Nikah Şekerleri ve Düğün Davetiyesi Umut Işığı Olsun

Şimdiden “evet” dediğinizi duyar gibiyiz. O zaman sıra nikah şekeri ve davetiye siparişinizle bağış yapabileceğiniz kurumu seçmekte.

Nikah davetiyesi ve nikah şekeri konusunda karasız mı kaldınız? Duyarlılığınızla örnek olmaya ne dersiniz? Toplum için anlamlı faaliyetlerde bulunan gönüllü kurumlara ister nikah davetiyesi ister nikah şekeri siparişlerinizi gönderebilir, bu yolla onlara maddi olarak katkıda bulunabilirsiniz. Bu şekilde tüm davetlilerinize seçtiğiniz kurumun sesini de duyurmuş olursunuz. Emin olun evliliğiniz, bağış aracı olan bu davetiyeler ve nikah şekerleriyle çok daha uzun süre hatırlanacaktır. Kim bilir bu güvenilir kurumların şahitliği belki evliliğinizi de daha uzun ömürlü kılar…

Nikah Davetiyesi ve Nikah Şekeri Seçiminizle Örnek Olun!

Şimdiden “evet” dediğinizi duyar gibiyiz. O zaman sıra nikah şekeri ve davetiye siparişinizle bağış yapabileceğiniz kurumu seçmekte. Elbette size bazı önerilerimiz var. Fakat önerilerimize geçmeden önce, nikah şekerinin çoktandır şeker olmaktan çıktığını hatırlatalım. Sağlık kaygıları nedeniyle artık neredeyse hiç kimsenin fazla şeker tüketmek istemediği, yeni evlenenlerin o günü daimi kılacak kalıcı bir anı aradığı günümüzde, nikah şekerinin neredeyse yalnızca adı şeker! Lavanta keselerinden magnetlere, kitap ayraçlarından kolonya şişelerine kadar her şey nikah şekeri olabiliyor.

Gelelim nikah davetiyesi ve nikah şekeri siparişi verebileceğimiz gönüllü kurumlara… “Önce eğitim” diyerek eğitime katkı yapan bir kurumu ya da çevre hassasiyetinizi paylaşabileceğiniz bir derneği seçebilirsiniz. Yoksul çocuklara sahip çıkan bir vakıf da çok doğru bir tercih olabilir. İşin içinde feminist bir gelin varsa, kadın hakları için mücadele eden bir dernek çok isabetli bir tercih olacaktır. Hayvan hakları konusundaki bilincinizi de paylaşmayı tercih edebilirsiniz. Hangi kurumu seçerseniz seçin, bağış yaparak aldığınız nikah davetiyeniz ve nikah şekerinizle duyarlı, sorumluluk sahibi bir birey olduğunuzu davetlilerinize ifade edecek, bu duyarlılığa sizin vesilenizle katılan dost ve akrabalarınıza sıradan bir davetiye ve nikah şekeriyle veremeyeceğiniz kadar büyük bir gülümseme armağan edeceksiniz.

ib_api_p_1983979

İşte size bazı öneriler!

Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı

Nikahınızın, eğitim için desteğe ihtiyacı olan çocuklara yardımcı olmasını ister misiniz? O halde neden nikah davetiyenizi TEGV’in hazırladığı modellerden seçmiyorsunuz? Sade, zarif ve sevimliler! TEGV nikah şekeri seçenekleri ise kalıcılıklarıyla dikkat çekiyor. Eğitime destek olan küçük not defterleri, kitap ayraçları ya da magnetler nikah şekeriniz olmayı bekliyor.

http://tegv.org/bagis-ve-urunler/urunlerimiz/nikah-urunleri/

LÖSEV

Son yıllarda bağışlarımıza en çok ihtiyacı olan kurum belki de LÖSEV. O küçük canların hayatlarını inşa etmesinde bir tuğla da siz koymak isterseniz nikah şekerinizi LÖSEV’den satın alabileceğiniz özel ürünlerden seçebilirsiniz. Örneğin lavanta keselerinin oldukça şık bir alternatif olduğunu söyleyebiliriz. Keçe yaka iğneleri biraz daha hesaplı ve aynı derecede şık bir alternatif olabilir. Seçim yapmadan önce, vakfın web sitesindeki modellere mutlaka göz atmalısınız.

Nikahınızla LÖSEV’e katkı yapmanızın bir başka yolu da davetlilerinizi nikah, kokteyl veya düğün organizasyonunuza çiçek göndermek yerine LÖSEV’e bağış yaparak size tebrik kartları iletmeye ikna etmek. Davetiyenize düşeceğiniz küçük bir notla bunu kolaylıkla başarabilirsiniz. Örneğin şöyle bir not hem sevimli, hem de ikna edici olabilir: “Lütfen çiçek göndermek yerine, bizimle LÖSEV’in mutluluk kartlarını paylaşın. Sadece biz yeni evliler değil, çocuklar da gülsün!”

http://www.lsvdukkan.com/

UNICEF

UNICEF’ten sipariş edeceğiniz nikah davetiyeleri sayesinde ihtiyaç sahibi çocukların yanında olabilirsiniz. UNICEF’in nikah davetiyesi kartları hem hesaplı, hem de çok modern. Hatta eğlenceliler. Nikah davetiyesi siparişiyle bağış yapabileceğiniz diğer kurumlara göre UNICEF’n bir avantajı da standart bir içeriğin ötesine müsaade etmesi. Dilediğiniz metin içeriğini davet kartlarına yerleştirebilirsiniz. Kullanıcı dostu sitesi sayesinde metnin ilgilendiğiniz tasarım üzerinde nasıl durduğunu görebilirsiniz. Dilerseniz sizin ve müstakbel eşinizin fotoğrafını bile kullanabilirsiniz! Nikah ya da düğün davetiyenize karar vermeden önce mutlaka UNICEF’in sayfasını inceleyin.

https://www.emagaza.unicefturk.org/dugun-davetiye

TEMA

Yeşili ömrünüz boyunca etrafınızda görmek istiyorsanız TEMA’ya yapacağınız küçük bağışların ne kadar önemli olduğunu unutmayın. Bir kenarda unutulacak nikah şekerleri yerine, davetlileriniz adına TEMA aracılığıyla fidan dikebileceğinizi biliyor muydunuz? Bize iyi bakmasını istediğimiz doğa anayı hoş tutmanın yanı sıra, bu yolla misafirlerinizin gönlünü de fethedebilirsiniz. Onlar için kendi adlarına dikilmiş bir fidanın ne büyük bir anlam taşıdığını tahmin bile edemezsiniz. Onlar adına doğaya verdiğiniz desteği ifade eden TEMA nikah kartları, tasarımlarıyla da özel gününüze hoşluk katacaktır.

http://www.tema.org.tr/web_14966-2_1/neuralnetwork.aspx?type=142

Darüşşafaka

Türkiye tarihinin eğitim alanındaki ilk sivil örgütlenmesi Darüşşafaka da nikahınız vesilesiyle katkıda bulunabileceğiniz kurumlardan biri. Kelime anlamıyla “şefkat yuvası” demek olan Darüşşafaka 1863’ten beri faaliyette. Kimsesiz ve yoksul çocuklara tam burslu, yatılı eğitim imkanı sağlıyor. Onları unutmadığımızı, her an yanlarında olduğumuzu, kurumdan nikah davetiyesi ve nikah şekeri sipariş ederek gösterebiliriz. Nikah şekeri olarak kurumun hazırladığı doğal taş magnetler sadeliğinizi çok güzel ifade edecek.

https://www.darussafaka.org/bagis/ozel-gun-bagislari/evlilik

Toplum Gönüllüleri Vakfı

Nikah şekerlerinizin, bir gencin hayallerinin peşinde koşmasına yardım etmesini ister misiniz? Gençliğin sesini yükseltmesine ve kendilerini keşfetmelerine bir parça katkınız olsun istiyorsanız Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın kitap ayracından yaka iğnelerine kadar pek çok modeli bulunan nikah şekerlerinden birini seçin.

www.tog.org.tr

Mor Çatı

Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, kadına yönelik şiddetle mücadele ediyor. Bu mücadeleyi ve Mor Çatı dostlarının dayanışması sayesinde kurduğu kadın dayanışma ağını güçlendirmek için sizlerin de desteğine ihtiyaç duyuyor. Nikah şekerleriniz neden Mor Çatı’dan alacağınız kitap ayraçları olmasın? Vereceğiniz toplumsal mesaj da cabası… Damada da bir mesaj gideceği kesin!

http://www.morcati.org.tr/tr/

WWF-Türkiye

Uluslararası doğa koruma kuruluşu WWF’nin (World Wildlife Foundation) Türkiye’de de bir ayağı bulunuyor. Kar amacı gütmeyen bu bağımsız vakıf, tehlike altındaki türlerle özellikle ilgileniyor. Nikah davetiyenizi bu vakıftan almanız halinde, siz de nesli tehlike altındaki bir türü evlat edinmiş olacaksınız. Evlat edindiğiniz türe ait fotoğrafla birlikte özel olarak hazırlanan nikah davetiyelerinizle, evlat edindiğiniz tür için yürütülen çalışmalara destek olacaksınız. Gönderdiğiniz her davetiye ile ülkemizin bu değerli canlıları konusunda akraba ve dostlarınızın bilincini de yükselteceksiniz. Deniz kaplumbağasını evlat edinen çiftler davetiyelerinin ne kadar sempatik göründüğüne inanamayacak.

http://www.wwf.org.tr/sizneyapabilirsiniz/mutlugunbagislari/

ÇEKÜL

Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı ÇEKÜL, 7 Ağaç Ormanları projesiyle nikah davetiyesi ve nikah şekeri siparişlerini birleştirmiş. Sevdiklerinize, “Nikah şekeri olarak sizin için 7 ağaç diktik” demek ister misiniz? Kuşlara ve sincaplara yuva olmak için nikah davetiyenizi ÇEKÜL’den alabilirsiniz.

http://www.cekulvakfi.org.tr/doga-dostu-secenekler

YARATICI OLUN!

Misafirlerine nikah şekeri ya da şimdilerde şekerin yerini alan bir anı/hediye sunmayan çiçeği burnunda çiftler geleneklerimize göre hoş karşılanmayacaktır. Ama bir geleneği takip etmek zorunda olmak onu yenilikçi ve duyarlı bir içerikle yeniden üretemeyeceğimiz anlamına gelmez. Yaratıcı olmak elinizde! Yukarıda size esin kaynağı olacak bazı öneriler sunduk. Yepyeni bir fikir de geliştirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kendinize şunu sormak: “Hangi ihtiyaç sahibine ya da hangi güzel amaca katkıda bulunmak istiyorum?” Örneğin, diplomasını aldığınız okulun mezun derneğine, “nikah davetiyemi ve nikah şekerimi siz hazırlayın, gelirini burs fonuna aktarın” diyebilirsiniz. Belki de bu yolla mezun derneğinize yeni bir ufuk açacaksınız. Peki, siz ne tür bir yenilikçi fikirle nikah davetiyesi ve nikah şekeri sipariş ederdiniz?

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!