine edip birbirine yapıştıracaksanız. Çok sık kullanılan şeyler arasından örnek vermek gerekirse parlak, simli, renkli tüller olabilir; süs niyetine mini bir nazarlık, deniz kabuğu ve değerli taşlar olabilir . Eğer buzdolabına yapışacak bir şey düşünüyorsanız magnet olabilir. Tabi ayrıca üretim aletleri ve yardımcı materyallere ihtiyacınız olacak. Üretim aletleri arasında en önemlileri silikon tabancası ve makas. Makasın işlevi malum. Silikon tabancası ise yapıştırmaya dair her işte kullanacağınız bir alet. Ne de olsa yaptığınız iş bir yerde ekleme, yapıştırma işi olacak ve bu iş için en temiz seçenek silikon. Kurdele kesme aparatı ve havya ile mükemmel kurdeleler, fiyonklar oluşturabilirsiniz.

Tabi sıra gelsin nikah şekerinin ana bölümüne. Klasik olarak badem şekerine ihtiyaç olabilir fakat son zamanlarda yaygınlaşan bir şey daha var, o da şeker yerine lavanta vermek. Mis kokusu ile sevdiklerinize ferahlık verecek lavanta da zarif bir tercih olabilir. Ana kısım deyince akla gelen diğer şey ise aslında nikah şekerinin “teması” diye tabir edebileceğimiz, tamamen sizin seçiminize göre belli olacak obje. Tüm diğer süslemeler bu kısım öne çıksın diye yapılıyor zaten. Ana kısım, çiftin vermek istediği mesaj ne ise ona göre belli olur ve diğer tüm malzemeler ana kısmın üzerine işlenir. Bu, ufak bir damat-gelin figürü de minik zarif bir çiçek de minik bir ağaç fidesi de olabilir… Nasıl arzu ederseniz…

Özetle zevkli bir nikah şekeri ortaya koymak için ille kallavi bir ekipman gerekli değil, hayal gücü ve kabiliyetli parmaklar yeterli. Zaten samimi bir paylaşma hevesi ile tasarlanmış, o hislerle değerli konuklara sunulmuş bir nikah şekerini herkes beğenecektir.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!